2003 FHSAA Golf Championships
Class 1A Girls District Tournament Results

 District Individual Champion Score Individual Runner-Up Score
 1 Chelsea Reynolds, Gulf Breeze (10) 86 Mackensie Jimison, Gulf Breeze (12) 87
 2 Kristbjorg Johnson, Maclay (Tallahassee) (10) 91 April Lee, Maclay (Tallahassee) (7) 98
 3 Gabriella Aguirre, Oak Hall (Gainesville) (12) 89 Rebecca Riebe, Oak Hall (Gainesville) (10) 96
 4 Sara Young, Stanton (Jacksonville) (11) 80 Brighid Hourihan, Episcopal (Jacksonville) (7) 84
 5 Alexandra Anderson, Fleming Island (Orange Park) (11) 73 Brittany Nelson, Nease (Ponte Vedra Beach) (10) 74
 6 Alyssa Olson, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel) (12) 70 Stephanie Serur, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel) (10) 71
 7 In-Bee Park, Mount Dora Bible (9) 64 Jacqui Concolino, Bishop Moore (Orlando) (11) 67
 8 Marie Bos, Trinity Prep (Winter Park) (12) 71 Vicky Hurst, Holy Trinity Episcopal (Melbourne) (8) 72
 9 Laura Smilnak, Clearwater Central Catholic (12) 82 Whitney Wenglasz, Oldsmar Christian (8) 84
 10 Kendell Coker, Hardee (Wauchula) (12) 82 Rachel Butler, Mulberry (10) 82
 11 Alina Lee, Bradenton Academy (10) 69 Andrea Messer, Indian Rocks Christian (Largo) (8) 74
 12 Gennifer Mendez, North Port (11) 71 Courtney Figueroa, St. John Neumann (Naples) (9) 75
 13 Nichole Roche, Cardinal Newman (West Palm Beach) (12) 78 Daria Accaputo, Cardinal Newman (West Palm Beach) (12) 79
 14 Morgan Pressel, St. Andrew's (Boca Raton) (10) 71 Isabelle Gendreau, St. Andrew's (Boca Raton) (12) 72*
 15 Stefanie Kenoyer, Westminster Academy (Fort Lauderdale) (9) 81 Gina Larsen, Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale) (10) 82
 16 Ellie Costa, Gulliver Prep (Miami) (11) 82 Jessica Wilcox, Archbishop Curley (Miami) (11) 84


