2009 FHSAA District Cross Country Meet Results
  Class 3A, District 7

 Half-Mile Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
              FHSAA Class 3A District 7 XC Championships - 11/7/2009              
                                     Harmony                                      
                                    Harmony HS                                    
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #483 green, Elizabeth     12 Viera (Melbourne)       6:30.3   20:12.44    1   
  2 #341 Mayes, Shanay        12 Oak Ridge (Orlando)     6:30.4   20:12.75    2   
  3 #259 Brodie, Chantelle    10 Martin County (S        6:37.5   20:35.00    3   
  4 #434 Gelzinis, Lauren     12 South Fork (Stuart)     6:41.7   20:48.00    4   
  5 #113 Travis, Samantha     11 Harmony                 6:42.7   20:51.00    5   
  6 #433 Barnaby, Taylor      11 South Fork (Stuart)     6:45.0   20:58.00    6   
  7 #291 Harpole, Leah        10 Merritt Island          6:46.2   21:02.00    7   
  8 #345 Richemond, Sanley    10 Oak Ridge (Orlando)     6:46.9   21:04.00    8   
  9 #100 Connor, Brittany     11 Harmony                 6:48.2   21:08.00    9   
 10 #493 Trevino, Tiffany     11 Viera (Melbourne)       6:48.8   21:10.00   10   
 11 #439 Scott, Laurie         9 South Fork (Stuart)     6:50.1   21:14.00   11   
 12 #101 Connor, Chelsea      11 Harmony                 6:53.0   21:23.00   12   
 13 #102 Korol, Kylie          9 Harmony                 6:53.7   21:25.21   13   
 14 #482 Gethin, Erin         11 Viera (Melbourne)       6:53.8   21:25.47   14   
 15 #436 Martinez, Marissa     9 South Fork (Stuart)     6:57.8   21:38.00   15   
 16 #290 Harper, Elizabeth     9 Merritt Island          7:00.8   21:47.13   16   
 17 #460 Reid, Anaya          10 St. Cloud               7:00.9   21:47.42   17   
 18 #127 Ricci, Christina     10 Celebration             7:00.9   21:47.63   18   
 19 #375 Shepherd, Natalie    10 Oviedo                  7:04.9   22:00.00   19   
 20 #440 Scott, kelly         11 South Fork (Stuart)     7:05.2   22:01.00   20   
 21 #370 Lacey, Savanah       10 Oviedo                  7:06.2   22:04.00   21   
 22 #242 Rodriguez, Jessica   11 Mainland (Dayton        7:06.8   22:06.00   22   
 23 #512 Flores, Melissa      12 Fort Pierce Central     7:09.3   22:13.50   23   
 24 #342 Mayfield, Stephanie  12 Oak Ridge (Orlando)     7:09.4   22:13.92   24   
 25 #318 Poncharik, Jessica   10 New Smyrna Beach        7:10.7   22:18.00   25   
 26 #339 Donna, Shelly         9 Oak Ridge (Orlando)     7:11.0   22:19.00   26   
 27 #437 Rose, Alexa          12 South Fork (Stuart)     7:12.3   22:23.00   27   
 28 #289 Ellison, Crystal     12 Merritt Island          7:15.5   22:33.00   28   
 29 #485 Hoffman, Nicole      11 Viera (Melbourne)       7:15.9   22:34.00   29   
 30 #435 Harrison, Vanessa    10 South Fork (Stuart)     7:16.2   22:35.00   30   
 31 #266 Kovalik, Tatiana     11 Martin County (S        7:17.1   22:38.00   31   
 32 #208 Lazzell, Summer       9 Liberty                 7:18.4   22:42.00   32   
 33 #103 Montalvo, Liane      11 Harmony                 7:19.1   22:44.00   33   
 34 #265 Innis, Caitlin       10 Martin County (S        7:19.4   22:45.00   34   
 35 #315 Kalmar, Alica        10 New Smyrna Beach        7:20.4   22:48.00   35   
 36 #490 Pierce, jenna        12 Viera (Melbourne)       7:21.0   22:50.00   36   
 37 #462 Talavera, Juliet     12 St. Cloud               7:21.7   22:52.31   37   
 38 #338 Chapple, Netali      12 Oak Ridge (Orlando)     7:21.9   22:52.91   38   
