2010 FHSAA District Cross Country Meet Results
  Class 3A, District 2

                      FHSAA Class 3A, District 2 - 11/6/2010                      
                              www.halfmiletiming.com                              
                                 Orange Park, Fl                                  
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #344 Blaes, Shelby        12 Vangaurd (Ocala)        6:11.0   19:12.59    1   
  2  #70 Rodriguez, Lauren    11 Creekside (St. J        6:16.1   19:28.25    2   
  3  #69 Rodriguez, Kaitlin   11 Creekside (St. J        6:18.8   19:36.87    3   
  4 #241 Vinson, Kayla        12 Ridgeview (Orang        6:20.2   19:40.95    4   
  5  #72 Van Cleave, Jessica   9 Creekside (St. J        6:20.7   19:42.65    5   
  6  #68 Morris, Shannon      11 Creekside (St. J        6:21.1   19:43.96    6   
  7  #67 Laguna, Ashley       12 Creekside (St. J        6:24.9   19:55.84    7   
  8  #19 Caldwell, Jordan     12 Bartram Trail (S        6:25.4   19:57.22    8   
  9 #236 Midgett, Alexandra   11 Ridgeview (Orang        6:26.6   20:01.01    9   
 10 #353 Osborne, Katelyn     11 Vangaurd (Ocala)        6:30.5   20:13.06   10   
 11 #240 Torres, Marissa      10 Ridgeview (Orang        6:33.9   20:23.81   11   
 12 #316 Solomon, Rachel      11 Stanton (Jackson        6:37.6   20:35.03   12   
 13 #350 Hatcher, Kraigen     12 Vangaurd (Ocala)        6:40.2   20:43.22   13   
 14  #61 Booher, Margaret     12 Creekside (St. J        6:41.4   20:46.97   14   
 15  #64 Jagemann, Elyse      10 Creekside (St. J        6:41.9   20:48.57   15   
 16  #51 Williams, Abby        9 Columbia (Lake C        6:45.2   20:58.79   16   
 17  #24 King, Kaitlin        10 Bartram Trail (S        6:46.0   21:01.35   17   
 18  #88 Pu, Christine         9 Eastside (Gaines        6:47.7   21:06.43   18   
 19 #291 Ste Claire, Saneh    10 St. Augustine           6:51.5   21:18.31   19   
 20  #23 Irene, Caitlin       10 Bartram Trail (S        6:52.0   21:19.91   20   
 21  #28 Rees, Rachele        11 Bartram Trail (S        6:52.5   21:21.55   21   
 22 #308 Cameron, Lisa        12 Stanton (Jackson        6:55.7   21:31.25   22   
 23 #279 Buchanan, Bonnie     10 St. Augustine           6:56.3   21:33.15   23   
 24 #314 Peterson, Breck       9 Stanton (Jackson        6:57.4   21:36.55   24   
 25  #18 Boyd, Evelyn         10 Bartram Trail (S        7:00.8   21:47.38   25   
 26  #91 Yeats, Ellen         10 Eastside (Gaines        7:01.3   21:48.73   26   
 27 #355 Ritacco, Taylor      12 Vangaurd (Ocala)        7:01.4   21:49.24   27   
 28 #235 McClure, Taylor      10 Ridgeview (Orang        7:02.7   21:53.13   28   
 29 #312 Iseley, Christine    12 Stanton (Jackson        7:04.4   21:58.31   29   
 30  #27 Modaff, Katherine    12 Bartram Trail (S        7:05.3   22:01.23   30   
 31  #20 Carnes, Caroline     10 Bartram Trail (S        7:05.4   22:01.44   31   
 32  #48 Charlotin, Michaell  10 Columbia (Lake C        7:05.5   22:01.93   32   
 33 #234 Louis-Charles, Vale  12 Ridgeview (Orang        7:05.9   22:03.05   33   
 34 #216 Liberty, Caitlin     11 Paxon (Jacksonvi        7:06.3   22:04.39        
 35 #313 Iseley, Emily         9 Stanton (Jackson        7:10.2   22:16.48   34   
 36 #311 Harris, Lauren       11 Stanton (Jackson        7:10.7   22:18.05   35   
 37  #86 McAdams, Jasmine     11 Eastside (Gaines        7:11.1   22:19.25   36   
 38  #85 London, Emma         11 Eastside (Gaines        7:11.3   22:19.72   37   
