FHSAA.org: Cross Country: 2009: Regional Meet Results
 2009 FHSAA Regional Cross Country Meet Results
  Class 3A, Region 2

 Half-Mile Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
              FHSAA Class 3A Region 2 XC Championships - 11/14/2009               
                         Wiregrass Ranch (Wesley Chapel)                          
                             Withlacoochee River Park                             
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #269 Blaney, Anne-Marie   10 Bellview                6:08.8   19:05.73        
  2 #678 Hartman, Sarah        9 Sickles (Tampa)         6:16.0   19:28.19    1   
  3 #623 Benoist, Chloe        9 Lecanto                 6:20.9   19:43.27    2   
  4 #648 Williams, Kelli      11 Mitchell (New Po        6:22.7   19:48.95    3   
  5 #718 Shah, Nikita          9 Wiregrass Ranch         6:24.8   19:55.48    4   
  6 #552 Cline, Dayna         11 King (Tampa)            6:25.6   19:57.96    5   
  7 #578 Ortiz, Jessica       10 Lake Region (Eag        6:27.3   20:03.30    6   
  8 #716 Grey, Ariel          11 Wiregrass Ranch         6:31.9   20:17.42    7   
  9 #557 White, Hilary        11 King (Tampa)            6:32.4   20:18.92    8   
 10 #129 Newsome, Danielle    12 Armwood (Seffner)       6:33.8   20:23.35    9   
 11 #610 Porsch, Renea        12 Land O' Lakes           6:34.8   20:26.54   10   
 12 #306 Nichols, Brandi      12 Citrus (Inverness)      6:35.8   20:29.65   11   
 13 #543 Parker, Morgan       12 Hillsborough (Ta        6:37.1   20:33.56        
 14 #697 White, Jacklyn       12 Springstead (Spr        6:37.5   20:34.79   12   
 15 #607 Keppel, Morgan       12 Land O' Lakes           6:41.8   20:48.19   13   
 16  #13 Duncan, Amber        10 Armwood (Seffner)       6:42.6   20:50.81   14   
 17 #396 Wells, Erin          11 Citrus (Inverness)      6:47.1   21:04.80   15   
 18 #542 Lutton, Katherine    10 Hillsborough (Ta        6:47.3   21:05.22        
 19 #211 McHugh, Katie        11 Bartow                  6:50.1   21:13.93   16   
 20 #186 Ferguson, Phoebe      9 Bartow                  6:52.0   21:20.02   17   
 21 #642 Jones, Aubrey        10 Mitchell (New Po        6:52.2   21:20.39   18   
 22 #717 Hixson, Taylor       11 Wiregrass Ranch         6:52.6   21:21.84   19   
 23 #488 Cogdall, Meagan      12 George Jenkins (        6:52.9   21:22.57   20   
 24 #554 Kolilas, Emily       10 King (Tampa)            6:53.1   21:23.40   21   
 25 #567 Acosta, Christa      11 Lake Region (Eag        6:53.8   21:25.55   22   
 26 #521 Smith, Natalie       11 Gulf (New Port R        6:54.4   21:27.36   23   
 27 #713 Diepholz, Alexandra   9 Wiregrass Ranch         6:54.5   21:27.69   24   
 28 #513 McAuliffe, Colleen   12 Gulf (New Port R        6:54.8   21:28.50   25   
 29 #540 Barajas, Cynthia     12 Haines City             6:56.2   21:32.90        
 30 #491 Lanier, Shawna       11 George Jenkins (        6:58.5   21:40.09   26   
 31 #720 Sturman, Kelsey      11 Wiregrass Ranch         6:59.5   21:43.15   27   
 32 #577 Nabong, Emily        10 Lake Region (Eag        6:59.6   21:43.41   28   
 33 #572 Hoverkamp, Kelsie    12 Lake Region (Eag        6:59.8   21:44.01   29   
 34 #602 Baslto, Alea         11 Land O' Lakes           6:59.9   21:44.39   30   
 35 #691 Bogulski, Mikayla    11 Springstead (Spr        7:01.2   21:48.48   31   
 36 #636 Snyder, Heather      12 Lecanto                 7:01.4   21:49.20   32   
 37 #494 Palen, Savanah       10 George Jenkins (        7:02.0   21:50.87   33   
 38 #721 Tomei, Marissa       11 Wiregrass Ranch         7:02.5   21:52.62   34   
 39 #499 Sitte, Nicole        12 George Jenkins (        7:03.5   21:55.68   35   
 40 #575 Monroe, Tierra       12 Lake Region (Eag        7:03.8   21:56.71   36   