 39 #457 Martinez, Kayla      12 St. Cloud               7:22.0   22:53.00   39   
 40 #145 Fore, Jennifer       11 Eau Gallie (Melb        7:22.6   22:55.00   40   
 41 #376 Stout, Haleigh       12 Oviedo                  7:28.4   23:13.00   41   
 42 #125 Dhillon, Sheranjeet  11 Celebration             7:28.7   23:14.00   42   
 43 #393 Brownrigg, kelley    10 Seabreeze (Dayto        7:29.1   23:15.18   43   
 44 #479 Antoon, Jennifer     12 Viera (Melbourne)       7:29.3   23:15.70   44   
 45 #372 Marchese, Danielle   11 Oviedo                  7:29.4   23:16.02   45   
 46 #317 Moreau, Jacque       12 New Smyrna Beach        7:29.7   23:16.94   46   
 47 #311 Blanchette, Lauren   12 New Smyrna Beach        7:30.0   23:18.00   47   
 48 #374 Schanze, Kirsten     11 Oviedo                  7:30.3   23:19.00   48   
 49 #293 Lowery, Haillie      12 Merritt Island          7:31.9   23:24.00   49   
 50 #270 Wilson, Diamond      10 Martin County (S        7:33.2   23:28.00   50   
 51 #243 Rudd, Amanda         10 Mainland (Dayton        7:35.2   23:34.00   51   
 52 #487 Kreuzcamp, Margaret   9 Viera (Melbourne)       7:35.5   23:35.00   52   
 53 #205 Gonzalez, Claudia    10 Liberty                 7:39.3   23:47.00   53   
 54 #461 Swanson, Taylor       9 St. Cloud               7:39.7   23:48.00   54   
 55 #230 Brown, Juli          11 Mainland (Dayton        7:43.2   23:59.00   55   
 56 #463 Wassum, Taylor        9 St. Cloud               7:44.8   24:04.00   56   
 57 #235 Henry, Cherniqua     12 Mainland (Dayton        7:45.1   24:05.00   57   
 58 #105 Ward, Kristle        11 Harmony                 7:45.8   24:07.00   58   
 59 #373 Nasser, Nancy        12 Oviedo                  7:46.2   24:08.28   59   
 60 #262 Grass, Meghan         9 Martin County (S        7:46.4   24:08.97   60   
 61 #454 Davis, Rebecca        9 St. Cloud               7:48.9   24:16.71   61   
 62 #458 Mediavilla, Alyssa   10 St. Cloud               7:49.0   24:16.98   62   
 63 #261 Freese, Emily        12 Martin County (S        7:51.9   24:26.08   63   
 64 #422 Marceleno, Verenice  11 Sebastian River         7:52.2   24:26.83   64   
 65 #148 Johnson, Katlyn      11 Eau Gallie (Melb        7:52.2   24:27.00   65   
 66 #337 Browne, Gabrielle    10 Oak Ridge (Orlando)     7:53.8   24:32.00   66   
 67 #319 Preston, Haley       12 New Smyrna Beach        7:54.5   24:34.00   67   
 68 #287 Berry, Olivia        11 Merritt Island          7:57.0   24:42.00   68   
 69 #406 Swanson, Hailey      10 Seabreeze (Dayto        7:59.0   24:48.00   69   
 70 #295 Robinson, Coral      12 Merritt Island          8:00.3   24:52.00   70   
 71 #206 Hartig, Summer        9 Liberty                 8:01.9   24:57.00   71   
 72 #212 Taylor, Krystal       9 Liberty                 8:02.8   25:00.00   72   
 73 #294 Magill, Julia         9 Merritt Island          8:03.8   25:03.00   73   
 74 #268 Romano, Gina          9 Martin County (S        8:04.5   25:05.00   74   
 75 #405 Snell, Arden          9 Seabreeze (Dayto        8:05.4   25:08.00   75   
 76 #316 Lehnig, Allix         9 New Smyrna Beach        8:07.0   25:13.00   76   
 77 #104 Rocker, Dixie        11 Harmony                 8:09.3   25:20.00   77   
 78 #335 Barnes, Jaquesia     11 Oak Ridge (Orlando)     8:11.5   25:27.00   78   
 79 #147 Johnson, Alexis      10 Eau Gallie (Melb        8:12.2   25:29.00   79   
 80 #238 Lott, Tawry          12 Mainland (Dayton        8:12.5   25:30.00   80   
 81 #364 Nelson, Kayla         9 Okeechobee              8:13.5   25:33.00        
 82 #420 magdaleno, Aurelia   10 Sebastian River         8:16.0   25:41.00   81   
