FHSAA Cross Country 3AD9 - 10/28/2017                      
                                      FHSAA                                      
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Crassas, Sophia           10 Robinson (Tampa)      20:42.00    1             
  2 Davidson, Samantha        11 Robinson (Tampa)      20:48.00    2             
  3 McLymont, Kayla            0 King (Tampa)          21:22.00    3             
  4 Trlak, Jessica            10 Brandon               21:32.00    4             
  5 Kugel, Morgan             17 Freedom (Tampa)       21:40.00    5             
  6 Dann, Sarah               11 Robinson (Tampa)      21:50.00    6             
  7 Fabian, Tatiana           12 Robinson (Tampa)      22:05.00    7             
  8 Roush, Catherine          11 Robinson (Tampa)      22:06.00    8             
  9 Sheppard, Vivika          12 Robinson (Tampa)      22:32.00    9             
 10 Aguado, Jaquelin          11 Tampa Bay Tech        22:36.00   10             
 11 Stuart-Cunningham, Aspen  12 King (Tampa)          22:37.00   11             
 12 Heath, Juliana            11 Robinson (Tampa)      22:43.00   12             
 13 Jayaraj, Michelle         10 King (Tampa)          22:45.00   13             
 14 Taylor, Christiana        10 Brandon               22:59.00   14             
 15 Evans, Shayla             11 Lennard (Ruskin)      23:01.00   15             
 16 Melara, Maria              9 Freedom (Tampa)       23:29.00   16             
 17 Farnell, Carlyn           10 Lennard (Ruskin)      23:40.00   17             
 18 Millington, Melissa       17 Freedom (Tampa)       23:50.00   18             
 19 Gutierrez, Sienna         12 Gaither (Tampa)       23:56.00                  
 20 Garcia, Kira              10 King (Tampa)          24:03.00   19             
 21 Marshall, Gabrielle       10 Gaither (Tampa)       24:13.00                  
 22 Kennaugh, Reece           17 Freedom (Tampa)       24:20.00   20             
 23 Stansell, Sara            11 Gaither (Tampa)       24:44.00                  
 24 Fernandez, Astrid         11 Brandon               24:49.00   21             
 25 Layton, Brianna           11 Tampa Bay Tech        25:30.00   22             
 26 Morgan, Amelia            11 Freedom (Tampa)       25:36.00   23             
 27 Goldberg, Goldberg        10 Brandon               25:50.00   24             
 28 Rutherford, Schuyler      12 Freedom (Tampa)       25:56.00   25             
 29 Ramos, Daniela            12 Tampa Bay Tech        26:30.00   26             
 30 Veit Lightsey, Blythe      9 Gaither (Tampa)       26:50.00                  
 31 Alejo, Jennifer           11 Freedom (Tampa)       26:55.00   27             
 32 Benson, Ashley            12 Brandon               27:16.00   28             
 33 Lopez, Jacqueline         11 Chamberlain (Tampa)   27:23.00                  
 34 Pham, Amy                 10 King (Tampa)          27:34.00   29             
 35 Hofman, Sarah             10 Lennard (Ruskin)      27:37.00   30             
 36 Harvin, Ashuanti          10 Lennard (Ruskin)      27:42.00   31             
 37 Twinamaani, Faith         11 King (Tampa)          28:08.00   32             
 38 Goldberg, Reva            10 Brandon               29:08.00   33             
 39 Leon, Cielo               10 Lennard (Ruskin)      29:12.00   34             
 40 DU, Judy                  11 Leto (Tampa)          29:37.00                  
 41 Alderman, Brianna         10 Brandon               30:47.00   35             
 42 Rodriguez, Estrella        9 Lennard (Ruskin)      30:56.00   36             
 43 Desormo, Darley           11 Tampa Bay Tech        33:19.00   37             
 44 Bassas, Jessica           10 Leto (Tampa)          33:36.00                  
 45 Dominguez, Stefanie       11 Leto (Tampa)          36:10.00                  
 46 Kasper, Olivia            10 Lennard (Ruskin)      39:36.00   38             
 47 Lovelace, Gwyneth         11 Tampa Bay Tech        50:48.00   39             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Robinson (Tampa)             24    1    2    6    7    8    9   12          
      Total Time:  1:47:31.00                                                    
         Average:    21:30.20                                                    
   2 King (Tampa)                 75    3   11   13   19   29   32               
      Total Time:  1:58:21.00                                                    
         Average:    23:40.20                                                    
   3 Freedom (Tampa)              82    5   16   18   20   23   25   27          
