FHSAA Cross Country 4ad3 - 10/28/2017                      
                          FHSAA West Orange High School                          
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rowe, Cadi                11 Lake Minneola         18:13.56    1             
  2 Kunze, Ellie              10 Lake Minneola         18:46.19    2             
  3 Jimenez, Ariana           10 Apopka                19:16.37    3             
  4 Caldwell, Elena            9 Lake Minneola         19:40.53    4             
  5 Gomez, Rachael            12 Olympia (Orlando)     20:02.13    5             
  6 Gross, Rachel             10 Windermere            20:03.08    6             
  7 Faryga, Snejana           10 Lake Minneola         20:13.69    7             
  8 Lopez, Samantha           10 Windermere            20:23.22    8             
  9 Fowler, Sydney            11 Apopka                20:26.22    9             
 10 Ranck, Katie               9 Windermere            20:29.85   10             
 11 Parks, Reagan             10 East Ridge (          20:35.85   11             
 12 Cox, Megan                11 Olympia (Orlando)     20:43.52   12             
 13 Weber, Morgan             10 Olympia (Orlando)     20:52.39   13             
 14 Stelljes, Rhyan           12 Apopka                20:53.18   14             
 15 Schroer, Hannah           12 Lake Minneola         20:53.18   15             
 16 Hill, Mackenzie            9 East Ridge (          20:53.87   16             
 17 Mayes, Shyanne            11 West Orange           20:55.00   17             
 18 Hill, Alexis              11 East Ridge (          21:32.71   18             
 19 Mai, Kathy                11 West Orange           21:36.01   19             
 20 Roat, Haley                9 Apopka                21:41.70   20             
 21 Cipriano, Paula           11 Olympia (Orlando)     21:43.69   21             
 22 Flament, Alice            10 Olympia (Orlando)     21:45.22   22             
 23 Cyprian, Sierra           11 Windermere            21:52.31   23             
 24 Fleming, Christina        10 Windermere            21:53.88   24             
 25 Gelman, Samantha          11 Olympia (Orlando)     21:56.30   25             
 26 Keaton, Kaitlyn           11 West Port (Ocala)     21:59.00                  
 27 Skorman, Farrah            9 Windermere            22:10.52   26             
 28 Collier, Katelin          12 Olympia (Orlando)     22:18.48   27             
 29 Smedley, Isabella          9 Windermere            22:29.58   28             
 30 Winslow, Riley            10 Lake Minneola         22:46.84   29             
 31 Edelberger, Brianna        9 Windermere            22:59.63                  
 32 Auguste, Yvonika          10 West Orange           23:03.26   30             
 33 Hadley, Anna-Sophia       10 Windermere            23:39.54                  
 34 Vranova, Eliska           10 West Orange           24:00.76   31             
 35 Smith, Desiree            11 Evans (Orlando)       24:02.36                  
 36 Anderson, Eliya           11 East Ridge (          24:22.40   32             
 37 Robson, Tatiana           12 Apopka                24:25.69   33             
 38 Roach, Sarah               9 Wekiva (Apopka)       24:32.22                  
 39 Fisher, Marley            10 West Orange           24:34.04   34             
 40 Brune, Madison            10 Ocoee                 24:34.21                  
 41 Fisher, Payton             9 West Orange           25:03.68   35             
 42 Hider, Alexis              9 Apopka                25:16.82   36             
 43 Nieto, Karina             10 Lake Minneola         25:21.44   37             
 44 Mai, Teresa               11 West Orange           26:21.37   38             
 45 Cherenfant, Beyanka        9 Evans (Orlando)       26:44.50                  
 46 Raulerson, Asia           10 East Ridge (          27:32.29   39             
 47 Hoffman, Alexandra        11 Apopka                28:11.24   40             
 48 Gutierrez, Valeria        10 East Ridge (          28:32.90   41             
 49 Dykstra, Haley            11 East Ridge (          29:00.61   42             
 50 Anderson, Amaya            9 Wekiva (Apopka)       29:46.12                  
 51 Sanchez Martez, Rachel    11 Ocoee                 30:21.88                  
 52 Foster, Madison           11 Ocoee                 30:58.31                  
 53 Hannon, Chloe             10 Ocoee                 31:06.14                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lake Minneola                29    1    2    4    7   15   29   37          