 41 #606 Kailimai, Lailoni    12 Land O' Lakes           7:05.0   22:00.20   37   
 42 #680 Mitchell, Samantha   12 Sickles (Tampa)         7:06.5   22:04.80   38   
 43 #647 Thornal, Erica       11 Mitchell (New Po        7:09.6   22:14.48   39   
 44 #719 Stiftinger, Kayla    10 Wiregrass Ranch         7:10.4   22:17.17   40   
 45 #283 Orrell, Melia        11 Central (Brooksv        7:11.1   22:19.37   41   
 46 #501 Turquia, Mellanie    10 George Jenkins (        7:12.0   22:21.89   42   
 47 #692 Genrich, Kailey      10 Springstead (Spr        7:13.2   22:25.70   43   
 48 #571 Guevara, Christina   10 Lake Region (Eag        7:16.2   22:35.00   44   
 49 #555 schenecker, calyx     9 King (Tampa)            7:16.3   22:35.32   45   
 50 #608 Lonsway, Alyssa      10 Land O' Lakes           7:16.4   22:35.84   46   
 51 #271 Eady, Bryanna        12 Central (Brooksv        7:16.7   22:36.71   47   
 52 #644 Petika, Bernadette    9 Mitchell (New Po        7:17.1   22:37.91   48   
 53 #696 Spalding, Sasha      11 Springstead (Spr        7:18.4   22:41.90   49   
 54 #307 Parker, Emily        10 Citrus (Inverness)      7:19.6   22:45.70   50   
 55 #523 Stosur, Kara         10 Gulf (New Port R        7:20.3   22:47.79   51   
 56 #431 Gewe, Carrie          9 Durant (Plant City)     7:20.5   22:48.32   52   
 57 #683 Wintheiser, Sofia    11 Sickles (Tampa)         7:21.3   22:50.93   53   
 58 #276 MacKenzie, Makayla    9 Central (Brooksv        7:22.2   22:53.64   54   
 59 #630 Magee, Dalea         10 Lecanto                 7:22.3   22:54.06   55   
 60 #498 Senzamici, Marissa   11 George Jenkins (        7:22.4   22:54.39   56   
 61 #596 Anderson-Otten, Mar  12 Lakeland                7:23.2   22:56.71   57   
 62 #641 Houghtonj, Samantha  11 Mitchell (New Po        7:23.8   22:58.80   58   
 63 #598 Hirsh, Mary          11 Lakeland                7:25.1   23:02.62   59   
 64 #522 Spijodic, Ajla       11 Gulf (New Port R        7:26.2   23:06.00   60   
 65 #516 Patnode, Rachael     10 Gulf (New Port R        7:26.8   23:07.88   61   
 66 #495 Pantoja, Katie        9 George Jenkins (        7:26.9   23:08.18   62   
 67 #597 Aranjo, Camila       12 Lakeland                7:28.3   23:12.61   63   
 68 #637 Taylor, Jennifer     11 Lecanto                 7:28.8   23:14.12   64   
 69 #695 Rennie, Devon        10 Springstead (Spr        7:29.8   23:17.47   65   
 70 #556 Van Olphen, Maria    10 King (Tampa)            7:32.7   23:26.21   66   
 71 #694 Haglund, Natasha     10 Springstead (Spr        7:32.8   23:26.78   67   
 72 #600 Madden, Caroline     10 Lakeland                7:34.5   23:31.90   68   
 73 #201 Klissler, Dorothy    11 Bartow                  7:34.9   23:33.14   69   
 74 #281 Maynard, Jennifer    10 Central (Brooksv        7:35.0   23:33.46   70   
 75 #611 Stanton, Leah        11 Land O' Lakes           7:35.3   23:34.58   71   
 76 #282 Nunez, Michelle      10 Central (Brooksv        7:36.6   23:38.36   72   
 77 #510 Anderson, Bernadett   9 Gulf (New Port R        7:37.0   23:39.86   73   
 78 #517 Penick, Kathlyn      10 Gulf (New Port R        7:39.8   23:48.30   74   
 79 #604 Ford, ashley         11 Land O' Lakes           7:40.3   23:50.05   75   
 80 #182 Ferguson, Lesley Pa  12 Bartow                  7:40.8   23:51.67   76   
 81 #558 Woo, Songey          -- King (Tampa)            7:41.9   23:54.93   77   
 82 #573 Kennedy, Tiffany     11 Lake Region (Eag        7:42.1   23:55.69   78   
 83 #284 Riley, Autumn        10 Central (Brooksv        7:48.2   24:14.65   79   
 84 #632 McCoy, Madeline      10 Lecanto                 7:51.1   24:23.67   80   
 85 #645 Sacco, Lindsay       11 Mitchell (New Po        7:54.0   24:32.40   81   
 86 #444 Martin, Alyssa       11 Durant (Plant City)     7:55.4   24:37.02   82   