 39  #90 Sugrue, Rebecca      10 Eastside (Gaines        7:11.4   22:20.13   38   
 40 #307 Bredehoeft, Magdale  12 Stanton (Jackson        7:11.5   22:20.38   39   
 41  #49 Lewis, Hayley        10 Columbia (Lake C        7:16.4   22:35.62   40   
 42 #233 Johnson, Katharine   12 Ridgeview (Orang        7:19.0   22:43.87   41   
 43 #129 Allen, Delilah        9 Gainesville             7:20.1   22:47.06   42   
 44 #347 Forde, Meghan         9 Vangaurd (Ocala)        7:22.7   22:55.31   43   
 45 #237 Moss, Sara            9 Ridgeview (Orang        7:24.8   23:01.76   44   
 46   #6 Hill, Drew           10 Atlantic Coast (        7:27.9   23:11.37   45   
 47 #137 Kiselev, Aleks-Sand  10 Gainesville             7:31.6   23:23.04   46   
 48 #119 Chadwick, Alice       9 Forrest (Jackson        7:32.4   23:25.43        
 49 #374 Stuber, Megan         9 West Port (Ocala)       7:33.5   23:28.98        
 50 #278 Buchanan, Amy        12 St. Augustine           7:34.8   23:33.01   47   
 51  #50 Martin, Ashlyn        9 Columbia (Lake C        7:35.1   23:33.88   48   
 52  #47 Barwick, Alyssa      10 Columbia (Lake C        7:36.1   23:36.88   49   
 53 #288 Neyhart, Cassidy     10 St. Augustine           7:36.2   23:37.16   50   
 54 #169 Randazzo, Carly       9 Menendez (St. Au        7:40.4   23:50.29   51   
 55 #132 Cooper, Ann          10 Gainesville             7:42.1   23:55.54   52   
 56 #162 Efford, Audrey       11 Menendez (St. Au        7:45.3   24:05.44   53   
 57   #2 Chernomashentsev, A   9 Atlantic Coast (        7:51.9   24:25.95   54   
 58 #139 Malpass, Abigail     12 Gainesville             7:52.9   24:29.13   55   
 59 #281 Crossfield, Jessica  12 St. Augustine           7:54.2   24:33.25   56   
 60 #167 Malota, Alexis       10 Menendez (St. Au        7:54.9   24:35.35   57   
 61 #343 Allison, Liza        11 Vangaurd (Ocala)        7:55.0   24:35.48   58   
 62 #161 Dyson, Catherine     12 Menendez (St. Au        7:55.7   24:37.76   59   
 63 #352 McClain, Margaret    12 Vangaurd (Ocala)        7:56.8   24:41.28   60   
 64 #188 Jones, Kylie         10 North Marion (Ci        8:00.3   24:52.01        
 65 #217 Mahar, Sarah         11 Paxon (Jacksonvi        8:06.4   25:10.97        
 66 #283 Hoffman, Julie       10 St. Augustine           8:08.5   25:17.71   61   
 67 #141 Rohan, Grace         12 Gainesville             8:10.7   25:24.54   62   
 68 #100 Brown, Oriana        10 Ed White (Jackso        8:13.4   25:32.90        
 69 #213 Brigman, Kayla       12 Paxon (Jacksonvi        8:13.5   25:32.99        
 70   #1 Cajas, Laura         11 Atlantic Coast (        8:14.8   25:37.21   63   
 71 #187 Hennessy, Mary        9 North Marion (Ci        8:15.3   25:38.80        
 72 #286 Miller, Lacey        12 St. Augustine           8:17.2   25:44.71   64   
 73   #9 ValAlstyne, Kaley     9 Atlantic Coast (        8:29.0   26:21.22   65   
 74 #164 Kersey, Kayla        12 Menendez (St. Au        8:30.3   26:25.27   66   
 75 #332 Picknell, Rachael    12 Terry Parker (Ja        8:30.7   26:26.56   67   
 76 #135 Doles, Kathryn        9 Gainesville             8:34.5   26:38.30   68   
 77 #156 Bennett, Kelsey      11 Menendez (St. Au        8:34.8   26:39.44   69   
 78 #265 Williams, Lashaun    11 Robert E. Lee (J        8:35.2   26:40.53        
 79 #168 Nusche, Stephanie    10 Menendez (St. Au        8:36.8   26:45.59   70   
 80 #106 Morris, Agatha       10 Ed White (Jackso        8:47.7   27:19.50        
 81 #185 Coleman, Samantha    10 North Marion (Ci        9:02.0   28:03.94        