      Total Time:  1:37:47.15                                                    
         Average:    19:33.43                                                    
   2 Windermere                   71    6    8   10   23   24   26   28          
      Total Time:  1:44:42.34                                                    
         Average:    20:56.47                                                    
   3 Olympia (Orlando)            73    5   12   13   21   22   25   27          
      Total Time:  1:45:06.95                                                    
         Average:    21:01.39                                                    
   4 Apopka                       79    3    9   14   20   33   36   40          
      Total Time:  1:46:43.16                                                    
         Average:    21:20.64                                                    
   5 East Ridge (Clermont)       116   11   16   18   32   39   41   42          
      Total Time:  1:54:57.12                                                    
         Average:    22:59.43                                                    
   6 West Orange (Winter Garde   131   17   19   30   31   34   35   38          
      Total Time:  1:54:09.07                                                    
         Average:    22:49.82                                                    

Event 8  Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Quintana, Noah            12 Lake Minneola         15:39.91    1             
  2 Ortiz Vazquez, Onix       10 Windermere            16:05.47    2             
  3 Otoole, Troy              10 Olympia (Orlando)     16:16.17    3             
  4 Miller, Nicholas          11 West Orange           16:17.63    4             
  5 Morrow, Michael           11 West Port (Ocala)     16:23.01    5             
  6 Quintana, Liam            10 Lake Minneola         16:25.04    6             
  7 Barral, Jesse             11 Apopka                16:26.65    7             
  8 Pirie, Liam               10 Windermere            16:30.21    8             
  9 Bergschneider, Matthew    11 Wekiva (Apopka)       16:31.24    9             
 10 Ellenback, Noah           10 Windermere            16:31.29   10             
 11 May, Michael              11 Wekiva (Apopka)       16:34.50   11             
 12 Clarke, Jevon             10 Apopka                16:48.93   12             
 13 Gatling, Rudy             10 Apopka                16:53.12   13             
 14 Davis, Jermani            12 Evans (Orlando)       16:53.81                  
 15 Turner, John              11 East Ridge (          16:54.29   14             
 16 Pautienus, David          11 Lake Minneola         16:57.50   15             
 17 Lovern, Ryan              11 Apopka                17:07.26   16             
 18 Lewis, Artise             11 West Orange           17:10.58   17             
 19 Vickers, Jake Anthony     12 West Orange           17:14.62   18             
 20 Seda-Gaud, Julian          9 Lake Minneola         17:15.52   19             
 21 Pierre Paul, Christian    11 West Orange           17:16.85   20             
 22 Taylor, Mason              9 Windermere            17:18.62   21             
 23 Jafri, Ahmed              12 Olympia (Orlando)     17:22.73   22             
 24 Marberry, William         12 Olympia (Orlando)     17:23.24   23             
 25 Rison, Jacob              10 Windermere            17:26.77   24             
 26 Komatsu, Kai               9 Olympia (Orlando)     17:27.77   25             
 27 Jacques, Shmael           11 Olympia (Orlando)     17:46.73   26             
 28 Gerber, Michael           12 Olympia (Orlando)     17:48.92   27             
 29 Salazar, Fernando         12 West Port (Ocala)     17:48.95   28             
 30 McGinley, Reagan          11 East Ridge (          17:53.76   29             
 31 Leongomez, Mark           12 Olympia (Orlando)     17:57.78   30             
 32 Smoker, Wesley            11 Windermere            18:01.17   31             
 33 Young, Branden            11 West Orange           18:02.39   32             
 34 Silva, Nelson             10 East Ridge (          18:06.45   33             
 35 cabrera, leonardo         12 East Ridge (          18:11.67   34             
 36 Taylor, Richard           12 West Orange           18:20.49   35             
 37 Castillo, Miguel          10 Apopka                18:22.90   36             
 38 Muller, Sean               9 West Orange           18:26.16   37             
 39 Moore, Daniel             12 Lake Minneola         18:30.80   38             