 83 #396 Hawthorne, Kendall    9 Seabreeze (Dayto        8:17.3   25:45.00   82   
 84 #203 Falckenheiner, Soph  10 Liberty                 8:18.1   25:47.39   83   
 85 #416 Belmonte, Toni-Mari  10 Sebastian River         8:18.3   25:47.99   84   
 86 #236 Howard, Schylar      11 Mainland (Dayton        8:18.3   25:48.00   85   
 87 #363 Hernandez, Monica     9 Okeechobee              8:20.7   25:55.38        
 88 #418 Brown, Bethany       10 Sebastian River         8:20.8   25:55.68   86   
 89 #359 Baltazar, Maria      11 Okeechobee              8:20.9   25:56.00        
 90 #231 Downs, Aryana        12 Mainland (Dayton        8:24.1   26:06.00   87   
 91 #371 Lavery, Hallie       10 Oviedo                  8:24.7   26:08.00   88   
 92 #417 Bridger, Lauren      11 Sebastian River         8:27.6   26:17.00   89   
 93 #421 Manzo, Maria         10 Sebastian River         8:27.9   26:18.00   90   
 94 #210 Rivas, Katia          9 Liberty                 8:36.0   26:43.00   91   
 95 #141 Amico, Jamie         10 Eau Gallie (Melb        8:36.6   26:45.00   92   
 96 #402 Roseboom, Cassie     10 Seabreeze (Dayto        8:38.9   26:52.00   93   
 97 #516 Kuehn, Kristie       10 Fort Pierce Central     8:52.4   27:34.00   94   
 98 #144 Ciciulla, Nella      10 Eau Gallie (Melb        8:58.5   27:53.00   95   
 99 #124 Almegard, Shelby     11 Celebration             8:58.5   27:53.00   96   
100 #128 Rosas, Rose          12 Celebration             8:59.2   27:55.00   97   
101 #310 Adams, Shelby        10 New Smyrna Beach        9:03.0   28:07.00   98   
102 #362 Harrison, Mandi      11 Okeechobee              9:05.6   28:15.00        
103 #403 Saleb, Amal          11 Seabreeze (Dayto        9:09.8   28:28.00   99   
104 #126 Mutty, Kali          10 Celebration             9:13.3   28:39.00  100   
105 #209 Loguerre, Audreyann  11 Liberty                 9:14.9   28:44.00  101   
106 #130 Tostes, Julianna     10 Celebration             9:16.6   28:49.00  102   
107 #151 Seaman, Valerie      12 Eau Gallie (Melb        9:17.8   28:53.00  103   
108 #515 Hall, Aaliyah         9 Fort Pierce Central     9:20.7   29:02.00  104   
109 #518 Neeley, Kaitlyn      11 Fort Pierce Central     9:50.0   30:33.00  105   
110 #142 Baldizon, Bianca     11 Eau Gallie (Melb        9:55.5   30:50.00  106   
111 #513 Gomez, Marisol       12 Fort Pierce Central    10:01.0   31:07.00  107   
112 #519 Rich, Shannon        10 Fort Pierce Central    10:02.9   31:13.00  108   
113 #517 mendoza, Karen       12 Fort Pierce Central    10:22.5   32:14.00  109   
114 #419 Jaimes, Rebecca      11 Sebastian River        10:27.7   32:30.00  110   
115 #176 Bruhn, Hailey-Rose    9 Fort Pierce West       11:13.7   34:53.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 South Fork (Stuart)          56    4    6   11   15   20   27   30           
      Total Time:  1:46:39.00                                                     
         Average:    21:19.80                                                     
   2 Harmony                      72    5    9   12   13   33   58   77           
      Total Time:  1:47:31.21                                                     
         Average:    21:30.25                                                     
   3 Viera (Melbourne)            90    1   10   14   29   36   44   52           
      Total Time:  1:48:11.91                                                     
         Average:    21:38.39                                                     
   4 Oak Ridge (Orlando)          98    2    8   24   26   38   66   78           
