2003 FHSAA Golf Championships
Class 1A Boys District Tournament Results

 District Individual Champion Score Individual Runner-Up Score
 1 Jonathan Hughes, Arnold (Panama City Beach) (10) 69 Andrew Campbell, Bay (Panama City) (12) 72
 2 James Swafford, Maclay (Tallahassee) (10) 71 Richard Cassedy, Maclay (Tallahassee) (12) 74
 3 David Dilibero, P. K. Yonge (Gainesville) (11) 73 Andrew Howard, P. K. Yonge (Gainesville) (12) 74
 4 John Davidson, Trinity Christian (Jacksonville) (10) 70 Sims Rhyne, Episcopal (Jacksonville) (12) 71
 5 Mike McMillan, Nease (Ponte Vedra Beach) (11) 71 Chase Mills, Fleming Island (Orange Park) (10) 72
 6 Connor Doherty, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel) (12) 69 Sung Won Jeon, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel) (11) 71
 7 Josh Carr, Lake Highlands Prep (Orlando) (12) 70 Kelvin Lim, Mount Dora Bible (8) 71
 8 Braxton Williams, Cocoa Beach (12) 72 Raj Nahal, Trinity Prep (Winter Prep) (10) 74
 9 Sam Rosati, Berkeley Prep (Tampa) (11) 73 Dan Harari, Berkeley Prep (Tampa) (11) 74
 10 Marc Devany, Sebring (12) 67 Chase Webb, Lake Wales (12) 71*
 11 Chanin Puntawong, Bradenton Academy (10) 73* Arnold Vongvanij, Bradenton Academy (9) 73
 12 Aaron Sherry, Canterbury (Ft. Myers) (8) 72 Mike Norris, St. John Neumann (Naples) (12) 74*
 13 Robbie Wight, Cardinal Newman (West Palm Beach) (11) 73 Hudson Eustaquio, Cardinal Newman (West Palm Beach) (10) 74
 14 David Fish, Grandview Prep (Boca Raton) (12) 70 Edward Reckels, Pope John Paul (Boca Raton) (12) 71
 15 Mike Papadakis, American Heritage (Plantation) (11) 71* Robert Bode, Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale) (9) 71
 16 Daniel Silcox, Key West (10) 76* Kevin Cudlipp, Miami Country Day (12) 76


District Team Qualifiers Score Individual Qualifiers Score
 1
Arnold (Panama City Beach)
Bay (Panama City)
Gulf Breeze
Pensacola Catholic
306
308
315
326
Brandon Terrell, Navarre (10)
James Register, Vernon (11)
Ronald Crews, Baker (12)
Wesley Barnett, Woodham (12)
73
74
75
76
 2
Maclay (Tallahassee)
Munroe
Marianna
Wakulla (Crawfordville)
298
341
351
353*
Robert Plaines, Aucilla (11)
Benjamin Bishop, Aucilla (10)
McKinnon Langston, North Florida Christian (9)
Benjamin Eubanks, Blountstown (12)
83
84
84
88
 3
P. K. Yonge (Gainesville)
Oak Hall (Gainesville)
Taylor County (Perry)
Santa Fe (Alachua)
307
320
335
342
Jesse Mitchell, Hamilton County (12)
Billy Strickland, Lafayette (12)
J.J. Finley, Baker County (11)
Richard Marable, (11)
80
81
82
82
 4
Episcopal (Jacksonville)
Stanton (Jacksonville)
Bolles (Jacksonville)
Trinity Christian (Jacksonville)
301
307
310
313
Vaughn Winmond, Paxon (9)
Major Forbess, University Christian (9)
Jonathan Hart, Forrest (11)
Ricky Hicken, West Nassau (12)
73
73
74
75
 5
Nease (Ponte Vedra Beach)
Fleming Island (Orange Park)
Keystone Heights
St. Augustine
291
302
330
332
Chris Rourke, Clay (12)
Landon Weeks, Menendez (12)
Scott Van Hooten, Father Lopez (11)
Andrew Mossey, St. Joseph (10)