 87 #425 Desimone, Ashley     11 Durant (Plant City)     8:03.0   25:00.57   83   
 88 #304 Nichols, Ashley       9 Citrus (Inverness)      8:03.8   25:03.04   84   
 89 #432 Izquierdo-Cruz, Yve  11 Durant (Plant City)     8:06.2   25:10.46   85   
 90 #443 Johnson, Elizabeth   11 Durant (Plant City)     8:06.9   25:12.45   86   
 91 #181 Cruz, Cynthia        12 Bartow                  8:09.2   25:19.66   87   
 92 #553 Watkins, Nancy        9 King (Tampa)            8:10.1   25:22.52   88   
 93 #677 Doyle, Katrina       11 Sickles (Tampa)         8:12.9   25:31.13   89   
 94 #601 White, Emily         11 Lakeland                8:13.0   25:31.41   90   
 95 #682 Rose, Emily          11 Sickles (Tampa)         8:13.7   25:33.84   91   
 96 #640 Erickson, Hannah      9 Mitchell (New Po        8:14.1   25:35.00   92   
 97 #136 Wilson, Tori         10 Armwood (Seffner)       8:15.9   25:40.46   93   
 98 #286 Schuster, Layla      12 Central (Brooksv        8:20.5   25:54.85   94   
 99 #693 Gosine, Brittany     11 Springstead (Spr        8:24.9   26:08.67   95   
100 #134 Walker, Stephanie    -- Armwood (Seffner)       8:30.7   26:26.53   96   
101  #19 Herrero, Carolina    -- Armwood (Seffner)       8:31.6   26:29.43   97   
102 #383 Warner, Sarah        12 Citrus (Inverness)      8:34.4   26:38.02   98   
103 #629 Leggett, Blake       10 Lecanto                 8:34.7   26:39.03   99   
104 #625 Buckley, Jessica     12 Lecanto                 9:03.0   28:06.96  100   
105 #291 Bratschi, Estephani  12 Citrus (Inverness)      9:08.6   28:24.43  101   
106 #464 Mason, Francesca     10 Durant (Plant City)     9:48.9   30:29.58  102   
107 #424 Bertossi, Noelle     11 Durant (Plant City)    10:07.0   31:25.84  103   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Wiregrass Ranch (Wesley C    81    4    7   19   24   27   34   40           
      Total Time:  1:44:45.58                                                     
         Average:    20:57.12                                                     
   2 Lake Region (Eagle Lake)    121    6   22   28   29   36   44   78           
      Total Time:  1:46:52.98                                                     
         Average:    21:22.60                                                     
   3 Land O' Lakes               136   10   13   30   37   46   71   75           
      Total Time:  1:47:35.16                                                     
         Average:    21:31.04                                                     
   4 King (Tampa)                145    5    8   21   45   66   77   88           
      Total Time:  1:47:41.81                                                     
         Average:    21:32.37                                                     
   5 George Jenkins (Lakeland)   156   20   26   33   35   42   56   62           
      Total Time:  1:49:11.10                                                     
         Average:    21:50.22                                                     
   6 Mitchell (New Port Richey   166    3   18   39   48   58   81   92           
      Total Time:  1:49:00.53                                                     
         Average:    21:48.11                                                     
   7 Springstead (Spring Hill)   200   12   31   43   49   65   67   95           
      Total Time:  1:50:48.34                                                     
         Average:    22:09.67                                                     
   8 Gulf (New Port Richey)      220   23   25   51   60   61   73   74           
      Total Time:  1:51:57.53                                                     
         Average:    22:23.51                                                     
   9 Lecanto                     233    2   32   55   64   80   99  100           
