FHSAA Cross Country 4AD6 - 10/28/2017                      
                                      FHSAA                                      
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Straumann, Alexandra      11 George Stein          18:53.10    1             
  2 Magee, Sarah              11 George Stein          19:22.30    2             
  3 Summers, Grace            12 Plant (Tampa)         19:28.30    3             
  4 Manno, Olivia             10 Plant (Tampa)         19:43.00    4             
  5 Rivers, Nia               10 Wharton (Tampa)       20:06.80    5             
  6 Rubin, Alixandra          10 Plant (Tampa)         20:08.00    6             
  7 Ehman, Reis               12 Wiregrass Ra          20:08.50    7             
  8 Otero, Nicolina           11 Wharton (Tampa)       20:10.40    8             
  9 Ehman, Kylee              10 Wiregrass Ra          20:30.10    9             
 10 Suggs, Tabitha             9 Alonso (Tampa)        20:41.70   10             
 11 Lettiero, Rachel          12 Wharton (Tampa)       20:50.10   11             
 12 Guerra, Guadalupe          9 Wiregrass Ra          20:55.10   12             
 13 Sullivan, Anne            10 George Stein          20:56.10   13             
 14 Sullivan, Michelle        10 Wharton (Tampa)       20:57.70   14             
 15 Roberts, Olivia           10 Plant (Tampa)         20:58.00   15             
 16 Elkalazani, Dana          12 George Stein          21:06.70   16             
 17 Cura, Victoria             9 Plant (Tampa)         21:08.00   17             
 18 Brake, Amanda             11 Wharton (Tampa)       21:11.70   18             
 19 Teixeira, Jennifer        12 George Stein          21:23.60   19             
 20 Johnson, Jinia            10 Wharton (Tampa)       21:26.60   20             
 21 Preiser, Breanna           9 Wiregrass Ra          21:33.00   21             
 22 Zack, Callie               9 Wharton (Tampa)       21:33.00   22             
 23 Weber, Sarah               9 Plant (Tampa)         21:47.20   23             
 24 Caporali, Lauren          12 Wiregrass Ra          21:53.70   24             
 25 Brown, Jamie              10 George Stein          21:56.20   25             
 26 Moran, Brenna             12 Wiregrass Ra          21:58.10   26             
 27 Eudaly, Elizabeth         10 Plant (Tampa)         22:11.90   27             
 28 Weissman, Amanda          10 Plant (Tampa)         22:14.70                  
 29 Garcia Garcia, Rahyza     11 Sickles (Tampa)       22:15.10   28             
 30 Bishman, Jordan           10 George Stein          22:29.20   29             
 31 Moore, Anna               12 Wiregrass Ra          22:29.70   30             
 32 Moore, Kate               10 Wiregrass Ra          22:33.80                  
 33 Johnson, Rachel           11 Alonso (Tampa)        22:43.20   31             
 34 Scott, Sarah              10 Wiregrass Ra          22:45.20                  
 35 Johnson, Brooke           11 Sickles (Tampa)       22:54.60   32             
 36 Hartman, Sommer            9 Sickles (Tampa)       23:07.30   33             
 37 Santeiro, Gabrielle       10 Alonso (Tampa)        23:10.30   34             
 38 Wisniewski, Katie          9 George Stein          23:11.30                  
 39 Small, Cate               11 Wharton (Tampa)       23:18.60                  
 40 Acostandei, Nicole         9 Sickles (Tampa)       23:21.80   35             
 41 Estorga, Mai-Li           11 Sickles (Tampa)       23:26.10   36             
 42 Arko, Kaitlyn             10 George Stein          23:29.80                  
 43 Shelton, Natalie          11 Sickles (Tampa)       23:31.10   37             
 44 Warycha, Angela           12 Sickles (Tampa)       23:34.00   38             
 45 Geiger, Isabelle          10 Wiregrass Ra          23:36.10                  
 46 Lopez, Vanessa             0 Wharton (Tampa)       23:46.60                  
 47 Perez, Jesssica           10 Wharton (Tampa)       23:46.90                  
 48 Sexton, Kathryn           11 Alonso (Tampa)        23:54.40   39             
 49 Vera, Alexis              11 Alonso (Tampa)        24:01.80   40             