 82 #205 Haghahenas, Meagan   10 Palatka                 9:20.2   29:00.30        
 83   #7 Otoole, Courtney     11 Atlantic Coast (        9:24.4   29:13.49   71   
 84 #219 Moseley, Erin        12 Paxon (Jacksonvi        9:26.0   29:18.51        
 85 #330 Cubbage, Taylor      11 Terry Parker (Ja        9:26.2   29:19.06   72   
 86 #373 Lugo, Amanda         10 West Port (Ocala)       9:34.4   29:44.43        
 87 #331 Hunyinbo, Oyindamol  11 Terry Parker (Ja        9:42.2   30:08.65   73   
 88 #329 Brecheen, Chloe      12 Terry Parker (Ja        9:43.7   30:13.30   74   
 89 #202 Diehl, Ashley        11 Palatka                 9:44.3   30:15.18        
 90 #101 Floyd, Bianca         9 Ed White (Jackso        9:44.6   30:16.14        
 91 #103 Linder, Kelsey        9 Ed White (Jackso        9:45.3   30:18.34        
 92 #193 Vial, Jovanna         9 North Marion (Ci        9:58.5   30:59.47        
 93 #333 Rodriguez, Darlene   12 Terry Parker (Ja       10:32.3   32:44.40   75   
 94 #258 Davis, Syntia        11 Robert E. Lee (J       11:32.0   35:49.96        
 95 #203 Diehl, Bailey        11 Palatka                11:40.7   36:16.86        
 96 #263 Taylor, Kandyce      11 Robert E. Lee (J       11:41.7   36:19.97        
 97 #334 Thomas, Valeria      12 Terry Parker (Ja       11:45.7   36:32.53   76   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Creekside (St. Johns)        23    2    3    5    6    7   14   15           
      Total Time:  1:38:27.57                                                     
         Average:    19:41.52                                                     
   2 Ridgeview (Orange Park)      85    4    9   11   28   33   41   44           
      Total Time:  1:44:01.95                                                     
         Average:    20:48.39                                                     
   3 Bartram Trail (St. Johns)    91    8   17   20   21   25   30   31           
      Total Time:  1:45:27.41                                                     
         Average:    21:05.49                                                     
   4 Vangaurd (Ocala)             94    1   10   13   27   43   58   60           
      Total Time:  1:44:53.42                                                     
         Average:    20:58.69                                                     
   5 Stanton (Jacksonville)      121   12   22   24   29   34   35   39           
      Total Time:  1:47:57.62                                                     
         Average:    21:35.53                                                     
   6 Eastside (Gainesville)      155   18   26   36   37   38                     
      Total Time:  1:49:54.26                                                     
         Average:    21:58.86                                                     
   7 Columbia (Lake City)        185   16   32   40   48   49                     
      Total Time:  1:52:47.10                                                     
         Average:    22:33.42                                                     
   8 St. Augustine               195   19   23   47   50   56   61   64           
      Total Time:  1:54:34.88                                                     
         Average:    22:54.98                                                     
   9 Gainesville                 257   42   46   52   55   62   68                
      Total Time:  1:59:59.31                                                     