      Total Time:  1:58:55.00                                                    
         Average:    23:47.00                                                    
   4 Brandon                      91    4   14   21   24   28   33   35          
      Total Time:  2:02:26.00                                                    
         Average:    24:29.20                                                    
   5 Lennard (Ruskin)            127   15   17   30   31   34   36   38          
      Total Time:  2:11:12.00                                                    
         Average:    26:14.40                                                    
   6 Tampa Bay Tech              134   10   22   26   37   39                    
      Total Time:  2:38:43.00                                                    
         Average:    31:44.60                                                    

Event 6  Boys 5k Run CC 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Turner, Jake              10 Armwood (Seffner)     16:19.00                  
  2 Robbins, John             12 Jesuit (Tampa)        16:31.00    1             
  3 Michel, Alejandro         12 Freedom (Tampa)       16:52.00    2             
  4 Petrillo, Oliver          10 Jesuit (Tampa)        17:33.00    3             
  5 Geiger, Ethan             10 Robinson (Tampa)      17:34.00    4             
  6 Landers, Zachary          12 Gaither (Tampa)       17:41.00    5             
  7 Dace, Myron               12 King (Tampa)          17:41.10    6             
  8 Velasquez, Ernesto        11 Chamberlain (Tampa)   17:41.20    7             
  9 Hunter, Ethan             10 Robinson (Tampa)      17:45.00    8             
 10 McMillan, Andrew          12 Robinson (Tampa)      17:47.00    9             
 11 Hunter, Matthew           10 Robinson (Tampa)      17:47.10   10             
 12 Martinez, Seth             9 Lennard (Ruskin)      17:49.00   11             
 13 Bruges, Andrew            11 Robinson (Tampa)      17:49.10   12             
 14 Gonzalez, Esteban         11 Lennard (Ruskin)      17:51.00   13             
 15 Korloch, Christopher      11 Gaither (Tampa)       17:57.00   14             
 16 Dieck, Adam                9 Jesuit (Tampa)        18:02.00   15             
 17 Bennett, Richard          10 Robinson (Tampa)      18:18.00   16             
 18 Jefferis, Kevin           12 Freedom (Tampa)       18:23.00   17             
 19 Cortaya, Samuel           10 Brandon               18:25.00   18             
 20 Krueger, Patrick          10 Jesuit (Tampa)        18:27.00   19             
 21 Maddox, Parker            10 Jesuit (Tampa)        18:29.00   20             
 22 Doherty, Sean             10 Jesuit (Tampa)        18:45.00   21             
 23 Burson, Samuel            12 Freedom (Tampa)       18:46.00   22             
 24 Williams, Jacob           12 Brandon               18:51.00   23             
 25 Channels, Austin          11 Freedom (Tampa)       18:53.00   24             
 26 Smith, Owen                9 Freedom (Tampa)       19:01.00   25             
 27 Smith, Daniel             12 Robinson (Tampa)      19:06.00   26             
 28 Thorton, Paul             10 Brandon               19:16.00   27             
 29 Benitez, Andre            10 Freedom (Tampa)       19:18.00   28             
 30 Batista, Jose             10 Freedom (Tampa)       19:18.10   29             
 31 Duarte, Yannique          10 Brandon               19:24.00   30             
 32 Cancio, Lucas             11 King (Tampa)          19:25.00   31             
 33 Louk, Wolf                 9 Jesuit (Tampa)        19:30.00   32             
 34 Palasti, Cooper           10 Gaither (Tampa)       19:32.00   33             
 35 Walker, Jeremy            12 King (Tampa)          19:35.00   34             
 36 Fogg, Harrison             9 Chamberlain (Tampa)   19:36.00   35             
 37 Cancio, Nicolas           11 King (Tampa)          19:39.00   36             
 38 Fogg, Jacob               11 Chamberlain (Tampa)   19:54.00   37             
 39 Sathish, Anirudh          12 King (Tampa)          19:59.00   38             
 40 Cole, James               11 Blake (Tampa)         20:17.00                  
 41 Keene, Clayton            12 Lennard (Ruskin)      20:22.00   39             
 42 Ewell, Erin               10 Chamberlain (Tampa)   20:26.00   40             
 43 Conklin, Tyler            11 Gaither (Tampa)       20:30.00   41             
 44 Henry, Elijah             12 Blake (Tampa)         20:44.00                  
