FHSAA Cross Country 2AD2 - 10/28/2017                      
                           2A District 2 Championship                            
                                    3Y Ranch                                     
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 5k Run CC 2A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Williams, Summer          11 Florida High          21:12.00    1             
  2 Langston, Alyssa          11 Wakulla (Cra          21:39.30    2             
  3 Locke, Lauren             11 Marianna              21:50.20                  
  4 Thompson, Alexis          12 Suwannee (Live Oak)   22:16.40    3             
  5 Sander-Nazario, India     11 Florida High          22:19.50    4             
  6 Dean, Olivia               9 Florida High          23:19.10    5             
  7 Lord, Natalie             12 Suwannee (Live Oak)   23:32.10    6             
  8 Mooney-McMillan, Mattie   12 Rickards (Ta          23:35.00    7             
  9 Richardson, Carina        12 Rickards (Ta          23:46.00    8             
 10 Vivaldo Vasquez, Alejand   9 Rickards (Ta          23:52.60    9             
 11 Jones, Jordan             11 Florida High          23:58.20   10             
 12 Cooper, Diamond           10 Wakulla (Cra          24:24.50   11             
 13 St. Julien, Sofia         12 Godby (Tallahassee)   24:30.80                  
 14 Jefferson, Jaquesha       11 Wakulla (Cra          24:55.30   12             
 15 Sasso, Courtney           11 Suwannee (Live Oak)   25:05.20   13             
 16 Walker, Andrianna          9 Suwannee (Live Oak)   25:08.50   14             
 17 Middleton, Kelsey         12 Suwannee (Live Oak)   25:16.90   15             
 18 Layton, Zoey              12 Suwannee (Live Oak)   25:45.60   16             
 19 Gutierrez-Tapia, Alysha   10 Florida High          26:04.10   17             
 20 Mital, Kiran              12 Rickards (Ta          26:42.90   18             
 21 Selliken, Chelsie         11 Suwannee (Live Oak)   26:49.90   19             
 22 Parker, Aubrey            11 Wakulla (Cra          26:55.80   20             
 23 Harrell, Abigail          12 Suwannee (Live Oak)   26:57.60                  
 24 Barrington, Ricondra       9 Florida High          27:11.60   21             
 25 Roddenberry, Taylor       10 Wakulla (Cra          27:11.70   22             
 26 Bruce, Gracie             10 Wakulla (Cra          27:34.50   23             
 27 Lenczyk, Crystal          12 Rickards (Ta          27:47.40   24             
 28 Grubbs, Laney              9 Wakulla (Cra          27:47.40   25             
 29 Martin, Caitlyn           11 Wakulla (Cra          28:50.20                  
 30 Paget, Weslyn             12 Suwannee (Live Oak)   29:35.60                  
 31 Sickles, Jayla             9 Wakulla (Cra          29:56.60                  
 32 Rodriguez, Emelia         11 Suwannee (Live Oak)   31:35.60                  
 33 Bracci, Analise           10 Wakulla (Cra          34:32.10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Florida High (Tallahassee    37    1    4    5   10   17   21               
      Total Time:  1:56:52.90                                                    
         Average:    23:22.58                                                    
   2 Suwannee (Live Oak)          51    3    6   13   14   15   16   19          
      Total Time:  2:01:19.10                                                    
         Average:    24:15.82                                                    
   3 Rickards (Tallahassee)       66    7    8    9   18   24                    
      Total Time:  2:05:43.90                                                    
         Average:    25:08.78                                                    
   4 Wakulla (Crawfordville)      67    2   11   12   20   22   23   25          
      Total Time:  2:05:06.61                                                    
         Average:    25:01.32                                                    

Event 4  Boys 5k Run CC 2A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hilliard, Micah           12 Suwannee (Live Oak)   16:48.80    1             
  2 Choe, Timothy             12 Suwannee (Live Oak)   17:08.20    2             
  3 Porter, Christopher       11 Wakulla (Cra          17:20.00    3             
  4 Wiedeman, Daniel          10 Wakulla (Cra          18:02.50    4             
  5 Lloyd, Scott              12 Wakulla (Cra          18:04.70    5             
  6 Gray, Dalton              12 Wakulla (Cra          18:05.40    6             
  7 Wiedeman, Caleb           12 Wakulla (Cra          18:11.80    7             
  8 McCord, Mason             10 Wakulla (Cra          18:12.70    8             
  9 Cruz-Marcelo, Ricardo     11 Suwannee (Live Oak)   18:23.80    9             
 10 Jones, Joseph             12 Rickards (Ta          18:44.50   10             
 11 Parker, Dalten            12 Wakulla (Cra          19:15.20   11             
 12 Brownlee, Jalen            9 Rickards (Ta          19:20.20   12             
 13 Castano, Morgan           10 Florida High          19:21.60                  
 14 Richards, Malachi         11 Rickards (Ta          19:24.60   13             
 15 Briggs, Colin             12 Wakulla (Cra          19:29.60                  
 16 Miles, Gabriel             9 Rickards (Ta          19:45.10   14             
 17 Bryant, Jabari            11 Rickards (Ta          19:54.40   15             
 18 Stapleton, Cameron         9 Wakulla (Cra          19:56.10                  
 19 Wabasha, Dylan            12 Wakulla (Cra          19:57.20                  
 20 Robinson, Christopher     11 Rickards (Ta          20:05.00   16             
 21 Isabella, Izez            11 Marianna              20:38.10   17             
 22 Clikas, James             10 Marianna              20:38.40   18             
 23 Grasso, Evan              11 Florida High          21:18.60                  
 24 Gunter, Herman            10 Suwannee (Live Oak)   21:28.60   19             
 25 Fry, Jack                  9 Suwannee (Live Oak)   21:48.90   20             
 26 Jones, Lawrence            6 Florida High          21:52.20                  
 27 Littleton, Jacob           9 Suwannee (Live Oak)   22:00.40   21             
 28 Richard, Brenden          12 Suwannee (Live Oak)   22:04.20   22             
 29 Collazo-Gonzalez, Joey    12 Suwannee (Live Oak)   22:30.90                  
 30 Sandlin, Christian        12 Suwannee (Live Oak)   22:31.00                  
 31 Dubeux, Victor            10 Marianna              22:45.70   23             
 32 Ziglar, Garrett           11 Marianna              22:52.90   24             
 33 Sims, Hank                10 Marianna              22:56.30   25             
 34 Dix, Dante                11 Rickards (Ta          23:15.50   26             
 35 Young, Mason              12 Marianna              24:01.00   27             
 36 Walker III, Stanley        9 Rickards (Ta          24:03.80                  
 37 Gardner, Jarrett          11 Suwannee (Live Oak)   24:53.00                  
 38 Bell, Lamarion            12 Marianna              25:30.00   28             
 39 Bannerman, Gage           10 Marianna              25:30.20                  
 40 Russ, Brayden             12 Godby (Tallahassee)   27:40.30                  
 41 Smith, Jonathan           11 Marianna              30:03.60                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Wakulla (Crawfordville)      25    3    4    5    6    7    8   11          
      Total Time:  1:29:44.40                                                    
         Average:    17:56.88                                                    
   2 Suwannee (Live Oak)          51    1    2    9   19   20   21   22          
      Total Time:  1:35:38.30                                                    
         Average:    19:07.66                                                    
   3 Rickards (Tallahassee)       64   10   12   13   14   15   16   26          
      Total Time:  1:37:08.80                                                    
         Average:    19:25.76                                                    
   4 Marianna                    107   17   18   23   24   25   27   28          
      Total Time:  1:49:51.40                                                    
         Average:    21:58.28