      Total Time:  1:48:42.58                                                     
         Average:    21:44.52                                                     
   5 Merritt Island              168    7   16   28   49   68   70   73           
      Total Time:  1:53:28.13                                                     
         Average:    22:41.63                                                     
   6 Oviedo                      174   19   21   41   45   48   59   88           
      Total Time:  1:53:52.02                                                     
         Average:    22:46.41                                                     
   7 Martin County (Stuart)      178    3   31   34   50   60   63   74           
      Total Time:  1:53:34.97                                                     
         Average:    22:43.00                                                     
   8 St. Cloud                   203   17   37   39   54   56   61   62           
      Total Time:  1:55:24.73                                                     
         Average:    23:04.95                                                     
   9 New Smyrna Beach            220   25   35   46   47   67   76   98           
      Total Time:  1:56:14.94                                                     
         Average:    23:14.99                                                     
  10 Mainland (Daytona Beach)    265   22   51   55   57   80   85   87           
      Total Time:  1:59:14.00                                                     
         Average:    23:50.80                                                     
  11 Liberty                     311   32   53   71   72   83   91  101           
      Total Time:  2:02:13.39                                                     
         Average:    24:26.68                                                     
  12 Celebration                 353   18   42   96   97  100  102                
      Total Time:  2:09:28.63                                                     
         Average:    25:53.73                                                     
  13 Seabreeze (Daytona Beach)   362   43   69   75   82   93   99                
      Total Time:  2:05:48.18                                                     
         Average:    25:09.64                                                     
  14 Eau Gallie (Melbourne)      371   40   65   79   92   95  103  106           
      Total Time:  2:07:29.00                                                     
         Average:    25:29.80                                                     
  15 Sebastian River (Sebastia   404   64   81   84   86   89   90  110           
      Total Time:  2:08:08.50                                                     
         Average:    25:37.70                                                     
  16 Fort Pierce Central         433   23   94  104  105  107  108  109           
      Total Time:  2:20:29.50                                                     
         Average:    28:05.90                                                     
Event 7  Boys 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #227 Rudloff, Chris       12 Mainland (Dayton        5:07.1   15:54.00    1   
  2 #478 Torke, Harsha        11 Viera (Melbourne)       5:14.5   16:17.00    2   
  3 #505 Schmidt, Daniel      12 Oviedo                  5:15.5   16:20.00    3   
  4 #352 Guerrero, Herberto   12 Okeechobee              5:16.1   16:22.00    4   
  5 #153 Bridges, William     11 Edgewater (Orlando)     5:18.4   16:29.00    5   
