FHSAA Cross Country 3ad14 - 10/28/2017                      
                              District 14 Class 3A                               
                             South Fork HIgh School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Pierre, Niah              11 Dwyer (Palm           20:28.80    1             
  2 Wynne, Katrina            12 South Fork (Stuart)   20:38.80    2             
  3 Martin, Hannah            10 South Fork (Stuart)   20:46.90    3             
  4 Gearhart, Paige           10 South Fork (Stuart)   21:55.20    4             
  5 Bunk, Erica                9 South Fork (Stuart)   22:16.40    5             
  6 Towle, Sydney             12 South Fork (Stuart)   22:17.40    6             
  7 Henry, Lillian            10 Okeechobee            22:30.50    7             
  8 Gabarrin, Camila          10 Olympic Heig          22:47.90                  
  9 Ramos, Raven              11 Dwyer (Palm           22:53.40    8             
 10 Sills, Lauren              9 Okeechobee            23:01.00    9             
 11 Nugent, Samantha          11 Jensen Beach          23:12.20   10             
 12 Hockenberger, Anastasia   12 Jensen Beach          23:15.50   11             
 13 Collette, Jolie            9 South Fork (Stuart)   23:20.00   12             
 14 Hochenberger, Alexa       12 Jensen Beach          23:22.90   13             
 15 Turgeon, Kiara            12 Jensen Beach          23:44.10   14             
 16 Cassels, Holly            10 Dwyer (Palm           23:46.10   15             
 17 Hawkins, Brooke            9 South Fork (Stuart)   23:52.10   16             
 18 Engle, Sophia              9 Jensen Beach          24:00.90   17             
 19 Engle, Gabriella          11 Jensen Beach          24:01.00   18             
 20 Quinn, Kamryn             12 Dwyer (Palm           24:03.60   19             
 21 Knier, Olivia              9 Jensen Beach          24:18.20   20             
 22 Zayas, Olivia             10 Jensen Beach          24:21.20                  
 23 Merchant, Alize           10 Okeechobee            24:25.50   21             
 24 Axelrod, Arielle          10 Dwyer (Palm           24:31.00   22             
 25 Nugent, Ashley            10 Jensen Beach          24:46.10                  
 26 Garcia, Alani             11 Okeechobee            24:54.70   23             
 27 Scherer, Ava              10 Dwyer (Palm           25:02.80   24             
 28 Vespucci, Valerie          9 Dwyer (Palm           25:05.70   25             
 29 Peiterson, Kellie         12 Jensen Beach          25:09.30                  
 30 Saucedo, Jasmin            9 Okeechobee            25:11.90   26             
 31 Lewis, Jasmine             9 Okeechobee            25:14.20   27             
 32 Diaz-Perdomo, Victoria    10 Port St. Lucie        25:15.20                  
 33 VonHolten, Emma           12 South Fork (Stuart)   25:27.70                  
 34 Wisnioski, Charlotte       9 Dwyer (Palm           25:46.10                  
 35 Papa, Bianca              10 Dwyer (Palm           26:09.80                  
 36 Santoro, Kasey            12 West Boca Raton       27:35.90                  
 37 Davis, Nyasia             12 Dwyer (Palm           28:19.30                  
 38 King, TaNiya              12 Palm Beach L          28:49.60                  
 39 Bell, Fedjine              9 Palm Beach L          28:50.50                  
 40 Boyer, Iliana              9 Okeechobee            28:54.10   28             
 41 Murray-Quaintance, Ramer  10 Fort Pierce           29:28.30   29             
 42 Edmond, Lovena            11 Fort Pierce           31:31.30   30             
 43 Louis, Jasmine            10 Palm Beach L          32:07.60                  
 44 Saucedo, Natalie          11 Okeechobee            32:09.00                  
 45 Gordon, Jodian            11 Palm Beach L          32:13.70                  
 46 Gianatasio, Michelle      11 West Boca Raton       32:19.10                  
 47 Owens, Daijia             11 Fort Pierce           33:15.10   31             
 48 Reyes, Natalia            10 West Boca Raton       33:42.60                  
 49 Mobley, Mariah            10 Fort Pierce           42:02.20   32             
 50 Jules, Celicia            12 Fort Pierce           42:12.40   33             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Fork (Stuart)          20    2    3    4    5    6   12   16          
      Total Time:  1:47:54.70                                                    
         Average:    21:34.94                                                    
   2 Jensen Beach                 65   10   11   13   14   17   18   20          
      Total Time:  1:57:35.60                                                    
         Average:    23:31.12                                                    
   3 Dwyer (Palm Beach Gardens    65    1    8   15   19   22   24   25          
      Total Time:  1:55:42.90                                                    
         Average:    23:08.58                                                    
   4 Okeechobee                   86    7    9   21   23   26   27   28          
      Total Time:  2:00:03.60                                                    
         Average:    24:00.72                                                    
   5 Fort Pierce Westwood        155   29   30   31   32   33                    
      Total Time:  2:58:29.30                                                    
         Average:    35:41.86                                                    

Event 6  Boys 5k Run CC 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Weiler, Thomas            10 South Fork (Stuart)   16:54.50    1             
  2 Fohrman, Kyle             12 South Fork (Stuart)   17:38.80    2             
  3 Kerr, Ryan                11 Dwyer (Palm           17:59.40    3             
  4 Guerrero, Adrian          11 Okeechobee            18:24.30    4             
  5 Pinon, Bryan              11 Okeechobee            18:24.40    5             
  6 Montoya, David            11 Okeechobee            18:30.30    6             
  7 Pinto, Bradley            10 South Fork (Stuart)   18:30.30    7             
  8 Gencarelli, Giuliano      10 Dwyer (Palm           18:48.10    8             
  9 Lesh, John                10 Dwyer (Palm           18:51.80    9             
