FHSAA Cross Country 1ar2, 2ar3, 4ar2 - 11/3/2017                 
                               www.elitetiming.net                               
                                  Holloway Park                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #932 Hertenstein, Baile  12 Newsome (Lithia)      17:47.38    1             
  2 #1470 Hendrix, Alyssa     10 Riverview (R          17:56.85    2             
  3  #637 Sentner, Anna       10 George Jenki          19:00.15    3             
  4  #636 Ruiz, Alicia         9 George Jenki          19:04.80    4             
  5  #659 Straumann, Alexand  11 George Stein          19:15.02    5             
  6 #1418 Lazzari, Julianna   12 Palm Harbor           19:21.06    6             
  7 #1453 Highsmith, Cassie   12 Plant City            19:23.07                  
  8  #938 Scallon, Keleigh     9 Newsome (Lithia)      19:27.75    7             
  9  #657 Magee, Sarah        11 George Stein          19:29.38    8             
 10  #939 Solis, Emma         10 Newsome (Lithia)      19:29.41    9             
 11  #627 Frisch, Amy         12 George Jenki          19:46.98   10             
 12 #1430 Manno, Olivia       10 Plant (Tampa)         19:48.33   11             
 13  #871 Lespasio, Raquel    12 Manatee (Bradenton)   19:49.41   12             
 14 #1526 Villatoro, Valeria  12 St. Cloud             19:54.15   13             
 15 #1435 Summers, Grace      12 Plant (Tampa)         20:00.13   14             
 16 #1469 Hagel, Adrianna     12 Riverview (R          20:15.63   15             
 17 #1496 Ehrhart, Terra      10 Riverview (S          20:23.63   16             
 18 #1476 Rohm, Julia          0 Riverview (R          20:29.15   17             
 19 #1500 Wade, Kasumi         9 Riverview (S          20:30.96   18             
 20 #1691 Rivers, Nia         10 Wharton (Tampa)       20:37.05   19             
 21 #1522 Ramirez, Ashanti     9 St. Cloud             20:38.71   20             
 22  #931 Guevara, Isabelle   12 Newsome (Lithia)      20:42.42   21             
 23 #1419 Marzban, Roya       11 Palm Harbor           20:43.59   22             
 24 #1689 Otero, Nicolina     11 Wharton (Tampa)       20:44.44   23             
 25 #1501 Titus, Carolina     10 Sarasota              20:44.82                  
 26 #1590 Bouffard, Olivia    12 St. Petersburg        20:45.37   24             
 27 #1527 villatoro, vianca   12 St. Cloud             20:48.75   25             
 28  #868 Goethe, Sara        11 Manatee (Bradenton)   20:49.22   26             
 29  #942 Tragakis, Juliana   12 Newsome (Lithia)      20:50.06   27             
 30  #771 Valenti, Sophie     11 Lakeland              20:51.64   28             
 31  #933 Hoffman, Hannah     11 Newsome (Lithia)      20:54.30   29             
 32  #796 Klein, Ava          10 Lakewood Ran          20:58.37   30             
 33  #797 Lee, Shaleiya       12 Lakewood Ran          21:00.40   31             
 34  #380 Chadderton, Lauren  11 Bloomingdale          21:00.54   32             
 35 #1502 Wigglesworth, Camr  10 Sarasota              21:06.66                  
 36 #1432 Roberts, Olivia     10 Plant (Tampa)         21:08.36   33             
 37 #1436 Weber, Sarah         9 Plant (Tampa)         21:10.67   34             
 38 #1693 Sullivan, Michelle  10 Wharton (Tampa)       21:12.37   35             
 39 #1710 Ehman, Kylee        10 Wiregrass Ra          21:15.79                  
 40  #382 Hagenbarth, Mariss  10 Bloomingdale          21:19.76   36             
 41  #937 Newbold, Alexa      10 Newsome (Lithia)      21:21.42   37             
 42  #310 Suggs, Tabitha       9 Alonso (Tampa)        21:22.70                  
 43 #1686 Johnson, Jinia      10 Wharton (Tampa)       21:24.02   38             
 44 #1712 Guerra, Guadalupe    9 Wiregrass Ra          21:26.48                  
 45 #1434 Rubin, Alixandra    10 Plant (Tampa)         21:29.04   39             
 46  #772 Volpe, Erin         11 Lakeland              21:34.07   40             
 47  #625 Dieguez, Azalia De  12 George Jenki          21:34.85   41             
 48  #653 Elkalazani, Dana    12 George Stein          21:36.15   42             
 49 #1525 Sheridan, Deja      12 St. Cloud             21:39.37   43             
 50  #466 Bahena, Adriana     10 Celebration           21:40.93   44             