  6 #196 Johnroe, Robert      11 Liberty                 5:19.0   16:31.00    6   
  7 #356 Leon, Adrian         12 Okeechobee              5:23.9   16:46.18    7   
  8 #327 Kidane, Robyel       11 Oak Ridge (Orlando)     5:24.0   16:46.63    8   
  9 #423 Brennalt, Tyler      11 South Fork (Stuart)     5:25.8   16:52.00    9   
 10 #351 Dominguez, Mauro     11 Okeechobee              5:26.7   16:55.00   10   
 11 #272 Brown, Jonathan      11 Merritt Island          5:27.1   16:56.00   11   
 12 #355 Leon, Augustin       10 Okeechobee              5:28.3   17:00.00   12   
 13 #449 Perez, Carlos        10 St. Cloud               5:28.7   17:01.00   13   
 14 #308 tager, Jordan        12 New Smyrna Beach        5:31.3   17:09.09   14   
 15 #380 Blasco, James        10 Seabreeze (Dayto        5:31.5   17:09.65   15   
 16 #255 Kraft, Jacob         12 Martin County (S        5:31.9   17:11.00   16   
 17 #228 Tsuchida, Hiroyoshi  11 Mainland (Dayton        5:33.2   17:15.00   17   
 18 #108 Henning, Matthew     10 Harmony                 5:33.5   17:16.00   18   
 19 #497 Bell, Fletcher       12 Oviedo                  5:34.5   17:19.00   19   
 20 #443 Cole, Matthew        10 St. Cloud               5:35.7   17:23.00   20   
 21 #494 Alford, Jon          12 Oviedo                  5:41.9   17:42.00   21   
 22 #504 Schanze, Justin       9 Oviedo                  5:42.2   17:43.00   22   
 23 #354 Jones, Lionel        12 Okeechobee              5:42.6   17:44.19   23   
 24 #425 Martin, James        11 South Fork (Stuart)     5:42.8   17:44.94   24   
 25 #453 Wood, Sean           11 St. Cloud               5:43.5   17:47.00   25   
 26 #112 Hart, Alex           12 Harmony                 5:44.4   17:50.00   26   
 27 #498 Dangel, Scott        11 Oviedo                  5:45.7   17:54.00   27   
 28 #247 Christensen, Justin  10 Martin County (S        5:46.0   17:55.00   28   
 29 #305 Pandy, James         11 New Smyrna Beach        5:47.7   18:00.00   29   
 30 #251 Gonzalez, Jon         9 Martin County (S        5:48.0   18:01.00   30   
 31 #467 Campbell, Joshua     12 Viera (Melbourne)       5:48.6   18:03.00   31   
 32 #499 fetter, brandon      11 Oviedo                  5:49.9   18:07.00   32   
 33 #185 Alvarado, Luis       12 Liberty                 5:50.2   18:08.00   33   
 34 #466 Campbell, Jonathan   10 Viera (Melbourne)       5:52.2   18:14.00   34   
 35 #250 Fuhrman, Benjamin     9 Martin County (S        5:52.5   18:15.00   35   
 36 #389 Rice, Paul           11 Seabreeze (Dayto        5:52.8   18:16.00   36   
 37 #106 Buxton, Shawn        12 Harmony                 5:53.5   18:18.00   37   
 38 #111 Smallwood, Cyle      12 Harmony                 5:54.2   18:20.21   38   
 39 #426 Monahan, Matthew     12 South Fork (Stuart)     5:54.4   18:20.93   39   
 40 #107 Carr, Kyle           12 Harmony                 5:54.4   18:21.00   40   
 41 #447 Montalvo, Antonio     9 St. Cloud               5:54.9   18:22.49   41   
 42 #450 Ratliff, Eric        11 St. Cloud               5:55.0   18:22.81   42   
 43 #302 Jones, Sean          12 New Smyrna Beach        5:55.7   18:25.00   43   
 44 #358 Tagle, Adrian        11 Okeechobee              5:56.3   18:27.00   44   
 45 #190 Burnside, Kadeem      9 Liberty                 5:57.0   18:29.00   45   
 46 #299 Anderson, Christoph  10 New Smyrna Beach        5:57.3   18:30.00   46   
 47 #162 Sumagpang, Taylor    11 Edgewater (Orlando)     5:57.6   18:31.00   47   
 48 #187 Bailey, DeCarlo      12 Liberty                 5:58.0   18:32.00   48   
 49 #194 Diaz, Rodney         10 Liberty                 5:58.3   18:33.00   49   
