2009 FHSAA District Cross Country Meet Results
  Class 3A, District 4

 Half-Mile Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
              FHSAA Class 3A District 4 XC Championships - 11/4/2009              
                                 Sickles (Tampa)                                  
                                    Lake Park                                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #210 Hartman, Sarah        9 Sickles (Tampa)         6:22.7   19:48.99    1   
  2 #114 Cline, Dayna         11 King (Tampa)            6:30.3   20:12.41    2   
  3 #152 Ortiz, Jessica       10 Lake Region (Eag        6:34.1   20:24.16    3   
  4   #3 Newsome, Danielle    12 Armwood (Seffner)       6:37.5   20:35.00    4   
  5  #71 Cogdall, Meagan      12 George Jenkins (        6:44.2   20:55.80    5   
  6 #103 Lutton, Katherine    10 Hillsborough (Ta        6:47.2   21:05.07        
  7  #18 McHugh, Katie        11 Bartow                  6:48.7   21:09.63    6   
  8   #1 Duncan, Amber        10 Armwood (Seffner)       6:50.7   21:15.94    7   
  9 #104 Parker, Morgan       12 Hillsborough (Ta        6:55.2   21:29.86        
 10  #89 Barajas, Cynthia     12 Haines City             6:56.3   21:33.21    8   
 11 #151 Nabong, Emily        10 Lake Region (Eag        6:59.4   21:42.89    9   
 12 #116 Kolilas, Emily       10 King (Tampa)            6:59.6   21:43.66   10   
 13 #212 Mitchell, Samantha   12 Sickles (Tampa)         7:04.9   22:00.11   11   
 14 #117 schenecker, calyx     9 King (Tampa)            7:07.3   22:07.44   12   
 15 #141 Acosta, Christa      11 Lake Region (Eag        7:07.6   22:08.29   13   
 16 #146 Hoverkamp, Kelsie    12 Lake Region (Eag        7:07.6   22:08.50   14   
 17  #79 Sitte, Nicole        12 George Jenkins (        7:08.7   22:11.78   15   
 18 #149 Monroe, Tierra       12 Lake Region (Eag        7:09.3   22:13.62   16   
 19  #16 Ferguson, Phoebe      9 Bartow                  7:09.4   22:13.92   17   
 20 #145 Guevara, Christina   10 Lake Region (Eag        7:10.3   22:16.76   18   
 21 #238 Linderman, Ashley    10 Kathleen (Lakeland)     7:10.9   22:18.48        
 22 #119 White, Hilary        11 King (Tampa)            7:14.3   22:29.13   19   
 23  #35 Nelson, Taylor       10 Blake (Tampa)           7:15.0   22:31.39   20   
 24  #75 Palen, Savanah       10 George Jenkins (        7:17.4   22:38.76   21   
 25  #80 Turquia, Mellanie    10 George Jenkins (        7:20.3   22:47.95   22   
 26 #215 Wintheiser, Sofia    11 Sickles (Tampa)         7:20.5   22:48.53   23   
 27 #171 Aranjo, Camila       12 Lakeland                7:21.7   22:52.31   24   
 28  #73 Lanier, Shawna       11 George Jenkins (        7:25.5   23:04.06   25   
 29  #63 Sobrito, Sophia      10 East Bay (Gibson        7:28.7   23:14.03   26   
 30  #90 Chavez, Estefany     -- Haines City             7:30.5   23:19.45   27   
 31  #78 Senzamici, Marissa   11 George Jenkins (        7:31.9   23:23.81   28   
 32  #76 Pantoja, Katie        9 George Jenkins (        7:34.2   23:31.05   29   
 33 #199 Ouvinova, Kristyna   11 Ridge Community         7:34.3   23:31.22        
 34 #170 Anderson-Otten, Mar  12 Lakeland                7:39.7   23:48.25   30   
 35 #172 Hirsh, Mary          11 Lakeland                7:42.2   23:56.01   31   
 36  #50 Gewe, Carrie          9 Durant (Plant City)     7:43.0   23:58.31   32   
 37  #15 Ferguson, Lesley Pa  12 Bartow                  7:46.2   24:08.23   33   
 38   #2 Herrero, Carolina    -- Armwood (Seffner)       7:46.6   24:09.68   34   
 39 #147 Kennedy, Tiffany     11 Lake Region (Eag        7:48.8   24:16.35   35   
 40 #174 Madden, Caroline     10 Lakeland                7:52.8   24:28.72   36   
 41 #118 Van Olphen, Maria    10 King (Tampa)            7:53.1   24:29.77   37   
 42 #102 Howard, Jessica      10 Hillsborough (Ta        8:01.5   24:55.83        
 43  #48 Martin, Alyssa       11 Durant (Plant City)     8:03.1   25:00.71   38   