      Total Time:  1:52:04.32                                                     
         Average:    22:24.87                                                     
  10 Citrus (Inverness)          258   11   15   50   84   98  101                
      Total Time:  1:56:01.21                                                     
         Average:    23:12.25                                                     
  11 Bartow                      265   16   17   69   76   87                     
      Total Time:  1:55:18.42                                                     
         Average:    23:03.69                                                     
  12 Sickles (Tampa)             272    1   38   53   89   91                     
      Total Time:  1:55:28.89                                                     
         Average:    23:05.78                                                     
  13 Central (Brooksville)       284   41   47   54   70   72   79   94           
      Total Time:  1:55:01.54                                                     
         Average:    23:00.31                                                     
  14 Armwood (Seffner)           309    9   14   93   96   97                     
      Total Time:  1:59:50.59                                                     
         Average:    23:58.12                                                     
  15 Lakeland                    337   57   59   63   68   90                     
      Total Time:  1:58:15.25                                                     
         Average:    23:39.05                                                     
  16 Durant (Plant City)         388   52   82   83   85   86  102  103           
      Total Time:  2:02:48.82                                                     
         Average:    24:33.77                                                     
Event 7  Boys 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #621 Schwartz, Matthew    12 Land O' Lakes           5:18.2   16:28.57    1   
  2 #503 Foss, Alex           11 George Jenkins (        5:20.1   16:34.43    2   
  3 #729 Pulsifer, Ryan       11 Wiregrass Ranch         5:22.0   16:40.20    3   
  4 #732 Sharp, Delonzo       12 Wiregrass Ranch         5:22.9   16:42.98    4   
  5 #165 Hilton, Benjamin     12 Armwood (Seffner)       5:26.4   16:53.98    5   
  6 #593 Salomon, Gary        11 Lake Region (Eag        5:27.5   16:57.33    6   
  7 #585 Estrada, Fransua     12 Lake Region (Eag        5:29.7   17:04.22    7   
  8 #421 Wenger, Timothy      10 Citrus (Inverness)      5:30.5   17:06.63    8   
  9 #508 Olds, Samuel         12 George Jenkins (        5:31.0   17:08.25    9   
 10 #615 Lafontant, Hendrix   11 Land O' Lakes           5:32.2   17:12.01   10   
 11 #541 Perez, Jose          10 Haines City             5:32.3   17:12.30        
 12 #653 Hawks, Taylor        12 Mitchell (New Po        5:32.6   17:13.15   11   
 13 #617 Lonsway, Joesph      12 Land O' Lakes           5:32.8   17:13.97   12   
 14 #668 Camacho, Tyler       12 Ridgewood (New P        5:33.2   17:15.05   13   
 15 #669 Chilmonczyk, Mason   12 Ridgewood (New P        5:33.3   17:15.30   14   
 16 #701 Fessel, Kenneth      10 Sunlake                 5:35.1   17:21.04   15   
 17 #660 Federico, Bruce      12 Nature Coast (Br        5:37.2   17:27.41   16   
 18 #730 Reilly, Joshua       11 Wiregrass Ranch         5:37.3   17:27.75   17   
 19 #509 Olds, Steven         12 George Jenkins (        5:37.4   17:28.01   18   
 20 #676 Watson, Kolby        11 Ridgewood (New P        5:37.5   17:28.50   19   
 21 #731 Selzer, Logan        11 Wiregrass Ranch         5:37.7   17:29.02   20   
 22 #700 Dines, Sergei        12 Sunlake                 5:37.8   17:29.30   21   
