2003 FHSAA Flag Football District Assignments

The following district assignments are for the 2003 FHSAA State Flag Football Series. Schools that believe that they have been incorrectly listed, or are not listed but should be, must contact Jack E. Watford, Administrator for Classification & District Assignments, in the FHSAA Office at ext. 170 or by e-mail at jwatford@fhsaa.org.

Last updated Sunday, June 19, 2005 at 5:14 PM


Single Class (92 schools)

DISTRICT 1
(6 schools)

Chiles (Tallahassee)
Godby (Tallahassee)
Leon (Tallahassee)
Lincoln (Tallahassee)
Rickards (Tallahassee)
Woodham (Pensacola)

DISTRICT 2
(5 schools)

Ed White (Jacksonville)
First Coast (Jacksonville)
Forrest (Jacksonville)
Raines (Jacksonville)
Ribault (Jacksonville)

DISTRICT 3
(5 schools)

Fletcher (Neptune Beach)
Mandarin (Jacksonville)
Sandalwood (Jacksonville)
Terry Parker (Jacksonville)
Wolfson (Jacksonville)

DISTRICT 4
(5 schools)

Mainland (Daytona Beach)
Seabreeze (Daytona Beach)
Timber Creek (Orlando)
University (Orlando)
Winter Park

DISTRICT 5
(6 schools)

Apopka
Boone (Orlando)
Dr. Phillips (Orlando)
Evans (Orlando)
Oak Ridge (Orlando)
West Orange (Winter Garden)

DISTRICT 6
(5 schools)

Countryside (Clearwater)
Dunedin
East Lake (Tarpon Springs)
Palm Harbor University
Tarpon Springs

DISTRICT 7
(6 schools)

Clearwater
Largo
Northeast (St. Petersburg)
Osceola (Seminole)
Pinellas Park (Largo)
Seminole

DISTRICT 8
(5 schools)

Boca Ciega (Gulfport)
Dixie Hollins (St. Petersburg)
Gibbs (St. Petersburg)
Lakewood (St. Petersburg)
St. Petersburg

DISTRICT 9
(7 schools)

Dwyer (Palm Beach Gardens)
Inlet Grove (Riviera Beach)
Jupiter
Okeechobee
Palm Beach Gardens
Palm Beach Lakes (West Palm Beach)
Suncoast (Riviera Beach)

DISTRICT 10
(6 schools)

Forest Hill (West Palm Beach)
Glades Central (Belle Glade)
John I. Leonard (Greenacres)
Pahokee
Royal Palm Beach
Wellington

DISTRICT 11
(7 schools)

Atlantic (Delray Beach)
Boca Raton
Boynton Beach
Lake Worth
Olympic Heights (Boca Raton)
Santaluces (Lantana)
Spanish River (Boca Raton)

DISTRICT 12
(5 schools)

Coconut Creek
Coral Springs
Deerfield Beach
Douglas (Parkland)
North Broward Prep (Coconut Creek)

DISTRICT 13
(6 schools)

Boyd Anderson (Lauderdale Lakes)
Ely (Pompano Beach)
Northeast (Oakland Park)
Piper (Sunrise)
Pompano Beach
Taravella (Coral Springs)

DISTRICT 14
(6 schools)

Dillard (Fort Lauderdale)
Fort Lauderdale
Plantation
Posnack Hebrew (Plantation)
South Plantation
Stranahan (Fort Lauderdale)

DISTRICT 15
(6 schools)

Cooper City
Cypress Bay (Weston)
Flanagan (Pembroke Pines)
Hollywood Hills (Hollywood)
Nova (Davie)
Western (Davie)

DISTRICT 16
(6 schools)

Hallandale
McArthur (Hollywood)
Miramar
Parkway Academy (Miramar)
Pembroke Pines Charter
South Broward (Hollywood)