 44 #101 Brazzeal, Savannah   -- Hillsborough (Ta        8:04.2   25:04.25        
 45 #120 Woo, Songey          -- King (Tampa)            8:05.6   25:08.70   39   
 46 #132 Mathews, Chyanne     10 Lake Gibson (Lak        8:12.6   25:30.45   40   
 47  #91 Civil, Onise         -- Haines City             8:13.4   25:32.79   41   
 48 #200 Torres, Erika        -- Ridge Community         8:14.6   25:36.55        
 49  #17 Klissler, Dorothy    11 Bartow                  8:14.7   25:36.93   42   
 50   #4 Walker, Stephanie    -- Armwood (Seffner)       8:15.5   25:39.37   43   
 51 #209 Doyle, Katrina       11 Sickles (Tampa)         8:15.9   25:40.70   44   
 52  #46 Izquierdo-Cruz, Yve  11 Durant (Plant City)     8:17.5   25:45.54   45   
 53  #45 Desimone, Ashley     11 Durant (Plant City)     8:23.3   26:03.61   46   
 54  #47 Johnson, Elizabeth   11 Durant (Plant City)     8:24.1   26:06.03   47   
 55  #14 Cruz, Cynthia        12 Bartow                  8:28.4   26:19.48   48   
 56   #5 Wilson, Tori         10 Armwood (Seffner)       8:30.5   26:25.86   49   
 57 #128 Behnke, Jana         -- Lake Gibson (Lak        8:31.2   26:28.16   50   
 58 #213 Murray, Roisin        9 Sickles (Tampa)         8:31.3   26:28.34   51   
 59  #34 Mingo, Jatesia       12 Blake (Tampa)           8:39.8   26:54.73   52   
 60 #175 White, Emily         11 Lakeland                8:40.2   26:55.97   53   
 61 #115 Kaminsky, Michelle   12 King (Tampa)            8:48.8   27:22.74   54   
 62 #197 Flores, Heidy        12 Ridge Community         8:51.1   27:30.04        
 63  #37 Sanders, Jael         9 Blake (Tampa)           8:52.6   27:34.60   55   
 64 #130 Jones, Kaitlin       -- Lake Gibson (Lak        8:54.5   27:40.37   56   
 65 #133 Patel, Nikki         12 Lake Gibson (Lak        8:58.1   27:51.56   57   
 66  #58 Beene, Kaytlyn       11 East Bay (Gibson        8:58.4   27:52.67   58   
 67  #60 Kingsbury, Leah      10 East Bay (Gibson        9:07.0   28:19.41   59   
 68  #57 Beatty, Heather      11 East Bay (Gibson        9:11.0   28:31.84   60   
 69  #94 Milligan, Shalondri  -- Haines City             9:12.3   28:35.79   61   
 70  #59 Greene, Lauren       -- East Bay (Gibson        9:13.1   28:38.36   62   
 71 #131 Leslie, Allison      -- Lake Gibson (Lak        9:15.2   28:44.85   63   
 72  #32 Bexley, Kelsey       12 Blake (Tampa)           9:17.2   28:51.07   64   
 73  #49 Mason, Francesca     10 Durant (Plant City)     9:17.3   28:51.28   65   
 74 #184 Cabrera, Juliana     -- Leto (Tampa)            9:18.1   28:53.67   66   
 75  #62 Sennie, Jade         11 East Bay (Gibson        9:31.4   29:35.10   67   
 76  #33 Krass, Natalie        9 Blake (Tampa)           9:40.6   30:03.83   68   
 77 #235 Chambers, Carissa    10 Kathleen (Lakeland)     9:43.4   30:12.54        
 78 #237 Hoernemann, Antje    11 Kathleen (Lakeland)     9:46.7   30:22.56        
 79 #198 Hoffman, Teresa      -- Ridge Community         9:48.1   30:27.10        
 80 #187 Macho, Jocelyn       -- Leto (Tampa)            9:52.9   30:41.95   69   
 81 #188 Perez, Jessica       12 Leto (Tampa)            9:53.0   30:42.39   70   
 82  #61 Melendez, Czarina    -- East Bay (Gibson        9:55.6   30:50.28   71   
 83  #93 Jean, Therlisha      -- Haines City            10:16.2   31:54.42   72   
 84  #44 Bertossi, Noelle     11 Durant (Plant City)    10:44.6   33:22.43   73   
 85 #236 Harris, Chelsea      10 Kathleen (Lakeland)    11:00.0   34:10.32        
 86 #183 Brewington, Kayla    12 Leto (Tampa)           11:04.7   34:24.92   74   
 87 #189 Rodriguez, Maria     -- Leto (Tampa)           11:07.7   34:34.31   75   
 88 #185 Farias, Alexis       -- Leto (Tampa)           11:11.0   34:44.44   76   
 89  #92 Eady, Valerie        -- Haines City            11:40.7   36:16.80   77   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lake Region (Eagle Lake)     55    3    9   13   14   16   18   35           
      Total Time:  1:48:37.46                                                     