 51  #661 Teixeira, Jennifer  12 George Stein          21:41.89   45             
 52 #1711 Ehman, Reis         12 Wiregrass Ra          21:46.12                  
 53  #632 Manno, Viktorya     10 George Jenki          21:47.45   46             
 54  #792 Bradshaw, Riley      9 Lakewood Ran          21:47.51   47             
 55 #1631 Johnson, Taylor     11 Strawberry C          21:47.72                  
 56 #1421 Philipson, Zeda     10 Palm Harbor           21:54.15   48             
 57 #1595 Haraminac, Emma     11 St. Petersburg        21:55.12   49             
 58  #638 Strickland, Kiley   12 George Jenki          21:55.34   50             
 59  #793 Buck, Sydney         9 Lakewood Ran          21:57.02   51             
 60  #474 Macedo, Gabriella    9 Celebration           21:57.48   52             
 61  #958 Rumisek, Emily      12 North Port            21:57.65                  
 62 #1426 Cura, Victoria       9 Plant (Tampa)         21:59.01   53             
 63 #1694 Zack, Callie         9 Wharton (Tampa)       21:59.36   54             
 64  #795 Fazio, Sarah        12 Lakewood Ran          22:02.02   55             
 65 #1521 Kandravi, Amanda    12 St. Cloud             22:02.81   56             
 66  #803 Wietecha, Ellison   10 Lakewood Ran          22:06.79   57             
 67  #658 Piniella, Sophia    12 George Stein          22:08.58   58             
 68  #660 Sullivan, Anne      10 George Stein          22:09.39   59             
 69 #1427 Eudaly, Elizabeth   10 Plant (Tampa)         22:09.64   60             
 70  #379 Brown, Abigail      10 Bloomingdale          22:11.49   61             
 71 #1685 Brake, Amanda       11 Wharton (Tampa)       22:16.03   62             
 72 #1632 Stanley, Olivia     10 Strawberry C          22:18.71                  
 73 #1523 Rivera, Tiana       10 St. Cloud             22:19.26   63             
 74 #1598 Scribano, Abigail   11 St. Petersburg        22:20.20   64             
 75 #1597 Robinson, Kara      11 St. Petersburg        22:22.94   65             
 76 #1494 Chambers, Juliana   10 Riverview (S          22:31.35   66             
 77 #1518 Ansbaugh, Bailey    11 St. Cloud             22:32.89   67             
 78  #389 Robertson, Victori  12 Bloomingdale          22:34.72   68             
 79  #873 Mahurin, Tessa       9 Manatee (Bradenton)   22:38.17   69             
 80  #390 Schilling, Grace    10 Bloomingdale          22:55.81   70             
 81 #1492 Behne Sharma, Alli  10 Riverview (S          22:56.01   71             
 82  #467 Bahena, Alejandra   12 Celebration           22:58.19   72             
 83  #387 McGinnis, Kelly      9 Bloomingdale          23:01.76   73             
 84 #1497 Fetty, Caroline     10 Riverview (S          23:08.39   74             
 85 #1495 Creevy, Caroline     9 Riverview (S          23:09.94   75             
 86  #769 Moses, Emma         11 Lakeland              23:19.90   76             
 87 #1599 Strobhar, Shannon   11 St. Petersburg        23:30.76   77             
 88  #634 Musselman, Lauren   11 George Jenki          23:32.03   78             
 89 #1596 Jewell, Paris       11 St. Petersburg        23:33.99   79             
 90  #872 Lipton, Abigail     11 Manatee (Bradenton)   23:34.97   80             
 91 #1422 Wandel, Melissa     10 Palm Harbor           23:35.70   81             
 92 #1420 Michalk, Grace      11 Palm Harbor           23:41.06   82             
 93 #1471 Lorenzen, Mansi     10 Riverview (R          23:41.23   83             
 94 #1589 Beaver, Tia         11 St. Petersburg        23:43.81   84             
 95  #794 Fazio, Emma         12 Lakewood Ran          23:43.94   85             
 96 #1692 Small, Cate         11 Wharton (Tampa)       23:45.81   86             
 97 #1493 Bruneman, Olivia    10 Riverview (S          23:57.21   87             
 98  #867 Brown, Molly        10 Manatee (Bradenton)   24:00.87   88             
 99  #391 Ticconi, Tamya      10 Bloomingdale          24:02.93   89             
100  #652 Brown, Jamie        10 George Stein          24:06.15   90             
101 #1413 Curry, Kaela         9 Palm Harbor           24:23.62   91             
102 #1473 McClellan, Lindsay   0 Riverview (R          24:43.99   92             
103  #870 Johnson, Kyla       12 Manatee (Bradenton)   25:00.90   93             