 50 Sandborn, Stephanie       10 Alonso (Tampa)        24:05.40   41             
 51 Raffaele, Mia             11 Alonso (Tampa)        24:21.80   42             
 52 Brewer, Brooke            11 Alonso (Tampa)        24:25.60                  
 53 Cabral, Nina              11 Sickles (Tampa)       24:33.10                  
 54 Anderson, Sarah           10 Alonso (Tampa)        25:01.20                  
 55 Molina, Leslie            12 Sickles (Tampa)       25:33.30                  
 56 Haffner, Alyssa           12 Sickles (Tampa)       25:34.20                  
 57 Melendez, Julia           12 Alonso (Tampa)        26:40.60                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Plant (Tampa)                45    3    4    6   15   17   23   27          
      Total Time:  1:41:25.30                                                    
         Average:    20:17.06                                                    
   2 George Steinbrenner (Lutz    51    1    2   13   16   19   25   29          
      Total Time:  1:41:41.80                                                    
         Average:    20:20.36                                                    
   3 Wharton (Tampa)              56    5    8   11   14   18   20   22          
      Total Time:  1:43:16.70                                                    
         Average:    20:39.34                                                    
   4 Wiregrass Ranch (Wesley C    73    7    9   12   21   24   26   30          
      Total Time:  1:45:00.40                                                    
         Average:    21:00.08                                                    
   5 Alonso (Tampa)              154   10   31   34   39   40   41   42          
      Total Time:  1:54:31.40                                                    
         Average:    22:54.28                                                    
   6 Sickles (Tampa)             164   28   32   33   35   36   37   38          
      Total Time:  1:55:04.90                                                    
         Average:    23:00.98                                                    

Event 8  Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rivers, Nehemiah          11 Wharton (Tampa)       16:12.10    1             
  2 Bly, Davis                11 George Stein          16:25.80    2             
  3 Thomas, Walker            12 Plant (Tampa)         16:33.00    3             
  4 Whitmer, Zachary          12 George Stein          16:40.10    4             
  5 Feuerlein, Maximilian     12 Plant (Tampa)         16:40.20    5             
  6 Sowell, Nicholas          10 George Stein          16:41.50    6             
  7 Harrigan, Zachary          9 George Stein          16:43.30    7             
  8 Miller, Jackson           12 George Stein          16:51.60    8             
  9 Weller, Daniel            12 George Stein          16:52.10    9             
 10 Gorman, Ryan              11 George Stein          16:52.20   10             
 11 Lara, Gabriel             10 George Stein          16:54.20                  
 12 Deschenes, Sahil          12 Wharton (Tampa)       16:57.70   11             
 13 Duran, Giovanni           12 Wiregrass Ra          17:02.40   12             
 14 Jaquez, Kevin             12 Wiregrass Ra          17:05.60   13             
 15 Sauers, Yonas             10 Alonso (Tampa)        17:13.50   14             
 16 Foreman, Paul             10 George Stein          17:22.60                  
 17 Thomas, Wynne              9 Plant (Tampa)         17:23.80   15             
 18 Jurgensmeyer, Eric        12 Wharton (Tampa)       17:26.70   16             
 19 Godbold, Frank            12 Wharton (Tampa)       17:27.30   17             
 20 Romo, Eric                11 Plant (Tampa)         17:28.20   18             
 21 Bruce, Jackson            12 Plant (Tampa)         17:38.10   19             
 22 Moran, Dillon             10 Plant (Tampa)         17:39.70   20             
 23 Stephens, Anthony         11 Wharton (Tampa)       17:40.40   21             
 24 Cruz, Carlos              12 Wiregrass Ra          17:45.80   22             