 50 #110 Helveston, Robby     12 Harmony                 5:58.6   18:34.00   50   
 51 #430 Rosado, Mason        11 South Fork (Stuart)     5:58.8   18:34.52   51   
 52 #132 Ivey-Carlton, Jacob  10 Eau Gallie (Melb        6:00.2   18:39.00   52   
 53 #469 DeSaussure, Trevor   12 Viera (Melbourne)       6:00.5   18:40.00   53   
 54 #244 Albright, Philip     11 Martin County (S        6:00.9   18:41.00   54   
 55 #301 Harris, Christopher  12 New Smyrna Beach        6:01.5   18:43.00   55   
 56 #193 Cabrera, Matthew      9 Liberty                 6:01.8   18:44.00   56   
 57 #415 Woodruff, Evan       11 Sebastian River         6:02.5   18:46.00   57   
 58 #378 Alevisatos, Spencer  11 Seabreeze (Dayto        6:02.8   18:47.17   58   
 59 #109 Blanton, Logan       11 Harmony                 6:03.0   18:47.69   59   
 60 #408 Berg, Andrew         10 Sebastian River         6:03.1   18:48.00   60   
 61 #217 Fisher, Dylan        11 Mainland (Dayton        6:03.4   18:49.00   61   
 62 #424 Fearns, Tyler        10 South Fork (Stuart)     6:03.8   18:50.00   62   
 63 #353 Horvath, Shawn       11 Okeechobee              6:04.4   18:52.00   63   
 64 #224 Nichols, Joseph      12 Mainland (Dayton        6:04.8   18:53.16   64   
 65 #278 Mitchell, Daniel     12 Merritt Island          6:05.0   18:53.88   65   
 66 #155 Diaz, Silvio         12 Edgewater (Orlando)     6:05.7   18:56.00   66   
 67 #120 Hernandez, Ralphy    10 Celebration             6:06.3   18:58.00   67   
 68 #303 Lanigan, Brody       12 New Smyrna Beach        6:06.6   18:59.00   68   
 69 #246 Burton, Jacob        10 Martin County (S        6:07.9   19:03.02   69   
 70 #192 Cabrera, Julio        9 Liberty                 6:08.0   19:03.33   70   
 71 #391 Wile, Cory            9 Seabreeze (Dayto        6:08.2   19:03.97   71   
 72 #167 Womack, Milen        12 Edgewater (Orlando)     6:08.3   19:04.00   72   
 73 #222 Mock, Christopher    12 Mainland (Dayton        6:08.9   19:06.00   73   
 74 #166 Winslow, Stuart      11 Edgewater (Orlando)     6:09.4   19:07.60   74   
 75 #387 Patsch, Jordan        9 Seabreeze (Dayto        6:09.5   19:07.90   75   
 76 #279 Motta, Josh          11 Merritt Island          6:09.9   19:09.00   76   
 77 #172 Jones, Tavin         11 Fort Pierce West        6:10.5   19:11.00        
 78 #331 Pierre Jeune, Arche  10 Oak Ridge (Orlando)     6:10.8   19:12.00   77   
 79 #253 Jacaruso, Joshua     12 Martin County (S        6:11.1   19:12.96   78   
 80 #276 Flint, Dominic       10 Merritt Island          6:11.8   19:15.00   79   
 81 #214 Bernard, Sedrick     12 Mainland (Dayton        6:12.4   19:17.00   80   
 82 #429 Poirier, Maxwell     12 South Fork (Stuart)     6:15.0   19:25.00   81   
 83 #508 Gutierrez, Noe        9 Fort Pierce Central     6:17.3   19:32.00   82   
 84 #220 Kelleher, Erick       9 Mainland (Dayton        6:17.6   19:33.00   83   
 85 #138 Robinson, Logan      11 Eau Gallie (Melb        6:18.0   19:34.19   84   
 86 #283 Watson, Charles      12 Merritt Island          6:18.1   19:34.65   85   
 87 #133 Lazzara, Daniel      10 Eau Gallie (Melb        6:18.2   19:35.00   86   
 88 #432 Zimmerman, Neil      11 South Fork (Stuart)     6:19.2   19:38.00   87   
 89 #390 Shelton, Jackson     12 Seabreeze (Dayto        6:20.2   19:41.00   88   
 90 #173 Robinson, Andre      12 Fort Pierce West        6:22.1   19:47.00        
 91 #161 Sieg, James          12 Edgewater (Orlando)     6:22.4   19:48.00   89   
 92 #502 Katsov, Justin       10 Oviedo                  6:22.7   19:49.00   90   
 93 #134 Maynard, Robert      12 Eau Gallie (Melb        6:23.7   19:52.05   91   