         Average:    23:59.87                                                     
  10 Menendez (St. Augustine)    286   51   53   57   59   66   69   70           
      Total Time:  2:03:34.11                                                     
         Average:    24:42.83                                                     
  11 Atlantic Coast (Jacksonvi   298   45   54   63   65   71                     
      Total Time:  2:08:49.24                                                     
         Average:    25:45.85                                                     
  12 Terry Parker (Jacksonvill   361   67   72   73   74   75   76                
      Total Time:  2:28:51.98                                                     
         Average:    29:46.40                                                     
                      FHSAA Class 3A, District 2 - 11/6/2010                      
                              www.halfmiletiming.com                              
                                 Orange Park, Fl                                  
                               Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1  #75 Clark, William       12 Creekside (St. J        5:09.9   16:02.59    1   
  2 #175 Hodge, Dillon        11 Menendez (St. Au        5:18.7   16:30.12    2   
  3  #42 Leo, Adam            11 Bartram Trail (S        5:21.2   16:37.66    3   
  4 #369 Slack, James         12 Vangaurd (Ocala)        5:26.2   16:53.23    4   
  5  #34 Carver, Brandon      11 Bartram Trail (S        5:27.9   16:58.65    5   
  6 #242 Boyer, Cody          10 Ridgeview (Orang        5:30.2   17:05.69    6   
  7 #327 Tallbacka, Eric       9 Stanton (Jackson        5:30.3   17:06.13    7   
  8 #208 Hurst, Matthew       11 Palatka                 5:31.5   17:09.95    8   
  9  #45 Simonsen, Brexton    11 Bartram Trail (S        5:31.7   17:10.36    9   
 10 #368 Schafer, David       10 Vangaurd (Ocala)        5:32.9   17:14.23   10   
 11  #74 Clark, Andrew        10 Creekside (St. J        5:35.4   17:21.94   11   
 12  #37 Fairbanks, Jeremy    10 Bartram Trail (S        5:35.7   17:22.90   12   
 13 #324 Langenberg, Bradley  10 Stanton (Jackson        5:37.8   17:29.38   13   
 14  #82 Petow, Kevin         11 Creekside (St. J        5:38.0   17:30.13   14   
 15 #253 Ledbetter, Benjamin  11 Ridgeview (Orang        5:38.7   17:32.32   15   
 16  #84 Young, Andrew        12 Creekside (St. J        5:39.8   17:35.62   16   
 17 #126 Jones, Michael       11 Forrest (Jackson        5:39.8   17:35.72        
 18  #36 Dendor, Nicholas     10 Bartram Trail (S        5:39.9   17:35.78   17   
 19 #151 Reccoppa, Lance       9 Gainesville             5:41.8   17:41.90   18   
 20 #268 Edwards, Dwayne      10 Robert E. Lee (J        5:43.2   17:46.10   19   
 21 #360 Follos, Austin       12 Vangaurd (Ocala)        5:43.3   17:46.59   20   
 22 #292 Berg, Nicholas       10 St. Augustine           5:43.4   17:46.81   21   
 23  #79 Moore, Dustin         9 Creekside (St. J        5:43.5   17:47.04   22   
 24 #298 Kemp, Noah            9 St. Augustine           5:43.9   17:48.17   23   
 25  #83 Thiemann, Benjamin   10 Creekside (St. J        5:44.7   17:50.74   24   
 26 #249 Decurnou, Garrett    10 Ridgeview (Orang        5:45.2   17:52.38   25   
 27  #93 Davis, James         11 Eastside (Gaines        5:45.3   17:52.82   26   
 28  #41 Jagemann, Bryan      12 Bartram Trail (S        5:45.4   17:53.13   27   
 29  #98 Thue-Bludworth, Car  10 Eastside (Gaines        5:45.9   17:54.59   28   