         Average:    21:43.50                                                     
   2 King (Tampa)                 80    2   10   12   19   37   39   54           
      Total Time:  1:51:02.41                                                     
         Average:    22:12.49                                                     
   3 George Jenkins (Lakeland)    88    5   15   21   22   25   28   29           
      Total Time:  1:51:38.35                                                     
         Average:    22:19.67                                                     
   4 Sickles (Tampa)             130    1   11   23   44   51                     
      Total Time:  1:56:46.67                                                     
         Average:    23:21.34                                                     
   5 Armwood (Seffner)           137    4    7   34   43   49                     
      Total Time:  1:58:05.85                                                     
         Average:    23:37.17                                                     
   6 Bartow                      146    6   17   33   42   48                     
      Total Time:  1:59:28.19                                                     
         Average:    23:53.64                                                     
   7 Lakeland                    174   24   30   31   36   53                     
      Total Time:  2:02:01.26                                                     
         Average:    24:24.26                                                     
   8 Durant (Plant City)         208   32   38   45   46   47   65   73           
      Total Time:  2:06:54.20                                                     
         Average:    25:22.84                                                     
   9 Haines City                 209    8   27   41   61   72   77                
      Total Time:  2:10:55.66                                                     
         Average:    26:11.14                                                     
  10 Blake (Tampa)               259   20   52   55   64   68                     
      Total Time:  2:15:55.62                                                     
         Average:    27:11.13                                                     
  11 East Bay (Gibsonton)        265   26   58   59   60   62   67   71           
      Total Time:  2:16:36.32                                                     
         Average:    27:19.27                                                     
  12 Lake Gibson (Lakeland)      266   40   50   56   57   63                     
      Total Time:  2:16:15.39                                                     
         Average:    27:15.08                                                     
  13 Leto (Tampa)                354   66   69   70   74   75   76                
      Total Time:  2:39:17.24                                                     
         Average:    31:51.45                                                     
Event 7  Boys 5k Run CC Class 3A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #167 Salomon, Gary        11 Lake Region (Eag        5:19.6   16:32.85    1   
  2 #217 Gines, Julian        12 Sickles (Tampa)         5:23.2   16:44.16    2   
  3 #159 Estrada, Fransua     12 Lake Region (Eag        5:25.5   16:51.31    3   
  4  #82 Foss, Alex           11 George Jenkins (        5:28.7   17:01.08    4   
  5  #97 Perez, Jose          10 Haines City             5:28.8   17:01.31    5   
  6   #9 Hilton, Benjamin     12 Armwood (Seffner)       5:31.8   17:10.65    6   
  7 #164 Ocampo, Omar         12 Lake Region (Eag        5:34.1   17:17.78    7   
  8  #87 Olds, Samuel         12 George Jenkins (        5:34.8   17:19.90    8   
  9  #88 Olds, Steven         12 George Jenkins (        5:37.0   17:27.03    9   
 10 #106 Mckay, Kyle          12 Hillsborough (Ta        5:37.6   17:28.80   10   
 11  #52 Eidge, Michael       11 Durant (Plant City)     5:39.2   17:33.82   11   