 40 Defrancisco, Myles        11 West Port (Ocala)     18:37.03   39             
 41 McGinley, Nolan           10 East Ridge (          18:39.91   40             
 42 Delgado Mendez, Roberto   11 Windermere            18:49.42   41             
 43 Davis, Jackson            10 Apopka                18:50.49   42             
 44 Ryan, Gavin               11 West Port (Ocala)     18:50.62   43             
 45 Ryan, Aidan               11 West Port (Ocala)     18:53.56   44             
 46 Barajas, Jose             11 Ocoee                 18:58.20   45             
 47 Vazquez, Christian         9 Wekiva (Apopka)       19:21.33   46             
 48 Wint, Isaiah              11 Apopka                19:25.85   47             
 49 Clemente, Justin          12 East Ridge (          19:28.66   48             
 50 Sheehan, Hunter           12 East Ridge (          19:29.31   49             
 51 Galvan, Aleksey           10 East Ridge (          19:31.29                  
 52 Flower, Andrew            10 East Ridge (          19:40.67                  
 53 Accius, Dieufort          10 Wekiva (Apopka)       19:41.90   50             
 54 Santos, Miguel            10 West Port (Ocala)     19:57.78   51             
 55 Perez-Prado, Antonio      11 Ocoee                 20:00.99   52             
 56 Cummins, James            10 Ocoee                 20:01.71   53             
 57 Gallion, Leonard III      12 East Ridge (          20:11.30                  
 58 Weidman, Dylan            11 Ocoee                 20:14.84   54             
 59 Castro, Stephen           10 Lake Minneola         20:17.36   55             
 60 Goncalves, Jeremiah       10 Evans (Orlando)       20:26.55                  
 61 West, David                9 Lake Minneola         20:29.73   56             
 62 Pierre, Stallone          11 Evans (Orlando)       20:44.42                  
 63 Gorsuch, Nikolas           9 Ocoee                 21:13.93   57             
 64 Sanchez, Axel             11 Ocoee                 21:16.79   58             
 65 Jean, Jazzmy              12 Evans (Orlando)       21:18.23                  
 66 Portano, Carlos            9 Wekiva (Apopka)       21:49.26   59             
 67 Baker, Jarod               9 West Port (Ocala)     22:02.74   60             
 68 Nauth, Romel              11 Wekiva (Apopka)       22:46.73   61             
 69 Estrella, Matthew         12 Ocoee                 22:56.87   62             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Windermere                   65    2    8   10   21   24   31   41          
      Total Time:  1:23:52.36                                                    
         Average:    16:46.48                                                    
   2 Lake Minneola                79    1    6   15   19   38   55   56          
      Total Time:  1:24:48.77                                                    
         Average:    16:57.76                                                    
   3 Apopka                       84    7   12   13   16   36   42   47          
      Total Time:  1:25:38.86                                                    
         Average:    17:07.78                                                    
   4 West Orange (Winter Garde    91    4   17   18   20   32   35   37          
      Total Time:  1:26:02.07                                                    
         Average:    17:12.42                                                    
   5 Olympia (Orlando)            99    3   22   23   25   26   27   30          
      Total Time:  1:26:16.64                                                    
         Average:    17:15.33                                                    
   6 East Ridge (Clermont)       150   14   29   33   34   40   48   49          
      Total Time:  1:29:46.08                                                    
         Average:    17:57.22                                                    
   7 West Port (Ocala)           159    5   28   39   43   44   51   60          
      Total Time:  1:30:33.17                                                    
         Average:    18:06.64                                                    
   8 Wekiva (Apopka)             175    9   11   46   50   59   61               
      Total Time:  1:33:58.23                                                    
         Average:    18:47.65                                                    
   9 Ocoee                       261   45   52   53   54   57   58   62          
      Total Time:  1:40:29.67                                                    
         Average:    20:05.94