104  #763 Bowling, Alexis     11 Lakeland              25:01.01   94             
105  #869 Hager, Gianna       12 Manatee (Bradenton)   25:01.05   95             
106 #1415 Donald, Chelsea     12 Palm Harbor           25:09.21   96             
107 #1477 Sargable, Cambree    9 Riverview (R          25:15.99   97             
108 #1479 Zerby, Lauren        0 Riverview (R          25:47.92   98             
109  #766 Guzman, Jasmin      11 Lakeland              26:42.09   99             
110  #770 Valenti, Margaret    9 Lakeland              27:44.58  100             
111  #472 Gibbs, Hailey       11 Celebration           28:05.22  101             
112  #465 Arce, Kaitlyn       12 Celebration           28:05.52  102             
113  #764 De La Cruz, Sophia  10 Lakeland              29:28.07  103             
114  #477 Podborsky, Melanie   9 Celebration           31:31.59  104             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Newsome (Lithia)             65    1    7    9   21   27   29   37          
      Total Time:  1:38:17.02                                                    
         Average:    19:39.41                                                    
   2 George Jenkins (Lakeland)   104    3    4   10   41   46   50   78          
      Total Time:  1:41:14.23                                                    
         Average:    20:14.85                                                    
   3 Plant (Tampa)               131   11   14   33   34   39   53   60          
      Total Time:  1:43:36.53                                                    
         Average:    20:43.31                                                    
   4 St. Cloud                   157   13   20   25   43   56   63   67          
      Total Time:  1:45:03.79                                                    
         Average:    21:00.76                                                    
   5 George Steinbrenner (Lutz   158    5    8   42   45   58   59   90          
      Total Time:  1:44:11.02                                                    
         Average:    20:50.21                                                    
   6 Wharton (Tampa)             169   19   23   35   38   54   62   86          
      Total Time:  1:45:57.24                                                    
         Average:    21:11.45                                                    
   7 Riverview (Riverview)       209    2   15   17   83   92   97   98          
      Total Time:  1:47:06.85                                                    
         Average:    21:25.37                                                    
   8 Lakewood Ranch (Bradenton   214   30   31   47   51   55   57   85          
      Total Time:  1:47:45.32                                                    
         Average:    21:33.07                                                    
   9 Palm Harbor University      239    6   22   48   81   82   91   96          
      Total Time:  1:49:15.56                                                    
         Average:    21:51.12                                                    
  10 Riverview (Sarasota)        245   16   18   66   71   74   75   87          
      Total Time:  1:49:30.34                                                    
         Average:    21:54.07                                                    
  11 Bloomingdale (Valrico)      267   32   36   61   68   70   73   89          
      Total Time:  1:50:02.32                                                    
         Average:    22:00.47                                                    
  12 Manatee (Bradenton)         275   12   26   69   80   88   93   95          
      Total Time:  1:50:52.64                                                    
         Average:    22:10.53                                                    
  13 St. Petersburg              279   24   49   64   65   77   79   84          
      Total Time:  1:50:54.39                                                    
         Average:    22:10.88                                                    
  14 Lakeland                    337   28   40   76   94   99  100  103          
      Total Time:  1:57:28.71                                                    
         Average:    23:29.75                                                    