79
81
84
86
 6
Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)
Citrus (Inverness)
Hernando (Brooksville)
Zephyrhills
288
305
317
322
Louis Amira, The Villages (9)
Song Jeon, St. John's Lutheran (12)
Tyler Hock, St. John's Lutheran (9)
Jeff Scott, South Sumter (11)
73
75
77
81
 7
Lake Highland Preparatory (Orlando)
Mount Dora Bible
Bishop Moore (Orlando)
Mount Dora
300
312
314
320
Scott Wilhelm, Eustis (11)
Alex Donaldson, Windermere (8)
Dwight Meeker, Central Florida Christian (11)
Brian Burke, Tavares (10)
78
78
80
82
 8
Trinity Prep (Winter Park)
Cocoa Beach
Celebration
Circle Christian (Orlando)
293
305
306
316
Doug Duryea, Holy Trinity (12)
Doug Steiger, Orlando Lutheran (12)
Josh Goolsby, Merritt Island Christian (12)
Troy Sidabras, Holy Trinity Episcopal (10)
73
75
76
77
 9
Berkeley Prep (Tampa)
Tampa Prep
Clearwater Central Catholic
Jesuit (Tampa)
298
314
324
332
Stephen Hutson, Cambridge (11)
Yun Su Park, Tampa Baptist (12)
Nick Jones, Calvary Christian (11)
Nic Rivera, Oldsmar Christian (10)
74
78
83
83
 10
Sebring
Newsome (Lithia)
Lake Wales
Hardee (Wauchula)
283
301
310
335
Alex Penn, Santa Fe Catholic (10)
Jon James, Vanguard School (10)
Wes Griswold, Frostproof (12)
Steven Wright, All Saints (8)
78
78
81
81
 11
Bradenton Academy
St. Stephen's Episcopal (Bradenton)
Cardinal Mooney (Sarasota)
Bradenton Christian
308
313
318
331
Chris Hamm, Shorecrest Prep (11)
William Karns, St. Petersburg Catholic (12)
Matthew Dove, St. Petersburg Catholic (12)
T. J. Carson, Canterbury (12)
78
81
82
83
 12
Community School (Naples)
Canterbury (St. Petersburg)
Bishop Verot (Fort Myers)
St. John Neumann (Naples)
312
321*
321
322
Andrew Salzberg, Out-of-Door Academy (10)
J. D. Geisler, Riverdale (10)
Nicholas Gruhn, Riverdale (10)
Kyle Petrick, Evangelical Christian (10)
75
77
80
80
 13
Cardinal Newman (West Palm Beach)
Benjamin (North Palm Beach)
King’s Academy (West Palm Beach)
Suncoast (Riviera Beach)
304
329
332
341
Collin Kitchell, St. Edward’s (12)
Dustin Brown, John Carroll (11)
Kyle Lambrecht, Dreyfoos (10)
Brooks Koepka, Wellington Christian (8)
82
82
85
85
 14
Pope John Paul (Boca Raton)
Grandview Prep (Boca Raton)
North Broward Prep (Coconut Creek)
St. Andrew's (Boca Raton)
296
299
330
336
David Holzapfel, Coral Springs Christian (12)
Matt Mclean, Lake Worth Christian (11)
Garrett Meyers, Lake Worth Christian (10)
Erik Swanson, Coral Springs Christian (12)
80
84
85
85
 15
American Heritage (Plantation)
Pine Crest (Fort Lauderdale)
University School (Fort Lauderdale)
Chaminade (Hollywood)
301
317
318
319
Robert Bode, Cardinal Gibbons (9)
Cam Rogers, Westminster Academy (12)
Brandon Scanlon, Archbishop McCarthy (12)
Pete Charoenpao, Pembroke Pines Charter (9)
71
77
79
79
 16
Key West
Westminster Christian (Miami)
Miami Country Day
Ransom Everglades (Miami)
329
332*
332
333
Richie Messa, Belen Jesuit, Miami (8)
Andy Pumariega, Belen Jesuit, Miami (12)
Nate Pinkus, Marathon (11)
Ryan Brumfield, Palmer Trinity (12)
83
83
83
83