2000 FHSAA Florida Golf Finals
Class A Boys Individual Results

Rank

Player Name

Rd 1

Rd 2

Total

1

Tyler Leon, St. Stephen's Episcopal (Bradenton)

66

69

135

2

Chan Wongluekiet, Bradenton Academy

69

68

137

3

Mike Scott, Cocoa Beach

69

69

138

4

Ty Tryon, Lake Highland Prep (Orlando)

72

67

139

5

Martin Ureta, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)

66

75

141

6

Clint Provost, Gulf Breeze

70

72

142

7

Mike Barbosa, St. Stephen's Episcopal (Bradenton)

71

72

143

8

Matt Mills, St. Stephen's Episcopal (Bradenton)

72

72

144

8

Steven Bain, Trinity Prep (Winter Park)

73

71

144

8

Gerald Smith, Episcopal (Jacksonville)

72

72

144

8

David Cangemi, Episcopal (Jacksonville)

70

74

144

8

Danny Allen, Tarpon Springs

72

72

144

13

Will Grace, Gulf Breeze

74

71

145

13

Adam Swope, Jesuit (Tampa)

69

76

145

13

Federico Salazar, St. Andrew's (Boca Raton)

73

72

145

16

Beau Horton, Cocoa Beach

75

71

146

16

Tyler Harris, Berkeley Prep (Tampa)

74

72

146

16

David Hughes, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)

74

72

146

16

Butler Melnyk, Bolles (Jacksonville)

70

76

146

16

Ryan Blaum, Westminster Christian (Miami)

74

72

146

21

Brandon Suhr, Lake Highland Prep (Orlando)

73

74

147

21

Casey Wittenberg, Bradenton Academy

73

74

147

23

Austin Lyon, Bishop Moore (Orlando)

73

75

148

23

Garrett Heburn, Out-of-Door Academy (Sarasota)

72

76

148

23

Jordan Mitchell, Chiefland

73

75

148

26

Dwight Rogers, Westminster Academy (Fort Lauderdale)

77

72

149

26

Steve Dotson, Gulf Breeze

72

77

149

28

Clay Townsend, Bishop Moore (Orlando)

71

79

150

28

Tom Hinton, Cocoa Beach

75

75

150

28

Matt McLean, American Heritage (Plantation)

77

73

150

28

Craig Trahan, Bradenton Academy

76

74

150

32

Andy Leadbetter, Lake Highland Prep (Orlando)

75

76

151

32

Nicholas Long, Arnold (Panama City Beach)

74

77

151

34

Nick Dunkle, St. Stephen's Episcopal (Bradenton)

77

75

152

34

Matt Stanchina, Trinity Prep (Winter Park)

77

75

152

34

Pansing Singhasani, Bradenton Academy

80

72

152

34

Eric Escobio, Jesuit (Tampa)

74

78

152

34

Ivan Brannon, Arnold (Panama City Beach)

77

75

152

39

Jim Brindell, Benjamin (North Palm Beach)

78

75

153

39

Corey Winsett, Westminster Academy (Fort Lauderdale)

77

76

153

39

Michael McDonald, Berkeley Prep (Tampa)

74

79

153

39

Clayton Gamber, American Heritage (Plantation)

73

80

153

39

Steve Crolic, Episcopal (Jacksonville)

73

80

153

39

Christo Greyling, Lake Highland Prep (Orlando)

74

79

153

39

Charles Keener, Bolles (Jacksonville)

73

80

153

39

William Coleman, Arnold (Panama City Beach)

79

74

153

47

Trey Sned, Benjamin (North Palm Beach)

76

78

154

47

Dan Sexton, Benjamin (North Palm Beach)

77

77

154

47

Hank Kurusz, Benjamin (North Palm Beach)

79

75

154

47

Joe Green, Episcopal (Jacksonville)

75

79

154

47

Young Wook Han, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)

77

77

154

52

Khalifa Masaood, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)

77

78

155

52

Lee Ellis, Gulf Breeze

80

75

155

52

Adam Hoyer, Jesuit (Tampa)

77

78

155

52

Martin Hackney, Munroe (Quincy)

75

80

155

56

John Strobridge, Bishop Moore (Orlando)

81

75

156

56

Spencer Brown, Bolles (Jacksonville)

80

76

156

56

Andres Rodriguez, Bolles (Jacksonville)

76

80

156

59

Nathan Huff, Cocoa Beach

83

74

157

59

John Raser, Lake Highland Prep (Orlando)

81

76

157

59

Brad Ewert, Bradenton Academy

75

82

157

62

Yuichi Yamazaki, Benjamin (North Palm Beach)

80

78

158

62

Matt Horn, Westminster Academy (Fort Lauderdale)

81

77

158

62

Tyler Callahan, Berkeley Prep (Tampa)

81

77

158

62

Todd Keyes, American Heritage (Plantation)

80

78

158

62

Chris Myers, Gulf Breeze

79

79

158

62

Fred Farmer, Hernando (Brooksville)

75

83

158

68

Mark Poulson, Bishop Moore (Orlando)

79

80

159

68

Kyle Nathan, St. Stephen's Episcopal (Bradenton)

83

76

159

68

Cam Rogers, Westminster Academy (Fort Lauderdale)

77

82

159

71

Ryan Brown, Trinity Prep (Winter Park)

84

76

160

71

Chris Zoley, Westminster Academy (Fort Lauderdale)

77

83

160

71

Andrew Turker, Berkeley Prep (Tampa)

83

77

160

71

Danny Swanick, Jesuit (Tampa)

75

85

160

75

Jason Greenwood, American Heritage (Plantation)

80

81

161

76

David Neal, Bishop Moore (Orlando)

77

85

162

76

Adam Cohen, Berkeley Prep (Tampa)

80

82

162

76

Jon McLean, American Heritage (Plantation)

78

84

162

76

Brandon Burg, Arnold (Panama City Beach)

78

84

162

80

Mike Arost, Trinity Prep (Winter Park)

81

83

164

80

Braxton Williams, Cocoa Beach

80

84

164

80

Philippe Freeman, Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)

80

84

164

83

Greg Wilkerson, Jesuit (Tampa)

81

84

165

84

TJ Grower, Trinity Prep (Winter Park)

83

84

167

84

Matthew Colvin, Arnold (Panama City Beach)

83

84

167

86

Matthew Brown, Episcopal (Jacksonville)

85

83

168

87

Joshua Flamm, Bolles (Jacksonville)

72

WD

WD