 94 #165 Waters, Jordan       11 Edgewater (Orlando)     6:24.0   19:52.84   92   
 95 #333 Sanchez, Rodolfo     12 Oak Ridge (Orlando)     6:24.0   19:53.00   93   
 96 #139 Wittekind, Tyler     10 Eau Gallie (Melb        6:24.4   19:54.00   94   
 97 #306 Sempsrott, Dylan     10 New Smyrna Beach        6:25.3   19:57.00   95   
 98 #282 Serafini, Devin      12 Merritt Island          6:27.2   20:03.00   96   
 99 #388 Reid, Bret           12 Seabreeze (Dayto        6:31.5   20:16.16   97   
100 #131 Hulme, Michael       12 Eau Gallie (Melb        6:31.6   20:16.57   98   
101 #135 Mercer, William      10 Eau Gallie (Melb        6:32.1   20:18.00   99   
102 #324 Gomez, Angel          9 Oak Ridge (Orlando)     6:32.7   20:20.00  100   
103 #329 Matias, Daniel       10 Oak Ridge (Orlando)     6:34.7   20:26.00  101   
104 #322 Ayala, Joshua        11 Oak Ridge (Orlando)     6:37.5   20:35.00  102   
105 #121 Mendoca, Leonardo    11 Celebration             6:39.2   20:40.00  103   
106 #116 Abrams, Andrew       12 Celebration             6:41.1   20:46.00  104   
107 #445 Johnson, Antonio     10 St. Cloud               6:41.4   20:47.00  105   
108 #123 Scalo, Christopher   12 Celebration             6:43.7   20:54.00  106   
109 #520 Chavez-sanchez, Raf  10 Fort Pierce Central     6:45.0   20:58.00  107   
110 #171 Jones, Michael       12 Fort Pierce West        6:48.2   21:08.00        
111 #284 Zenk, Nicholas        9 Merritt Island          6:51.1   21:17.00  108   
112 #412 Rizio, Austin        10 Sebastian River         6:51.4   21:18.00  109   
113 #473 Hermida, Robert       9 Viera (Melbourne)       6:54.0   21:26.00  110   
114 #476 Pitts, Austin        12 Viera (Melbourne)       6:54.6   21:28.00  111   
115 #119 Hernandez, Ulises    10 Celebration             6:57.8   21:38.00  112   
116 #330 Nzeyimaha, Banga      9 Oak Ridge (Orlando)     7:00.2   21:45.51  113   
117 #411 Magadan, Luis        10 Sebastian River         7:00.3   21:45.75  114   
118 #117 Balentine, Jacob     10 Celebration             7:04.9   22:00.00  115   
119 #168 Aguilar, Mario       12 Fort Pierce Central     7:08.8   22:12.00  116   
120 #475 Kowalski, John       10 Viera (Melbourne)       7:12.0   22:22.00  117   
121 #522 Succes, Jacky        11 Fort Pierce Central     7:18.7   22:43.00  118   
122 #409 Campbell, Kadin       9 Sebastian River         7:20.4   22:48.00  119   
123 #510 Sugrim, Tyrone       10 Fort Pierce Central     7:29.4   23:16.00  120   
124 #413 Sadlers, Andrew      11 Sebastian River         7:31.6   23:23.00  121   
125 #521 Hauber, Samuel       10 Fort Pierce Central     8:18.6   25:49.00  122   
126 #507 Dwyer, David         11 Fort Pierce Central     8:59.2   27:55.00  123   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Okeechobee                   56    4    7   10   12   23   44   63           
      Total Time:  1:24:47.37                                                     
         Average:    16:57.48                                                     
   2 Oviedo                       92    3   19   21   22   27   32   90           
      Total Time:  1:26:58.00                                                     
         Average:    17:23.60                                                     
   3 St. Cloud                   141   13   20   25   41   42  105                
      Total Time:  1:28:56.30                                                     
         Average:    17:47.26                                                     
   4 Harmony                     159   18   26   37   38   40   50   59           