  15 Celebration                 371   44   52   72  101  102  104               
      Total Time:  2:02:47.34                                                    
         Average:    24:33.47                                                    

Event 8  Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #1508 Hartvigsen, Benjam  11 Sarasota              16:04.84    1             
  2 #1534 Montalvo, Tristen   12 St. Cloud             16:22.20    2             
  3  #814 Reid, Jonathan      11 Lakewood Ran          16:27.13    3             
  4 #1705 Rivers, Nehemiah    11 Wharton (Tampa)       16:35.75    4             
  5 #1616 Ufitimana, Dieumer  10 St. Petersburg        16:39.25    5             
  6 #1449 Thomas, Walker      12 Plant (Tampa)         16:40.36    6             
  7 #1529 Cloud, Zachary      10 St. Cloud             16:43.37    7             
  8  #946 Bugielski, Alexand  12 Newsome (Lithia)      16:48.43    8             
  9  #954 Pinedo, Christophe  12 Newsome (Lithia)      16:53.50    9             
 10 #1606 Burt, Bryce         12 St. Petersburg        16:54.49   10             
 11 #1442 Feuerlein, Maximil  12 Plant (Tampa)         16:56.38   11             
 12  #648 Zimmerman, Brady    11 George Jenki          16:59.30   12             
 13  #878 Sanchez, Matcel     12 Manatee (Bradenton)   17:00.12   13             
 14  #943 Acosta, Dominic     10 Newsome (Lithia)      17:06.11   14             
 15 #1512 Kilduff, Shane      10 Sarasota              17:06.29   15             
 16  #547 Vigh, Stewart       12 Countryside           17:06.63                  
 17  #673 Miller, Jackson     12 George Stein          17:13.94   16             
 18 #1532 hernandez, John-an  10 St. Cloud             17:15.04   17             
 19  #669 Harrigan, Zachary    9 George Stein          17:15.82   18             
 20  #668 Gorman, Ryan        11 George Stein          17:16.76   19             
 21  #664 Bly, Davis          11 George Stein          17:17.76   20             
 22  #678 Whitmer, Zachary    12 George Stein          17:17.80   21             
 23  #675 Sowell, Nicholas    10 George Stein          17:18.51   22             
 24  #670 Lara, Gabriel       10 George Stein          17:23.17   23             
 25  #311 Sauers, Yonas       10 Alonso (Tampa)        17:28.10                  
 26  #874 Bertram, Johann     12 Manatee (Bradenton)   17:30.34   24             
 27 #1514 Perkins, Miles      12 Sarasota              17:30.46   25             
 28  #944 Barron, Daniel      10 Newsome (Lithia)      17:32.42   26             
 29 #1700 Jurgensmeyer, Eric  12 Wharton (Tampa)       17:34.18   27             
 30  #679 Arias, Marckoz      11 Haines City           17:34.90                  
 31 #1506 Guendjoian, Ryan    10 Sarasota              17:35.33   28             
 32 #1504 Cicilioni, Orlando   0 Sarasota              17:35.65   29             
 33  #404 Owen, Jonathan      11 Bloomingdale          17:37.96   30             
 34 #1698 Deschenes, Sahil    12 Wharton (Tampa)       17:41.17   31             
 35  #546 Latzke, Alec        11 Countryside           17:42.71                  
 36  #951 McAdams, Hunter     11 Newsome (Lithia)      17:45.48   32             
 37  #957 Wright, Macarius     9 Newsome (Lithia)      17:45.66   33             
 38 #1510 Hull, Dylan         12 Sarasota              17:48.45   34             
 39  #879 Shackelford, Trent  11 Manatee (Bradenton)   17:50.18   35             
 40 #1450 Thomas, Wynne        9 Plant (Tampa)         17:50.76   36             
 41 #1699 Godbold, Frank      12 Wharton (Tampa)       17:52.97   37             
 42 #1438 Bruce, Jackson      12 Plant (Tampa)         17:56.68   38             
 43  #639 Brickhouse, Seth    10 George Jenki          17:58.86   39             
 44 #1533 Miranda, Alex       11 St. Cloud             17:59.83   40             
 45 #1448 Romo, Eric          11 Plant (Tampa)         18:00.97   41             
 46  #621 Khamlichi, Anas     11 Gateway (Kissimmee)   18:01.35   42             
 47  #808 Drake, Calvin       10 Lakewood Ran          18:02.23   43             
 48 #1439 Connery, William     9 Plant (Tampa)         18:04.03   44             
 49 #1517 Zambaux, Adrien     10 Sarasota              18:05.46   45             