 10 Murray, Jake              12 South Fork (Stuart)   18:58.50   10             
 11 terkiel, Benjamin         10 Olympic Heig          19:00.40   11             
 12 Brown, Omar               12 Palm Beach L          19:14.20   12             
 13 Linnehan, Zane             9 South Fork (Stuart)   19:16.60   13             
 14 Hernandez, Christian      11 Okeechobee            19:21.60   14             
 15 Henderson, Linwood        10 Dwyer (Palm           19:25.10   15             
 16 Ayala, Cruz               10 Dwyer (Palm           19:25.20   16             
 17 Saniscalchi, John         11 Jensen Beach          19:29.80   17             
 18 Ohrn, Kevin               10 South Fork (Stuart)   19:34.10   18             
 19 Harris, Jacob             10 Olympic Heig          19:50.00   19             
 20 Rojas, Matthew             9 South Fork (Stuart)   19:56.10   20             
 21 Ruiz-Garcia, Raul         11 Okeechobee            20:01.80   21             
 22 Hemann, Jarrod            10 South Fork (Stuart)   20:06.90                  
 23 Booth, Justin              9 Jensen Beach          20:09.30   22             
 24 Smith, Terry              12 Fort Pierce           20:11.40   23             
 25 Wharin, Zachary           11 Okeechobee            20:11.70   24             
 26 Nugent, Dylan             12 Jensen Beach          20:14.30   25             
 27 Neubauer, Christopher     10 Port St. Lucie        20:21.60   26             
 28 Whitlack, William          9 Jensen Beach          20:25.90   27             
 29 Sanchez, Pedro            11 Okeechobee            20:26.20   28             
 30 Hof-Mahoney, Kevin        11 Jensen Beach          20:31.10   29             
 31 Bleckman, Jordan          12 Jensen Beach          20:34.20   30             
 32 Tello, Magdiel            11 Jensen Beach          20:44.50   31             
 33 Cummings, Bryan           10 West Boca Raton       20:54.30                  
 34 Brege, Felix               9 Okeechobee            20:55.60                  
 35 Duran, Zamir              11 Okeechobee            21:16.30                  
 36 Ingram, Gage              11 Okeechobee            21:25.70                  
 37 Fohrman, Tyler            12 South Fork (Stuart)   21:30.90                  
 38 Gerard, Kyler             11 Olympic Heig          21:39.90   32             
 39 Luque, William            10 Olympic Heig          21:43.20   33             
 40 Meranvil, Jason           12 Palm Beach L          21:49.10   34             
 41 Major, Elijah              9 Fort Pierce           21:53.70   35             
 42 Goodson, Adam              9 Jensen Beach          21:56.30                  
 43 Joseph, Caleb             10 Port St. Lucie        22:06.60   36             
 44 Burns, Alex               12 Fort Pierce           22:28.10   37             
 45 Thompson, Troy            11 Dwyer (Palm           22:30.20   38             
 46 Utech, Chance              9 Jensen Beach          22:33.70                  
 47 Salmon, Rasheed           12 Port St. Lucie        22:59.60   39             
 48 Ortiz, Angel              11 Port St. Lucie        22:59.90   40             
 49 Mortin, Darin             12 Dwyer (Palm           23:23.90   41             
 50 Kahn, Jared               10 Olympic Heig          23:27.10   42             
 51 Jean, Kerinsky            12 Fort Pierce           23:29.70   43             
 52 Payne, Samuel             12 Dwyer (Palm           23:30.80                  
 53 Faustin, Ralph            12 Palm Beach L          23:56.60   44             
 54 Heredia, Elijah            9 Fort Pierce           24:00.30   45             
 55 Adrian, Justin             9 Port St. Lucie        24:07.60   46             
 56 Qiu, Juliah               11 Palm Beach L          25:28.20   47             
 57 Chacin, Ricco             12 Port St. Lucie        25:58.30   48             
 58 Rosenkranz, Samuel        10 Dwyer (Palm           26:39.90                  
 59 Grant, Tyjuan             11 Port St. Lucie        27:08.20   49             
 60 Cruz, David-Adan          10 West Boca Raton       27:08.60                  
 61 Cone, Benjamin            12 West Boca Raton       29:25.00                  
 62 Brown, Zaire              11 Port St. Lucie        29:56.70                  
 63 Pierre, Ketrie            12 Palm Beach L          29:57.20   50             
 64 Moya, Cullen              12 Boynton Beach         30:40.60                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Fork (Stuart)          33    1    2    7   10   13   18   20          
      Total Time:  1:31:18.70                                                    
         Average:    18:15.74                                                    
   2 Okeechobee                   50    4    5    6   14   21   24   28          
      Total Time:  1:34:42.40                                                    
         Average:    18:56.48                                                    
   3 Dwyer (Palm Beach Gardens    51    3    8    9   15   16   38   41          
      Total Time:  1:34:29.60                                                    
         Average:    18:53.92                                                    
   4 Jensen Beach                120   17   22   25   27   29   30   31          
      Total Time:  1:40:50.40                                                    
         Average:    20:10.08                                                    
   5 Olympic Heights (Boca Rat   137   11   19   32   33   42                    
      Total Time:  1:45:40.60                                                    
         Average:    21:08.12                                                    
   6 Fort Pierce Westwood        183   23   35   37   43   45                    
      Total Time:  1:52:03.20                                                    
         Average:    22:24.64                                                    
   7 Port St. Lucie              187   26   36   39   40   46   48   49          
      Total Time:  1:52:35.30                                                    
         Average:    22:31.06                                                    
   8 Palm Beach Lakes (West Pa   187   12   34   44   47   50                    
      Total Time:  2:00:25.30                                                    
         Average:    24:05.06