 23 #507 Luna, Ivan           12 George Jenkins (        5:38.4   17:31.26   22   
 24 #590 Ocampo, Omar         12 Lake Region (Eag        5:40.0   17:36.16   23   
 25 #482 Wood, Nathaniel      12 Durant (Plant City)     5:40.2   17:36.76   24   
 26 #162 Duncan, Brandon      10 Armwood (Seffner)       5:40.3   17:37.02   25   
 27 #728 Mattera, Tyler       10 Wiregrass Ranch         5:40.4   17:37.47   26   
 28 #661 Harrison, Tyler      12 Nature Coast (Br        5:40.7   17:38.43   27   
 29 #550 Woodard, Fabian      11 Hillsborough (Ta        5:43.6   17:47.38   28   
 30 #505 Gonzalez, Christoph  11 George Jenkins (        5:44.4   17:49.85   29   
 31 #566 Jones, Trent         12 Lake Gibson (Lak        5:44.7   17:50.84        
 32 #689 Piatt, David          9 Sickles (Tampa)         5:44.9   17:51.43   30   
 33 #723 Bireda, Ermias        9 Wiregrass Ranch         5:45.4   17:52.88   31   
 34 #711 Vaughn, Timothy      12 Sunlake                 5:45.8   17:54.30   32   
 35 #684 Bermudez, Jonathon   11 Sickles (Tampa)         5:46.0   17:54.75   33   
 36 #639 Carlisle, Robert     12 Leesburg                5:46.1   17:55.03        
 37 #526 Best, Tyler          11 Gulf (New Port R        5:46.7   17:57.08   34   
 38 #477 Eidge, Michael       11 Durant (Plant City)     5:47.0   17:57.92   35   
 39 #703 Ishida, Guillermo    10 Sunlake                 5:47.1   17:58.30   36   
 40 #670 Coffiey, Alexander   12 Ridgewood (New P        5:47.9   18:00.71   37   
 41 #413 Martone, Kyle        11 Citrus (Inverness)      5:48.1   18:01.51   38   
 42 #652 Gutierrez, Joshua    12 Mitchell (New Po        5:49.4   18:05.33   39   
 43 #551 Caldwell, Roland     12 Kathleen (Lakeland)     5:49.5   18:05.76        
 44 #620 Oergel, Dillon        9 Land O' Lakes           5:50.4   18:08.37   40   
 45 #155 Carraffa, Rene       10 Armwood (Seffner)       5:50.6   18:09.13   41   
 46 #166 Rupe, Christopher    11 Armwood (Seffner)       5:50.8   18:09.85   42   
 47 #724 Cassette, Ian        11 Wiregrass Ranch         5:51.1   18:10.72   43   
 48 #665 Vanatter, Jeff       11 Nature Coast (Br        5:51.8   18:12.97   44   
 49 #485 Yoder, Ryan          12 Durant (Plant City)     5:52.8   18:16.00   45   
 50 #223 Adams, Brawley       11 Bartow                  5:53.2   18:17.11   46   
 51 #583 Butz, Will           12 Lake Region (Eag        5:54.5   18:21.37   47   
 52 #709 Stewart, Robert      12 Sunlake                 5:54.7   18:21.81   48   
 53 #654 Irwin, Michael       12 Mitchell (New Po        5:55.4   18:24.00   49   
 54 #686 Gines, Julian        12 Sickles (Tampa)         5:55.7   18:24.86   50   
 55 #688 Lane, Jeffrey        12 Sickles (Tampa)         5:55.8   18:25.19   51   
 56 #664 Vanatter, Cody        9 Nature Coast (Br        5:55.9   18:25.54   52   
 57 #565 Socci, Ricardo       12 King (Tampa)            5:56.3   18:26.70   53   
 58 #527 Buliga, Nicholas      9 Gulf (New Port R        5:56.7   18:28.19   54   
 59 #612 Czupryn, Nicholas    12 Land O' Lakes           5:56.9   18:28.75   55   
 60 #538 Stalcup, Justin      10 Gulf (New Port R        5:57.3   18:30.05   56   
 61 #656 Kostakis, Nicholas   10 Mitchell (New Po        5:57.7   18:31.23   57   
 62 #712 Wolfe, Matthew       11 Sunlake                 5:58.0   18:32.18   58   
 63 #168 Serrano Arce, Exor    9 Armwood (Seffner)       5:58.1   18:32.52   59   
 64 #662 Moore, Tyler         10 Nature Coast (Br        5:58.5   18:33.75   60   
 65 #225 Beauvil, Weedlens    12 Bartow                  5:59.2   18:35.74   61   
 66 #671 Gomez, Tyler         12 Ridgewood (New P        5:59.7   18:37.56   62   
 67 #705 McNellis, Brendan    11 Sunlake                 5:59.9   18:38.17   63   
 68 #687 Hobbestad, Martin    11 Sickles (Tampa)         6:01.7   18:43.53   64   
 69 #667 Cacavas, Charles     11 Ridgewood (New P        6:03.1   18:47.98   65   