 30  #78 Gubitz, Albert       10 Creekside (St. J        5:46.2   17:55.43   29   
 31 #256 Williams, Michael     9 Ridgeview (Orang        5:48.3   18:02.12   30   
 32  #97 Quintana, Emilio     11 Eastside (Gaines        5:48.8   18:03.61   31   
 33 #318 Brown, Robert        10 Stanton (Jackson        5:49.0   18:04.13   32   
 34 #295 Hodge, Thomas         9 St. Augustine           5:49.7   18:06.25   33   
 35 #366 Ramaswami, Emery     11 Vangaurd (Ocala)        5:50.4   18:08.59   34   
 36  #57 Peterson, Seth       12 Columbia (Lake C        5:51.3   18:11.45   35   
 37 #319 Emami, David         12 Stanton (Jackson        5:53.3   18:17.59   36   
 38 #361 Fuller, Jacob        12 Vangaurd (Ocala)        5:53.7   18:18.68   37   
 39  #53 Cunningham, Austin   11 Columbia (Lake C        5:53.7   18:18.85   38   
 40 #274 Mitchell, Caleb      11 Robert E. Lee (J        5:53.9   18:19.40   39   
 41 #363 Kays, Andrew         12 Vangaurd (Ocala)        5:54.5   18:21.12   40   
 42  #95 Kumar, Ravi          10 Eastside (Gaines        5:56.3   18:26.71   41   
 43  #96 Olaoye, Babatunde    12 Eastside (Gaines        5:56.6   18:27.92   42   
 44  #32 Blair, Tyler         12 Bartram Trail (S        5:56.8   18:28.28   43   
 45 #304 Schrum, Eric         12 St. Augustine           5:56.8   18:28.43   44   
 46 #273 McDuffie, William    10 Robert E. Lee (J        5:57.9   18:31.78   45   
 47 #364 Ledzian, Patrick     10 Vangaurd (Ocala)        5:58.2   18:32.83   46   
 48 #320 Emami, Patrick       11 Stanton (Jackson        5:59.6   18:37.17   47   
 49 #243 Brashear, Robert     10 Ridgeview (Orang        6:00.0   18:38.22   48   
 50 #248 Decurnou, Alexander  12 Ridgeview (Orang        6:00.1   18:38.59   49   
 51 #272 Madison, Keith       10 Robert E. Lee (J        6:00.7   18:40.39   50   
 52 #252 Jean-Baptiste, Deli  12 Ridgeview (Orang        6:00.9   18:41.24   51   
 53 #328 Vanalstyne, Daniel   12 Stanton (Jackson        6:05.4   18:55.04   52   
 54  #92 Bowen, James         10 Eastside (Gaines        6:06.1   18:57.37   53   
 55 #306 Tutor-New, Frederic  11 St. Augustine           6:06.4   18:58.36   54   
 56 #178 Ozanne, Skylar       11 Menendez (St. Au        6:06.6   18:58.85   55   
 57 #269 Gozic, Elvis         11 Robert E. Lee (J        6:09.0   19:06.35   56   
 58 #267 Brooks, Richardeven  11 Robert E. Lee (J        6:09.4   19:07.43   57   
 59 #396 Herrera, Juan         9 Wolfson (Jackson        6:12.1   19:16.07        
 60 #172 Bleyer, Sean-Philli  12 Menendez (St. Au        6:13.7   19:21.03   58   
 61 #395 Hajric, Ahmet        10 Wolfson (Jackson        6:14.0   19:21.93        
 62 #305 Stark, Ian           10 St. Augustine           6:15.6   19:26.75   59   
 63 #182 Yeoman, Alec          9 Menendez (St. Au        6:15.6   19:26.91   60   
 64 #293 Germany, Chad        11 St. Augustine           6:18.6   19:36.25   61   
 65 #337 Dains, Bryson        11 Terry Parker (Ja        6:19.7   19:39.55        
 66  #52 Buiey, Octavious     10 Columbia (Lake C        6:20.3   19:41.45   62   
 67  #55 Jewett, Timothy      10 Columbia (Lake C        6:21.8   19:45.94   63   
 68 #222 Bus, Avery           10 Paxon (Jacksonvi        6:22.2   19:47.47   64   
 69 #149 Pandolfo, Vincent     9 Gainesville             6:22.4   19:48.07   65   
 70 #226 Jones, Deandre       12 Paxon (Jacksonvi        6:22.8   19:49.26   66   
 71 #338 Harris, Ivory        11 Terry Parker (Ja        6:24.4   19:54.30        
 72 #114 Kuhn, Zachary        12 Ed White (Jackso        6:24.5   19:54.33   67   
