Inaugural FHSAA Flag Football Playoffs
District Tournament Results
All tournaments will take place on Saturday, May 17 unless otherwise noted. Second team listed is designated as home team. Seed number listed in brackets.

Last updated Sunday, June 19, 2005 at 5:11 PM


District 1
at Chiles (Tallahassee)
Semifinals
[1] Chiles (Tallahassee) 16, [4] Godby (Tallahassee) 0
[3] Leon (Tallahassee) 2, [2] Rickards (Tallahassee) 0
Championship
[1] Chiles (Tallahassee) 26, [3] Leon (Tallahassee) 0

District 2
at Forrest (Jacksonville)
Semifinals
[1] Ed White (Jacksonville) 23, [4] Forrest (Jacksonville) 0
[2] Raines (Jacksonville) 13, [3] Ribault (Jacksonville) 2
Championship
[1] Ed White (Jacksonville) 26, [2] Raines (Jacksonville) 14

District 3
at Fletcher (Neptune Beach)
Semifinals
[1] Fletcher (Neptune Beach) 12, [4] Sandalwood (Jacksonville) 6
[2] Terry Parker (Jacksonville) 6, [3] Mandarin (Jacksonville) 0
Championship
[2] Terry Parker (Jacksonville) 14, [1] Fletcher (Neptune Beach) 12

District 4
at University (Orlando)
Semifinals
[1] University (Orlando) 25, [4] Timber Creek (Orlando) 6
[2] Seabreeze (Daytona Beach) def. [3] Winter Park, score not available
Championship
[1] University (Orlando) 19, [2] Seabreeze (Daytona Beach) 13

District 5
at Evans (Orlando)
Semifinals
[1] Apopka 18, [4] Boone (Orlando) 0
[2] Evans (Orlando) 13, [3] Dr. Phillips (Orlando) 6
Championship
[1] Apopka 26, [2] Evans (Orlando) 19

District 6
at Countryside (Clearwater)
Semifinals
[1] Countryside (Clearwater) 17, [4] Tarpon Springs 0
[2] Palm Harbor University 25, [3] Dunedin 0
Championship
[2] Palm Harbor University 14, [1] Countryside (Clearwater) 6

District 7
at Clearwater
Semifinals
[1] Clearwater 27, [4] Osceola (Seminole) 6
[3] Seminole 12, [2] Northeast (St. Petersburg) 0
Championship
[1] Clearwater 18, [3] Seminole 6

District 8
at St. Petersburg
Friday, May 16
Semifinals
[1] St. Petersburg 12, [4] Gibbs (St. Petersburg) 0
[3] Boca Ciega (Gulfport) 18, [2] Lakewood (St. Petersburg) 0
Championship
[3] Boca Ciega (Gulfport) 18, [1] St. Petersburg 6
** Boca Ciega will host FHSAA Finals First Round Play-In Game Monday, May 19 at 5 p.m. (on-campus)

District 9
at Palm Beach Lakes (West Palm Beach)
Semifinals
[1] Palm Beach Lakes (West Palm Beach) 31, [4] Inlet Grove (Riviera Beach) 6
[2] Dwyer (Palm Beach Gardens) 13, [3] Palm Beach Gardens 0
Championship
[2] Dwyer (Palm Beach Gardens) 20, [1] Palm Beach Lakes (West Palm Beach) 18

District 10
at John I. Leonard (Greenacres)
Semifinals
[4] Wellington 12, [1] John I. Leonard (Greenacres) 6
[3] Pahokee 20, [2] Royal Palm Beach 10
Championship
[3] Pahokee 27, [4] Wellington 12

District 11
at Spanish River (Boca Raton)
Semifinals
[1] Lake Worth 36, [4] Atlantic (Delray Beach) 0
[2] Spanish River (Boca Raton) 14, [3] Olympic Heights (Boca Raton) 6
Championship
[1] Lake Worth 7, [2] Spanish River (Boca Raton) 0

District 12
at Coral Springs
Semifinals
[1] Coral Springs 29, [4] Coconut Creek 0
[2] Douglas (Parkland) 7, [3] Deerfield Beach 0
Championship
[1] Coral Springs 18, [2] Douglas (Parkland) 6

District 13
at Northeast (Oakland Park)
Semifinals
[4] Northeast (Oakland Park) 6, [1] Ely (Pompano Beach) 0
[3] Piper (Sunrise) 28, [2] Taravella (Coral Springs) 6
Championship
[3] Piper (Sunrise) 21, [4] Northeast (Oakland Park) 0

District 14
at Police Athletic League Field (Plantation)
Semifinals
[1] Fort Lauderdale 20, [4] Plantation 6
[3] Dillard (Fort Lauderdale) 14, [2] South Plantation 0
Championship
[1] Fort Lauderdale 33, [3] Dillard (Fort Lauderdale) 12
** Fort Lauderdale will host FHSAA Finals First Round Play-In Game Tuesday, May 20 at 6 p.m. (on-campus)

District 15
at Flanagan (Pembroke Pines)
Semifinals
[1] Hollywood Hills (Hollywood) 6 [4] Flanagan (Pembroke Pines) 0
[2] Western (Davie) 24, [3] Cooper City 0
Championship
[1] Hollywood Hills (Hollywood) 12, [2] Western (Davie) 0

District 16
at South Broward (Hollywood)
Semifinals
[1] Hallandale 40, [4] Miramar 6
[2] McArthur (Hollywood) 19, [3] South Broward (Hollywood) 2
Championship
[2] McArthur (Hollywood) 13, [1] Hallandale 0