 50 #1613 Price, Diego        11 St. Petersburg        18:09.00   46             
 51 #1482 Davila, Carlos      10 Riverview (R          18:10.45   47             
 52 #1714 Jaquez, Kevin       12 Wiregrass Ra          18:11.12                  
 53 #1713 Duran, Giovanni     12 Wiregrass Ra          18:11.24                  
 54  #491 strike, cote        12 Celebration           18:11.66   48             
 55 #1615 Sabodski, Charles   11 St. Petersburg        18:12.17   49             
 56 #1537 Rice, James         12 St. Cloud             18:17.42   50             
 57  #492 Uriostegui, Alejan  12 Celebration           18:18.22   51             
 58 #1463 Ramirez-Hernandez,  10 Plant City            18:19.69   52             
 59  #642 Childers, Kevin     11 George Jenki          18:24.67   53             
 60  #403 Ludden, Connor      11 Bloomingdale          18:29.54   54             
 61  #641 Chapman, Ryan       12 George Jenki          18:29.99   55             
 62 #1457 Cardona, Jorge      12 Plant City            18:36.03   56             
 63  #620 Castro-Vazquez, Ad  10 Gateway (Kissimmee)   18:36.10   57             
 64 #1604 Bonner, Aaron       11 St. Petersburg        18:36.26   58             
 65  #815 Toler, Tanner        9 Lakewood Ran          18:38.24   59             
 66  #807 Dean, Andrew        12 Lakewood Ran          18:38.26   60             
 67 #1708 Stephens, Anthony   11 Wharton (Tampa)       18:39.86   61             
 68  #489 Rucker, Hudson       9 Celebration           18:39.98   62             
 69  #805 Catlett, Owen        9 Lakewood Ran          18:42.99   63             
 70  #618 Carrera, Andrew     11 Gateway (Kissimmee)   18:44.65   64             
 71 #1530 Cuddy, Aidan         9 St. Cloud             18:45.50   65             
 72  #956 Summers, Liam       12 Newsome (Lithia)      18:47.22   66             
 73 #1446 Moran, Dillon       10 Plant (Tampa)         18:47.94   67             
 74  #646 Moore, Brendan      10 George Jenki          18:48.94   68             
 75 #1484 Gordon, James       11 Riverview (R          18:49.11   69             
 76 #1536 Ramirez, Jayson      9 St. Cloud             18:49.50   70             
 77  #617 Carrasco, Alexis    10 Gateway (Kissimmee)   18:52.22   71             
 78 #1696 Blanchard, Jackson  10 Wharton (Tampa)       18:53.47   72             
 79 #1704 Reyes, Josue        11 Wharton (Tampa)       18:53.56   73             
 80  #645 Loftin, Kirkland    12 George Jenki          18:55.31   74             
 81  #774 Hallock, David      12 Lakeland              18:56.95                  
 82  #623 Trejo, Jorge        10 Gateway (Kissimmee)   18:57.13   75             
 83  #572 Martin, Joshua      12 Durant (Plant City)   18:57.16                  
 84  #397 Garcia, Luke        11 Bloomingdale          19:00.39   76             
 85 #1458 Carter, Tyler       11 Plant City            19:03.82   77             
 86 #1459 Gould, Wesley       10 Plant City            19:06.25   78             
 87  #647 Townley, Thomas     10 George Jenki          19:06.73   79             
 88  #680 Dunn, Alec          12 Haines City           19:07.15                  
 89  #393 Brown, Jack          9 Bloomingdale          19:11.51   80             
 90 #1456 Brown, Austin       12 Plant City            19:13.09   81             
 91 #1462 Kroeger, Wyatt      12 Plant City            19:14.17   82             
 92  #877 Lyons, Matthew      11 Manatee (Bradenton)   19:16.45   83             
 93  #399 Hernandez, Jeffrey  10 Bloomingdale          19:27.43   84             
 94 #1610 Guinagh, Riley      11 St. Petersburg        19:33.32   85             
 95  #811 Irwin, Kevin        10 Lakewood Ran          19:35.45   86             
 96 #1609 Green, Miles        12 St. Petersburg        19:36.55   87             
 97 #1486 Killian, Camden      0 Riverview (R          19:37.77   88             
 98  #398 Garcia, Noah        11 Bloomingdale          19:43.56   89             
 99  #487 Quincey, Heath      12 Celebration           19:47.20   90             
100  #481 Forehand, Brandon   11 Celebration           19:50.04   91             
101 #1483 Franklin, Nicholas  11 Riverview (R          20:03.45   92             
102 #1490 Rush, Trenton       12 Riverview (R          20:15.63   93             
103  #396 Elliot, Mateo        9 Bloomingdale          20:16.67   94             