      Total Time:  1:30:05.21                                                     
         Average:    18:01.05                                                     
   5 Martin County (Stuart)      163   16   28   30   35   54   69   78           
      Total Time:  1:30:03.00                                                     
         Average:    18:00.60                                                     
   6 Liberty                     181    6   33   45   48   49   56   70           
      Total Time:  1:30:13.00                                                     
         Average:    18:02.60                                                     
   7 South Fork (Stuart)         185    9   24   39   51   62   81   87           
      Total Time:  1:30:22.39                                                     
         Average:    18:04.48                                                     
   8 New Smyrna Beach            187   14   29   43   46   55   68   95           
      Total Time:  1:30:47.09                                                     
         Average:    18:09.42                                                     
   9 Mainland (Daytona Beach)    216    1   17   61   64   73   80   83           
      Total Time:  1:29:57.16                                                     
         Average:    17:59.44                                                     
  10 Viera (Melbourne)           230    2   31   34   53  110  111  117           
      Total Time:  1:32:40.00                                                     
         Average:    18:32.00                                                     
  11 Seabreeze (Daytona Beach)   255   15   36   58   71   75   88   97           
      Total Time:  1:32:24.69                                                     
         Average:    18:28.94                                                     
  12 Edgewater (Orlando)         264    5   47   66   72   74   89   92           
      Total Time:  1:32:07.60                                                     
         Average:    18:25.52                                                     
  13 Merritt Island              316   11   65   76   79   85   96  108           
      Total Time:  1:33:48.53                                                     
         Average:    18:45.71                                                     
  14 Oak Ridge (Orlando)         379    8   77   93  100  101  102  113           
      Total Time:  1:36:37.63                                                     
         Average:    19:19.53                                                     
  15 Eau Gallie (Melbourne)      407   52   84   86   91   94   98   99           
      Total Time:  1:37:34.24                                                     
         Average:    19:30.85                                                     
  16 Sebastian River (Sebastia   459   57   60  109  114  119  121                
      Total Time:  1:43:25.75                                                     
         Average:    20:41.15                                                     
  17 Celebration                 492   67  103  104  106  112  115                
      Total Time:  1:42:56.00                                                     
         Average:    20:35.20                                                     
  18 Fort Pierce Central         543   82  107  116  118  120  122  123           
      Total Time:  1:48:41.00                                                     
         Average:    21:44.20