2004 FHSAA Flag Football Playoffs
District Tournament Results
All tournaments will take place on Saturday, May 22 unless otherwise noted. Second team listed is designated as home team. Seed number listed in brackets.

Last updated Sunday, June 19, 2005 at 5:09 PM


District 1
at Leon (Tallahassee)
Semifinals • Wednesday, May 19
[2] Chiles (Tallahassee) 19, [3] Godby (Tallahassee) (5-5) 6
[1] Leon (Tallahassee) 27, [4] Rickards (Tallahassee) (4-7) 19
Championship • Friday, May 21
[1] Leon (Tallahassee) (12-0) 15, [2] Chiles (Tallahassee) 0

District 2
at Ed White (Jacksonville)
Semifinals
[1] Ed White (Jacksonville) (5-0) 20, [4] Forrest (Jacksonville) (1-3-1) 0
[2] Raines (Jacksonville) (3-1-1) 24, [3] First Coast (Jacksonville) (2-3) 0
Championship
[2] Raines (Jacksonville) (4-1-1) 37, [1] Ed White (Jacksonville) (5-1) 7

District 3
at Sandalwood (Jacksonville)
Semifinals
[1] Terry Parker (Jacksonville) (7-2) 20, [4] Fletcher (Neptune Beach) (4-5) 6
[2] Englewood (Jacksonville) (7-3) 27, [3] Mandarin (Jacksonville) (5-4) 24
Championship
[1] Terry Parker (Jacksonville) (8-2) 18, [2] Englewood (Jacksonville) (7-4) 6

District 4
at Winter Park
Semifinals
[1] Apopka 28, [4] University (Orlando) (5-7) 12
[2] Seabreeze (Daytona Beach) (9-1) 25, [3] Winter Park (5-5) 24
Championship
[1] Apopka 33, [2] Seabreeze (Daytona Beach) (9-2) 20

District 5
at Dr. Phillips (Orlando)
Semifinals
[1] Dr. Phillips (Orlando) (12-1) 14, [4] West Orange (Winter Garden) (2-4) 0
[3] Oak Ridge (Orlando) (4-2) 18, [2] Boone (Orlando) (4-2) 0
Championship
[1] Dr. Phillips (Orlando) (13-1) 7, [3] Oak Ridge (Orlando) (3-3) 0

District 6
at Countryside (Clearwater)
Semifinals
[4] East Lake (Tarpon Springs) (2-3) 14, [1] Palm Harbor University (7-2) 7
[2] Countryside (Clearwater) (6-3) 7, [3] Tarpon Springs (4-5) 6
Championship
[4] East Lake (Tarpon Springs) (3-3) 18, [2] Countryside (Clearwater) (6-4) 13

District 7
at Seminole
Semifinals
[1] Northeast (St. Petersburg) (6-0) 37, [4] Largo (2-4) 0
[3] Seminole (4-2) 7, [2] Clearwater (4-2) 0
Championship
[1] Northeast (St. Petersburg) (7-0) 19, [3] Seminole (4-2) 12

District 8
at Boca Ciega (Gulfport)
Semifinals • Friday, May 21
[2] Lakewood (St. Petersburg) (6-3) 7, [3] Boca Ciega (Gulfport) (4-5) 6
[1] Dixie Hollins (St. Petersburg) (6-3) d. [4] Gibbs (St. Petersburg) (2-7), score n/a
Championship • Friday, May 21
[1] Dixie Hollins (St. Petersburg) (7-3) 27, [2] Lakewood (St. Petersburg) (6-4) 26 (2OT)

District 9
at Palm Beach Gardens
Semifinals
[1] Dwyer (Palm Beach Gardens) (9-0) 33, [4] Suncoast (Riviera Beach) (4-6) 0
[2] Palm Beach Gardens (10-1) 28, [3] Inlet Grove (Riviera Beach) (4-5) 0
Championship
[1] Dwyer (Palm Beach Gardens) (11-0) 18, [2] Palm Beach Gardens (10-2) 0

District 10
at Palm Beach Central (Wellington)
Semifinals
[1] John I. Leonard (Greenacres) (9-2) 13, [4] Royal Palm Beach (4-5) 7 (OT)
[2] Glades Central (Belle Glade) (8-3) 25, [3] Pahokee (5-5) 0
Championship
[1] John I. Leonard (Greenacres) (10-2) 19, [2] Glades Central (Belle Glade) (8-4) 13

District 11
at Lake Worth
Semifinals
[1] Olympic Heights (Boca Raton) (10-1) 33, [4] Atlantic (Delray Beach) (3-4) 0
[2] Lake Worth (10-1) 19, [3] Spanish River (Boca Raton) (6-4) 9
Championship
[2] Lake Worth (11-1) 21, [1] Olympic Heights (Boca Raton) (10-2) 6

District 12
at Coral Springs
Semifinals
[1] Douglas (Parkland) (11-0) 26, [4] North Broward Prep (Coconut Creek) (4-7) 0
[2] Coral Springs (9-2) 45, [3] Deerfield Beach (5-6) 0
Championship
[2] Coral Springs (10-2) 19, [1] Douglas (Parkland) (11-1) 14

District 13
at Pompano Beach
Semifinals
[1] Piper (Sunrise) (11-2) 29, [4] Pompano Beach (3-8) 0
[3] Taravella (Coral Springs) (6-7) 13, [2] Ely (Pompano Beach) (7-4) 12
Championship
[1] Piper (Sunrise) (12-2) 35, [3] Taravella (Coral Springs) (6-8) 6

District 14
at Dillard (Fort Lauderdale)
Semifinals
[1] Fort Lauderdale (10-0) 19, [4] Stranahan (Fort Lauderdale) 6
[3] Dillard (Fort Lauderdale) 20, [2] South Plantation 6
Championship
[1] Fort Lauderdale (11-0) 25, [3] Dillard (Fort Lauderdale) 6

District 15
at Flanagan (Pembroke Pines)
Semifinals
[1] Western (Fort Lauderdale) (10-0) 7, [4] Nova (Davie) (2-7) 0
[2] Hollywood Hills (Hollywood) (7-3) 13, [3] Cypress Bay (Weston) (3-4) 0
Championship
[2] Hollywood Hills (Hollywood) (8-3) 13, [1] Western (Fort Lauderdale) (10-1) 2

District 16
at McArthur (Hollywood)
Semifinals
[2] Hallandale (7-2) 18, [3] McArthur (Hollywood) (5-3) 0
[4] Miramar (7-4) 26, [1] South Broward (Hollywood) (7-4) 6
Championship
[2] Hallandale (8-2) 19, [4] Miramar (7-5) 0