2003 FHSAA Golf Championships
Class 2A Girls District Tournament Results

 District Individual Champion Score Individual Runner-Up Score
 1 Renee Cloutier, Niceville (10) 75 Christa Cloutier, Niceville (11) 83
 2 Jessica Derbaum, Bartram Trail (Jacksonville) (11) 82 Lyndsy Serdyski, Bartram Trail (Jacksonville) (9) 90
 3 Anne Kizer, Lecanto (12) 80 Cassie Ryals, Lake Weir (9) 81
 4 Jessica Yadloczky, Lake Howell (Winter Park) (9) 69 Stephanie Thomas, Oviedo (12) 76
 5 Hannah Brubb, Winter Park (11) 70 Sandra Changkija, Cypress Creek (Orlando) (9) 81
 6 Delores White, George Jenkins (Lakeland) (10) 75 Heather Burgner, George Jenkins (Lakeland) (11) 77
 7 Hana Young, Wesley Chapel (11) 71 Ashley Kemp, Gaither (Tampa) (12) 77
 8 Brittany Lincicome, Seminole (12) 71 Brittany Jones, East Lake (Tarpon Springs) (12) 76
 9 Lyndsey Bergeron, Riverview (Sarasota) (12) 73 Jessica Paulman, Riverview (Sarasota) (10) 80
 10 Cassandra Sherron, North Fort Myers (11) 80 Nichole Kurtzeborn, Barron Collier (Naples) (11) 80
 11 May Tomimgang, Gateway (Kissimmee) (11) 72 Mandy Ericton, Merritt Island (12) 74
 12 Stephanie Bollinger, Wellington (9) 73 Jacqueline Barenborg, Vero Beach (12) 74
 13 Taylor Johnson, Atlantic (Delray Beach) (11) 71 Reva Persaud, John I. Leonard (Greenacres) (12) 74
 14 Tiffany Chudy, Western (Davie) (11) 71 Hagen Weinstraub, Western (Davie) (12) 76
 15 Christina Lignarolo, Miami Springs (12) 83 Roberta Neves, Miami Beach (11) 88
 16 Jamie Kuhn, Miami Palmetto (10) 81 Rebecca Kuhn, Miami Palmetto (12) 83


District Team Qualifiers Score Individual Qualifiers Score
 1
Niceville
Leon (Tallahassee)
Chiles (Tallahassee)
Crestview
331
395
400
407
Alison Waddle, Choctawhatchee (10)
Ashley Endris, Choctawhatchee (12)
Samatha Holt, Pine Forest (Pensacola) (10)
Stephanie Holbert, Pace (12)
89
90
91
95
 2
Bartram Trail (Jacksonville)
Fernandina Beach
Middleburg
Bishop Kenny (Jacksonville)
363
399
431
440
Jena Reed, Ridgeview (11)
Patricia Carolan, Ed White (12)
Jenny Studenski, Ridgeview (11)
Kaitlyn Wilson, Fletcher (9)
96
96
103
104
 3
Buchholz (Gainesville)
Lecanto
Forest (Ocala)
Vanguard (Ocala)
364
393
406
429
Cassie Ryals, Lake Weir (9)
Anna Kim, Eastside (10)
Heather Haack, South Lake (10)
Candace Hawkins, East Ridge (11)
81
96
98
99
 4
Lake Howell (Winter Park)
Flagler Palm Coast (Bunnell)
Seabreeze (Daytona Beach)
Winter Springs
321
322
329
334
Stephanie Thomas, Oviedo (12)
Meaghan Gulliksen, Mainland (9)
Jessica Summer, Spruce Creek (12)
Casey Vincent, Spruce Creek (11)
76
83
83
84
 5
Winter Park
Olympia (Orlando)
Cypress Creek (Orlando)
Dr. Phillips (Orlando)
349
352
363
365
Sonya Seng, Boone (10)
Tiffany Mayo, Edgewater (12)
Jennifer McKinney, Timber Creek (12)
Jamie Wang, Cypress Creek (11)
84
94
94
97
 6
George Jenkins (Lakeland)
Durant (Plant City)
Riverview
Armwood (Seffner)
342
379
382
396
Tyrette Metzendorf, Winter Haven (11)
Chelsee Richard, Bloomingdale (11)
Cassie Dull, Winter Haven (10)
Alina Blankenship, Brandon (12)
71
100
101
119
 7
Plant (Tampa)
Sickles (Tampa)
Gaither (Tampa)
Wharton (Tampa)
337
414
433
458
Hana Young, Wesley Chapel (11)
Sarah Fisher, Chamberlain (9)
Kelsey Abart, Alonso (10)
Natalie Holmes, Chamberlain (11)
71
100
111
119
 8
Seminole
Mitchell (New Port Richey)
Palm Harbor University
East Lake (Tarpon Springs)
336
369
404
408
Heather Hagerman, River Ridge (12)
Amber Kline, Clearwater (10)
Amber Pedersen, Pinellas Park (10)
Nicole Kline, Clearwater (12)
80
95
96
99
 9
Manatee (Bradenton)
Riverview (Sarasota)
Lakewood Ranch (Bradenton)
Venice
363
374
384
463
Jenn Fuchs, Sarasota (12)
Andrienne Twinem, Southeast (10)
Megnmi Kimjo, St. Petersburg (9)
Kara Schoch, Bayshore (12)
91
103
112
112
 10
Barron Collier (Naples)
Naples
Estero
Gulf Coast (Naples)
355
388
391
393
Cassandra Sherron, North Fort Myers (12)
Alyssa Laneuville, Charlotte (10)
Allison Demming, Mariner (12)
Rita Jackman, Cape Coral (12)
80
84
88
91
 11
Osceola (Kissimmee)
Merritt Island
Satellite (Satellite Beach)
Eau Gallie (Melbourne)
361
401
411
421
May Tomimbang, Gateway (11)
Stacey O’Hara, St. Cloud (10)
Sarah Adkison, Astronaut (10)
Nadine Kormondy, Palm Bay (12)
72
79
95
98
 12
Martin County (Stuart)
Vero Beach
Wellington
Royal Palm Beach
305
336
355
395
Sasha Logan, Palm Beach Central (11)
Darcy Holm, Palm Beach Central (10)
Elizabeth Moose, Jupiter (12)
Stephanie Yoder, Fort Pierce Central (12)
84
92
93
99
 13
Douglas (Parkland)
Atlantic (Delray Beach)
Spanish River (Boca Raton)
John I. Leonard (Greenacres)
356
358
359
435
Claire Starzyk, Boynton Beach (12)
Suphansa Doran, Lake Worth (10)
Casey Mitchell, Santaluces (11)
Kathleen Ramos, Santaluces (12)
82
87
88
98
 14
St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)
Cypress Bay (Weston)
Western (Davie)
South Plantation
319
343
456
471
Raimsiri Charoenpao, Flanagan (12)
Amy Brown, Fort Lauderdale (9)
Stacey Branham, Plantation (11)
Heather Gelindon, Everglades (12)
96
113
120
129
 15
Miami Springs
Miami Northwestern
North Miami Beach
Dr. Krop (Miami)
397
680
703
756
Roberta Neves, Miami Beach (11)

88

 16
Miami Palmetto
Miami Sunset
338
558


Victoria Gonzalez, Coral Gables (9)
Zahra Aliza Hanif, Coral Gables (9)
Katelyn Decker, Varela (9)
Sydney Munroe, Coral Reef (12)
89
105
109
113