 73 #277 Woodside, William     9 Robert E. Lee (J        6:25.6   19:57.84   68   
 74 #224 Jackson, Josiah       9 Paxon (Jacksonvi        6:25.6   19:57.98   69   
 75 #171 Adelsperger, Camero   9 Menendez (St. Au        6:27.2   20:02.86   70   
 76 #173 Crookshank, Tyler    10 Menendez (St. Au        6:27.6   20:04.24   71   
 77 #206 Boynton, Jacob       12 Palatka                 6:28.0   20:05.29   72   
 78 #110 Davis, Rayford        9 Ed White (Jackso        6:30.1   20:12.01   73   
 79 #177 Lobinsky, Jordan     11 Menendez (St. Au        6:32.2   20:18.37   74   
 80 #108 Brown, Anderson      12 Ed White (Jackso        6:34.7   20:26.24   75   
 81 #229 Taylor, Drevon       11 Paxon (Jacksonvi        6:34.8   20:26.61   76   
 82 #148 Landreneau, David    12 Gainesville             6:36.2   20:30.80   77   
 83 #209 Nettles, Zachary     11 Palatka                 6:36.6   20:32.13   78   
 84  #15 Keane, Cameron       11 Atlantic Coast (        6:39.0   20:39.60        
 85 #125 Jackson, Jacquay     12 Forrest (Jackson        6:41.9   20:48.48        
 86  #94 Huchhaus, Stefan     11 Eastside (Gaines        6:43.2   20:52.56   79   
 87 #197 Gomez, Jose          10 North Marion (Ci        6:44.8   20:57.68        
 88 #339 Jones, Aaron         12 Terry Parker (Ja        6:46.3   21:02.28        
 89 #154 Upshaw, Sean         11 Gainesville             6:46.5   21:02.79   80   
 90 #210 Seitz, Jarrett       11 Palatka                 6:49.1   21:10.81   81   
 91  #59 Snook, Wyatt          9 Columbia (Lake C        6:49.1   21:10.87   82   
 92 #144 Dose, Jonathan       11 Gainesville             6:49.3   21:11.53   83   
 93  #58 Peterson, Zachary     9 Columbia (Lake C        6:50.5   21:15.17   84   
 94 #398 Merdzic, Dino        10 Wolfson (Jackson        6:52.7   21:22.11        
 95 #341 Miller, Christopher  11 Terry Parker (Ja        6:53.2   21:23.71        
 96 #117 Syverson, Matthew    10 Ed White (Jackso        6:53.6   21:24.75   85   
 97 #115 Morgan, Kevin        12 Ed White (Jackso        6:53.8   21:25.52   86   
 98 #397 Kajdic, Alen         10 Wolfson (Jackson        6:56.0   21:32.33        
 99 #323 Higdon, Jacob        11 Stanton (Jackson        6:56.1   21:32.60   87   
100 #196 De Anda, Jesus       11 North Marion (Ci        6:59.5   21:43.10        
101 #153 Upshaw, Bryan        11 Gainesville             7:00.8   21:47.22   88   
102 #145 Huisden, Raoul        9 Gainesville             7:02.3   21:51.83   89   
103 #223 Foy, Brandon         10 Paxon (Jacksonvi        7:06.7   22:05.61   90   
104  #13 Duque, Bryam         10 Atlantic Coast (        7:07.6   22:08.25        
105 #195 Corey, Jacob         11 North Marion (Ci        7:08.3   22:10.41        
106 #194 Anderson, Dylan       9 North Marion (Ci        7:08.7   22:11.77        
107 #124 Chadwick, James      12 Forrest (Jackson        7:10.3   22:16.91        
108  #56 Key, Gary             9 Columbia (Lake C        7:11.9   22:21.61   91   
109 #116 Powell, Chad         12 Ed White (Jackso        7:16.1   22:34.69   92   
110 #113 Herring, Christophe  12 Ed White (Jackso        7:23.7   22:58.42   93   
111 #211 Sharp, Jordan        11 Palatka                 7:26.5   23:07.20   94   
112 #212 Shiver, Boyd          9 Palatka                 7:35.3   23:34.44   95   
113 #207 Boynton, Zachary     11 Palatka                 7:36.9   23:39.37   96   
114  #12 Cain, Jordan         11 Atlantic Coast (        7:42.8   23:57.61        