 70 #416 Orley, David         11 Citrus (Inverness)      6:03.6   18:49.51   66   
 71 #674 Rhodes, Tyler        11 Ridgewood (New P        6:03.8   18:50.23   67   
 72 #614 Dotson, Christopher  11 Land O' Lakes           6:05.6   18:55.64   68   
 73 #532 Hernandez, Erick     11 Gulf (New Port R        6:06.2   18:57.59   69   
 74 #404 Gandee, Daniel       10 Citrus (Inverness)      6:06.3   18:57.92   70   
 75 #690 Rodriguez, Kyle      11 Sickles (Tampa)         6:06.6   18:58.91   71   
 76 #529 Carpenter, Jarod     12 Gulf (New Port R        6:07.3   19:01.00   72   
 77 #658 Black, Jason          9 Nature Coast (Br        6:08.0   19:03.34   73   
 78 #559 Accilien, Yves       12 King (Tampa)            6:08.2   19:03.87   74   
 79 #584 Emerson, Jordan      12 Lake Region (Eag        6:09.7   19:08.33   75   
 80 #561 Guerra, Diego        11 King (Tampa)            6:09.7   19:08.61   76   
 81 #545 Mckay, Kyle          12 Hillsborough (Ta        6:10.0   19:09.32   77   
 82 #506 Jeffries, Austin     11 George Jenkins (        6:11.8   19:14.91   78   
 83 #475 Brumbeloe, Jacob     10 Durant (Plant City)     6:11.9   19:15.18   79   
 84 #525 Auxier, David        12 Gulf (New Port R        6:12.9   19:18.53   80   
 85 #655 Jerothe, Ryan        11 Mitchell (New Po        6:13.3   19:19.55   81   
 86 #564 Scrivens, Stephen    12 King (Tampa)            6:13.3   19:19.81   82   
 87 #685 Dangelo, Stefan      12 Sickles (Tampa)         6:14.6   19:23.69   83   
 88 #250 Digioia, Nicola      12 Bartow                  6:16.0   19:28.12   84   
 89 #255 Pennington, Brian     9 Bartow                  6:16.4   19:29.25   85   
 90 #657 Wakefield, Jeffrey   11 Mitchell (New Po        6:16.5   19:29.51   86   
 91 #563 Navas, Alex           9 King (Tampa)            6:16.6   19:29.98   87   
 92 #663 Murphy, Stephen       9 Nature Coast (Br        6:18.2   19:35.03   88   
 93 #534 Karatonis, Victor    12 Gulf (New Port R        6:20.0   19:40.40   89   
 94 #267 Zalanka, Alexander    9 Bartow                  6:20.4   19:41.66   90   
 95 #547 Peterson, Zachary    11 Hillsborough (Ta        6:21.4   19:44.77   91   
 96 #562 Hall, Jonathan       12 King (Tampa)            6:21.5   19:45.07   92   
 97 #650 Bartz, Samuel        10 Mitchell (New Po        6:24.7   19:55.12   93   
 98 #481 Wetherington, Brock  11 Durant (Plant City)     6:26.8   20:01.51   94   
 99 #478 Huang, Jonathan      11 Durant (Plant City)     6:28.3   20:06.39   95   
100 #422 Wilburn, Samuel      12 Citrus (Inverness)      6:28.8   20:07.89   96   
101 #586 Gonzalez, Chris      12 Lake Region (Eag        6:29.8   20:10.99   97   
102 #398 Barrientos, Alberto  11 Citrus (Inverness)      6:30.1   20:11.85   98   
103 #560 Gleason, Eddie       10 King (Tampa)            6:31.2   20:15.27   99   
104 #173 Trosper, Joseph      12 Armwood (Seffner)       6:31.9   20:17.54  100   
105 #504 Foust, Hunter         9 George Jenkins (        6:32.4   20:19.09  101   
106 #544 Brock, Stephen       12 Hillsborough (Ta        6:33.1   20:21.18  102   
107 #414 Montgomery, Daniel   12 Citrus (Inverness)      6:35.9   20:29.83  103   
108 #546 Miller, Andrew       -- Hillsborough (Ta        6:41.4   20:47.07  104   
109 #548 Ruiz, Gabriel        11 Hillsborough (Ta        6:48.0   21:07.54  105   
110 #163 Eaken, Andrew        10 Armwood (Seffner)       6:50.0   21:13.73  106   
111 #595 Zapata, Carlos       12 Lake Region (Eag        6:51.1   21:17.17  107   
112 #549 Valdes, Nicholas     11 Hillsborough (Ta        7:00.0   21:44.60  108   
113 #618 MacDonald, Tyler     10 Land O' Lakes           7:03.6   21:56.03  109   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Wiregrass Ranch (Wesley C    70    3    4   17   20   26   31   43           