District Team Qualifiers Score Individual Qualifiers Score
 1
Gulf Breeze
Navarre
Arnold (Panama City Beach)
395
440
473
Jenelle King, Freeport (12)
Sarah King, Walton (10)
Allison Timmons, Walton (9)
101
110
129
 2
Maclay (Tallahassee)
Wakulla (Crawfordville)
Rickards (Tallahassee)
Godby (Tallahassee)
360
435
435
454
Denver Cantu, Blountstown (11)
Shana Robinson, Grand Ridge (10)
Jenni Kelly, Marianna (11)
Emily Raffield, Port St. Joe (10)
115
131
137
140
 3
Oak Hall (Gainesville)
Santa Fe (Alachua)
Branford
Suwannee (Live Oak)
387
450
465
473
Laura West, Williston (11)
Ashley Sidella, North Marion (9)
Kathylee King, North Marion (9)
Rachel Tilton, Williston (10)
111
140
155
190
 4
Episcopal (Jacksonville)
Bolles (Jacksonville)
Stanton (Jacksonville)
West Nassau (Callahan)
373
438
451
456
Suzannah Pickett, Hilliard (10)
Zalika Nesbith, Andrew Jackson (10)
Ryen Williams, Paxon (11)
Stephanie Strong, Providence (12)
87
100
113
130
 5
Nease (Ponte Vedra Beach)
Fleming Island (Orange Park)
Atlantic (Port Orange)
St. Augustine
331
363
413
414
Sara Waldrup, Clay (11)
Megan Kennedy, Keystone Heights (10)
Erin Horan, Menedez (12)
Krista Gilligan, St. Johns Country Day (12)
94
99
102
102
 6
Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)
Citrus (Inverness)
Zephyrhills
St. John Lutheran (Ocala)
300
416
426
444
Katie McCabe, Nature Coast Tech (12)
Tara Allen, Hernando (11)
Mallory Freeman, Nature Coast Tech (11)
Andrea Adams, Crystal River (9)
77
82
92
96
 7
Mount Dora Bible
Lake Highland Prep (Orlando)
Bishop Moore (Orlando)
First Academy (Orlando)
306
309
354
376
Jessica Custer, Umatilla (10)
Morgan Daly, Mount Dora (11)
Caitlin Fogarty, Mount Dora (10)
Sarah Brown, Mount Dora (11)
95
95
95
95
 8
Trinity Prep (Winter Park)
West Shore (Melbourne)
Celebration
Cocoa Beach
335
362
380
385
Vicky Hurst, Holy Trinity Episcopal (8)
Alex Graves, Holy Trinity Episcopal (12)
Natalie Everett, Cocoa (11)
Gabrielle Mullins, Space Coast (Cocoa) (10)
72
88
110
116
 9
Berkeley Preparatory (Tampa)
Clearwater Central Catholic
Academy of Holy Names (Tampa)
Tampa Preparatory
402
443
467
471
Whitney Wenglasz, Oldsmar Christian (8)
Erin Craig, Cambridge (11)
Lindsay Moore, Tampa Catholic (12)
Shannon Roque, Freedom (12)
84
87
107
114
 10
Sebring
Hardee (Wauchula)
Mulberry
Lake Wales
361
420
455
458
Amanda Blocker, Frostproof (10)
Melissa Ferko, Frostproof (9)
Renee’ Muringer, Frostproof (11)
Meagan Langdale, Bartow (11)
110
116
116
119
 11
Bradenton Academy
Northside Christian (St. Petersburg)
Indian Rocks Christian (Largo)
Cardinal Mooney (Sarasota)
320
354
358
452
Jessica Richardson, St. Petersburg Catholic (11)
Shari Mosquera, Shorecrest Prep (12)
Julia Thomas, Palmetto (12)
Stephanie Young, Booker (12)
90
94
117
119
 12
Bishop Verot (Fort Myers)
St. John Neumann (Naples)
North Port
Community School (Naples)
347
357
369
423
Michelle Shin, Canterbury. Ft. Myers (7)
Colleen Rice, Lemon Bay (11)
Brittany Bowman, LaBelle (12)
Kathy Carney, Lemon Bay (10)
75
87
100
101
 13
Cardinal Newman (West Palm Beach)
Lincoln Park (Fort Pierce)
Benjamin (North Palm Beach)
St. Edward’s (Vero Beach)
334
337
339
389
Heather Dinsmore, Suncoast (12)
Marion Ramirez, (12)
Jennifer Lee, Suncoast (10)
Caroline McDonald, John Carroll (10)
79
106
114
126
 14
St. Andrew's (Boca Raton)
North Broward Prep (Coconut Creek)
295
427
Elizabeth Ecker, American Heritage (08) 112
 15
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale)
American Heritage (Plantation)
Pine Crest (Fort Lauderdale)
Chaminade (Hollywood)
383
394
396
449
Stefanie Kenoyer, Westminster Academy (9)
Karin Freed, University School (11)
Brittney Scanlon, Sheridan Hills (8)
Mallory McConchie, Pines Charter (10)
81
91
95
102
 16
Gulliver Prep (Miami)
Ransom Everglades (Miami)

417
485
Jessica Wilcox, Archbishop Curley (11)
Caroline Vara, Palmer Trinity (12)
Christina Fernandez, Archbishop Curley (11)
84
102
117