115 #127 Lowrey, Justin       12 Forrest (Jackson        8:38.2   26:49.85        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Bartram Trail (St. Johns)    46    3    5    9   12   17   27   43           
      Total Time:  1:25:45.35                                                     
         Average:    17:09.07                                                     
   2 Creekside (St. Johns)        64    1   11   14   16   22   24   29           
      Total Time:  1:26:17.32                                                     
         Average:    17:15.47                                                     
   3 Vangaurd (Ocala)            105    4   10   20   34   37   40   46           
      Total Time:  1:28:21.32                                                     
         Average:    17:40.27                                                     
   4 Ridgeview (Orange Park)     124    6   15   25   30   48   49   51           
      Total Time:  1:29:10.73                                                     
         Average:    17:50.15                                                     
   5 Stanton (Jacksonville)      135    7   13   32   36   47   52   87           
      Total Time:  1:29:34.40                                                     
         Average:    17:54.88                                                     
   6 Eastside (Gainesville)      168   26   28   31   41   42   53   79           
      Total Time:  1:30:45.65                                                     
         Average:    18:09.13                                                     
   7 St. Augustine               175   21   23   33   44   54   59   61           
      Total Time:  1:31:08.02                                                     
         Average:    18:13.61                                                     
   8 Robert E. Lee (Jacksonvil   209   19   39   45   50   56   57   68           
      Total Time:  1:32:24.02                                                     
         Average:    18:28.81                                                     
   9 Menendez (St. Augustine)    245    2   55   58   60   70   71   74           
      Total Time:  1:34:19.77                                                     
         Average:    18:51.96                                                     
  10 Columbia (Lake City)        280   35   38   62   63   82   84   91           
      Total Time:  1:37:08.56                                                     
         Average:    19:25.72                                                     
  11 Gainesville                 323   18   65   77   80   83   88   89           
      Total Time:  1:40:15.09                                                     
         Average:    20:03.02                                                     
  12 Palatka                     333    8   72   78   81   94   95   96           
      Total Time:  1:42:05.38                                                     
         Average:    20:25.08                                                     
  13 Paxon (Jacksonville)        365   64   66   69   76   90                     
      Total Time:  1:42:06.93                                                     
         Average:    20:25.39                                                     
  14 Ed White (Jacksonville)     386   67   73   75   85   86   92   93           
      Total Time:  1:43:22.85                                                     
         Average:    20:40.57