104  #615 Abisada, Edward     10 Gateway (Kissimmee)   20:21.04   95             
105 #1480 Aguilar, Ethan      10 Riverview (R          20:25.85   96             
106  #876 Goethe, Michael      9 Manatee (Bradenton)   20:25.93   97             
107  #478 Albino, Daniel      12 Celebration           20:27.58   98             
108  #622 Lebron, Richard     10 Gateway (Kissimmee)   20:52.87   99             
109 #1455 Bennett, Zaben      11 Plant City            21:07.70  100             
110  #486 Myers, Zachary      12 Celebration           21:12.09  101             
111  #875 Fleece, Colin        9 Manatee (Bradenton)   21:12.22  102             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Newsome (Lithia)             89    8    9   14   26   32   33   66          
      Total Time:  1:26:05.94                                                    
         Average:    17:13.19                                                    
   2 George Steinbrenner (Lutz    94   16   18   19   20   21   22   23          
      Total Time:  1:26:22.08                                                    
         Average:    17:16.42                                                    
   3 Sarasota                     98    1   15   25   28   29   34   45          
      Total Time:  1:25:52.57                                                    
         Average:    17:10.52                                                    
   4 St. Cloud                   116    2    7   17   40   50   65   70          
      Total Time:  1:26:37.86                                                    
         Average:    17:19.58                                                    
   5 Plant (Tampa)               132    6   11   36   38   41   44   67          
      Total Time:  1:27:25.15                                                    
         Average:    17:29.03                                                    
   6 Wharton (Tampa)             160    4   27   31   37   61   72   73          
      Total Time:  1:28:23.93                                                    
         Average:    17:40.79                                                    
   7 St. Petersburg              168    5   10   46   49   58   85   87          
      Total Time:  1:28:31.17                                                    
         Average:    17:42.24                                                    
   8 George Jenkins (Lakeland)   227   12   39   53   55   68   74   79          
      Total Time:  1:30:41.76                                                    
         Average:    18:08.36                                                    
   9 Lakewood Ranch (Bradenton   228    3   43   59   60   63   86               
      Total Time:  1:30:28.85                                                    
         Average:    18:05.77                                                    
  10 Manatee (Bradenton)         252   13   24   35   83   97  102               
      Total Time:  1:32:03.02                                                    
         Average:    18:24.61                                                    
  11 Gateway (Kissimmee)         309   42   57   64   71   75   95   99          
      Total Time:  1:33:11.45                                                    
         Average:    18:38.29                                                    
  12 Bloomingdale (Valrico)      324   30   54   76   80   84   89   94          
      Total Time:  1:33:46.84                                                    
         Average:    18:45.37                                                    
  13 Celebration                 342   48   51   62   90   91   98  101          
      Total Time:  1:34:47.10                                                    
         Average:    18:57.42                                                    
  14 Plant City                  344   52   56   77   78   81   82  100          
      Total Time:  1:34:18.88                                                    
         Average:    18:51.78                                                    
  15 Riverview (Riverview)       389   47   69   88   92   93   96               
      Total Time:  1:36:56.41                                                    
         Average:    19:23.29