 45 McGough, Jacob            12 Brandon               20:46.00   42             
 46 Louissaint, Kenu          12 Tampa Bay Tech        20:49.00   43             
 47 McBride, Samuel            9 Leto (Tampa)          20:54.00   44             
 48 Bugia, Javed              12 Leto (Tampa)          20:55.00   45             
 49 Barry, Issay              11 King (Tampa)          21:00.00   46             
 50 Lende, Nicolas            11 King (Tampa)          21:00.10   47             
 51 Cagle, Adrien             11 Lennard (Ruskin)      21:01.00   48             
 52 Thomas, William           10 Lennard (Ruskin)      21:01.10   49             
 53 Conley, Dontavius         12 Tampa Bay Tech        21:17.00   50             
 54 Marrero, Christian        10 Leto (Tampa)          21:22.00   51             
 55 Radley, Dylan             11 Lennard (Ruskin)      21:26.00   52             
 56 Aponte, Gerardo           10 Brandon               21:36.00   53             
 57 Rojas, Cruz               12 Gaither (Tampa)       22:02.00   54             
 58 Destin, Emmanuel          11 Tampa Bay Tech        22:10.00   55             
 59 Baez, Nelson              11 Chamberlain (Tampa)   22:21.00   56             
 60 Vu, Chi                   11 Chamberlain (Tampa)   22:58.00   57             
 61 Velazquez, Dayvean         9 Leto (Tampa)          23:03.00   58             
 62 Christine, Brian           9 Brandon               23:30.00   59             
 63 Sing, Chase               12 Leto (Tampa)          23:42.00   60             
 64 Ngo Duong, Bryan           9 Tampa Bay Tech        23:43.00   61             
 65 Cermak, Joseph            11 Leto (Tampa)          23:44.00   62             
 66 Vattikuti, Manoj          11 Tampa Bay Tech        24:32.00   63             
 67 Greenaker, Matthew         9 Lennard (Ruskin)      25:44.00   64             
 68 Giron, Giovany            12 Leto (Tampa)          26:10.00   65             
 69 Riggins, Jaquez           10 Blake (Tampa)         27:32.00                  
 70 Norwood, Jalen            12 Blake (Tampa)         27:36.00                  
 71 Todaro, Mathew             9 Lennard (Ruskin)      34:56.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Robinson (Tampa)             43    4    8    9   10   12   16   26          
      Total Time:  1:28:42.20                                                    
         Average:    17:44.44                                                    
   2 Jesuit (Tampa)               58    1    3   15   19   20   21   32          
      Total Time:  1:29:02.00                                                    
         Average:    17:48.40                                                    
   3 Freedom (Tampa)              90    2   17   22   24   25   28   29          
      Total Time:  1:31:55.00                                                    
         Average:    18:23.00                                                    
   4 Brandon                     140   18   23   27   30   42   53   59          
      Total Time:  1:36:42.00                                                    
         Average:    19:20.40                                                    
   5 King (Tampa)                145    6   31   34   36   38   46   47          
      Total Time:  1:36:19.10                                                    
         Average:    19:15.82                                                    
   6 Gaither (Tampa)             147    5   14   33   41   54                    
      Total Time:  1:37:42.00                                                    
         Average:    19:32.40                                                    
   7 Lennard (Ruskin)            160   11   13   39   48   49   52   64          
      Total Time:  1:38:04.10                                                    
         Average:    19:36.82                                                    
   8 Chamberlain (Tampa)         175    7   35   37   40   56   57               
      Total Time:  1:39:58.20                                                    
         Average:    19:59.64                                                    
   9 Leto (Tampa)                258   44   45   51   58   60   62   65          
      Total Time:  1:49:56.00                                                    
         Average:    21:59.20                                                    
  10 Tampa Bay Tech              272   43   50   55   61   63                    
      Total Time:  1:52:31.00                                                    
         Average:    22:30.20