 25 Connery, William           9 Plant (Tampa)         17:52.10   23             
 26 Gibson, Keith             10 Plant (Tampa)         17:53.60                  
 27 Goodman, Mason            12 Sickles (Tampa)       17:56.60   24             
 28 Hubbard, William           9 Plant (Tampa)         17:56.90                  
 29 Reilly, Aidan             11 Plant (Tampa)         18:03.10                  
 30 Reyes, Josue              11 Wharton (Tampa)       18:04.20   25             
 31 Medina, Alejandro         11 Wiregrass Ra          18:10.30   26             
 32 Dimarco, Anthony          10 Wiregrass Ra          18:11.70   27             
 33 Blanchard, Jackson        10 Wharton (Tampa)       18:12.10   28             
 34 Walter, Thomas             9 Wharton (Tampa)       18:17.80                  
 35 Free, Harry               11 Wiregrass Ra          18:30.30   29             
 36 Rabil, Eric               10 Wharton (Tampa)       18:32.90                  
 37 Hernandez, Sebastian       9 Wiregrass Ra          18:38.00   30             
 38 Grant, Chase              10 Sickles (Tampa)       18:42.30   31             
 39 Nichols, Bailey           11 Alonso (Tampa)        18:42.60   32             
 40 Rosenblum, Adam           12 Sickles (Tampa)       18:44.40   33             
 41 Cummings, Andre           10 Sickles (Tampa)       18:44.80   34             
 42 Spaw, Joshua              10 Wiregrass Ra          18:55.00                  
 43 Mayer, Thomas             12 Sickles (Tampa)       18:56.80   35             
 44 Gossage, Alec             10 Wiregrass Ra          18:57.20                  
 45 Newton, Jahbari           10 Sickles (Tampa)       18:59.70   36             
 46 Santa, Sebastian          12 Sickles (Tampa)       19:03.30   37             
 47 Suriel, Nicholas          11 Wiregrass Ra          19:13.80                  
 48 Habryl, Nicholas          12 Alonso (Tampa)        19:17.20   38             
 49 Murphy, Dennarius         12 Wharton (Tampa)       19:23.70                  
 50 Boni, Colin               10 Sickles (Tampa)       19:23.90                  
 51 Roman, Mikael             12 Sickles (Tampa)       19:37.40                  
 52 Pacheco II, Mel           12 Alonso (Tampa)        19:39.10   39             
 53 Wheeler, Grant            11 Alonso (Tampa)        20:04.10   40             
 54 Botelho, Joao             11 Alonso (Tampa)        20:06.00   41             
 55 King, Hunter              10 Alonso (Tampa)        20:16.50   42             
 56 Sanchez, James            12 Alonso (Tampa)        20:25.50                  
 57 Garcia, Diego             11 Alonso (Tampa)        20:25.80                  
 58 Scott, Ryan                9 Sickles (Tampa)       21:26.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 George Steinbrenner (Lutz    27    2    4    6    7    8    9   10          
      Total Time:  1:23:22.30                                                    
         Average:    16:40.46                                                    
   2 Plant (Tampa)                60    3    5   15   18   19   20   23          
      Total Time:  1:25:43.30                                                    
         Average:    17:08.66                                                    
   3 Wharton (Tampa)              66    1   11   16   17   21   25   28          
      Total Time:  1:25:44.20                                                    
         Average:    17:08.84                                                    
   4 Wiregrass Ranch (Wesley C   100   12   13   22   26   27   29   30          
      Total Time:  1:28:15.80                                                    
         Average:    17:39.16                                                    
   5 Sickles (Tampa)             157   24   31   33   34   35   36   37          
      Total Time:  1:33:04.90                                                    
         Average:    18:36.98                                                    
   6 Alonso (Tampa)              163   14   32   38   39   40   41   42          
      Total Time:  1:34:56.50                                                    
         Average:    18:59.30