      Total Time:  1:25:57.42                                                     
         Average:    17:11.49                                                     
   2 George Jenkins (Lakeland)    80    2    9   18   22   29   78  101           
      Total Time:  1:26:31.80                                                     
         Average:    17:18.36                                                     
   3 Land O' Lakes               118    1   10   12   40   55   68  109           
      Total Time:  1:27:31.67                                                     
         Average:    17:30.34                                                     
   4 Ridgewood (New Port Riche   145   13   14   19   37   62   65   67           
      Total Time:  1:28:37.12                                                     
         Average:    17:43.43                                                     
   5 Sunlake                     152   15   21   32   36   48   58   63           
      Total Time:  1:29:04.75                                                     
         Average:    17:48.95                                                     
   6 Lake Region (Eagle Lake)    158    6    7   23   47   75   97  107           
      Total Time:  1:29:07.41                                                     
         Average:    17:49.49                                                     
   7 Armwood (Seffner)           172    5   25   41   42   59  100  106           
      Total Time:  1:29:22.50                                                     
         Average:    17:52.50                                                     
   8 Nature Coast (Brooksville   199   16   27   44   52   60   73   88           
      Total Time:  1:30:18.10                                                     
         Average:    18:03.62                                                     
   9 Sickles (Tampa)             228   30   33   50   51   64   71   83           
      Total Time:  1:31:19.76                                                     
         Average:    18:15.96                                                     
  10 Mitchell (New Port Richey   237   11   39   49   57   81   86   93           
      Total Time:  1:31:33.26                                                     
         Average:    18:18.66                                                     
  11 Durant (Plant City)         277   24   35   45   79   94   95                
      Total Time:  1:33:07.37                                                     
         Average:    18:37.48                                                     
  12 Citrus (Inverness)          278    8   38   66   70   96   98  103           
      Total Time:  1:33:03.46                                                     
         Average:    18:36.70                                                     
  13 Gulf (New Port Richey)      285   34   54   56   69   72   80   89           
      Total Time:  1:32:53.91                                                     
         Average:    18:34.79                                                     
  14 Bartow                      366   46   61   84   85   90                     
      Total Time:  1:35:31.88                                                     
         Average:    19:06.38                                                     
  15 King (Tampa)                372   53   74   76   82   87   92   99           
      Total Time:  1:35:28.97                                                     
         Average:    19:05.80                                                     
  16 Hillsborough (Tampa)        402   28   77   91  102  104  105  108           
      Total Time:  1:37:49.72                                                     
         Average:    19:33.95