 12 #875 Woodard, Fabian      11 Hillsborough (Ta        5:39.9   17:36.01   12   
 13  #86 Luna, Ivan           12 George Jenkins (        5:40.1   17:36.56   13   
 14 #242 Caldwell, Roland     12 Kathleen (Lakeland)     5:40.4   17:37.59   14   
 15 #137 Jones, Trent         12 Lake Gibson (Lak        5:40.5   17:37.84   15   
 16 #220 Piatt, David          9 Sickles (Tampa)         5:40.9   17:38.99   16   
 17  #55 Wood, Nathaniel      12 Durant (Plant City)     5:42.6   17:44.28   17   
 18   #7 Duncan, Brandon      10 Armwood (Seffner)       5:44.8   17:51.08   18   
 19  #84 Gonzalez, Christoph  11 George Jenkins (        5:46.9   17:57.77   19   
 20 #246 Jones, Evan          11 Kathleen (Lakeland)     5:47.8   18:00.50   20   
 21 #216 Bermudez, Jonathon   11 Sickles (Tampa)         5:48.7   18:03.32   21   
 22  #66 Dalton, Olen         11 East Bay (Gibson        5:49.3   18:05.07   22   
 23  #10 Rupe, Christopher    11 Armwood (Seffner)       5:50.0   18:07.32   23   
 24  #56 Yoder, Ryan          12 Durant (Plant City)     5:50.4   18:08.50   24   
 25 #157 Butz, Will           12 Lake Region (Eag        5:50.8   18:09.65   25   
 26 #191 Bernard, Roddy       12 Leto (Tampa)            5:50.9   18:10.19   26   
 27 #219 Lane, Jeffrey        12 Sickles (Tampa)         5:51.6   18:12.23   27   
 28 #138 Medina, Jonathan     -- Lake Gibson (Lak        5:55.0   18:22.90   28   
 29  #20 Adams, Brawley       11 Bartow                  5:55.2   18:23.51   29   
 30 #127 Socci, Ricardo       12 King (Tampa)            5:55.3   18:23.70   30   
 31 #218 Hobbestad, Martin    11 Sickles (Tampa)         5:56.0   18:25.81   31   
 32 #121 Accilien, Yves       12 King (Tampa)            5:57.1   18:29.30   32   
 33  #51 Brumbeloe, Jacob     10 Durant (Plant City)     5:57.6   18:30.80   33   
 34   #6 Carraffa, Rene       10 Armwood (Seffner)       5:58.5   18:33.54   34   
 35 #193 Crews, Isaac         12 Leto (Tampa)            5:58.9   18:34.98   35   
 36  #11 Serrano Arce, Exor    9 Armwood (Seffner)       5:59.6   18:36.99   36   
 37  #22 Beauvil, Weedlens    12 Bartow                  5:59.9   18:38.02   37   
 38 #169 Zapata, Carlos       12 Lake Region (Eag        6:00.1   18:38.73   38   
 39  #95 Galloza, Jose        12 Haines City             6:02.4   18:45.83   39   
 40 #221 Dangelo, Stefan      12 Sickles (Tampa)         6:02.6   18:46.43   40   
 41  #25 Digioia, Nicola      12 Bartow                  6:02.8   18:47.13   41   
 42 #243 Capel, Frederick     10 Kathleen (Lakeland)     6:02.9   18:47.33   42   
 43 #158 Emerson, Jordan      12 Lake Region (Eag        6:03.3   18:48.72   43   
 44 #222 Rodriguez, Kyle      11 Sickles (Tampa)         6:03.8   18:50.21   44   
 45  #27 Madrid, Daniel       12 Bartow                  6:05.7   18:56.00   45   
 46 #160 Gonzalez, Chris      12 Lake Region (Eag        6:09.5   19:07.88   46   
 47  #69 Talbott, Zack        12 East Bay (Gibson        6:11.0   19:12.39   47   
 48 #195 Lopez, Deibys        -- Leto (Tampa)            6:11.2   19:13.23   48   
 49  #53 Huang, Jonathan      11 Durant (Plant City)     6:12.8   19:18.17   49   
 50  #65 Cruz, Preston        12 East Bay (Gibson        6:13.9   19:21.49   50   
 51 #126 Scrivens, Stephen    12 King (Tampa)            6:13.9   19:21.65   51   
 52 #123 Guerra, Diego        11 King (Tampa)            6:16.3   19:28.87   52   
 53  #67 Jones, Brandon       10 East Bay (Gibson        6:18.9   19:37.14   53   
 54 #122 Gleason, Eddie       10 King (Tampa)            6:19.0   19:37.35   54   
 55 #125 Navas, Alex           9 King (Tampa)            6:19.5   19:38.91   55   
 56 #230 Garcia, Ignacio      11 Winter Haven            6:20.6   19:42.45   56   
 57  #28 Pennington, Brian     9 Bartow                  6:20.8   19:43.00   57   
 58  #85 Jeffries, Austin     11 George Jenkins (        6:21.7   19:45.68   58   
 59 #139 Post, Tyler           9 Lake Gibson (Lak        6:22.2   19:47.36   59   
 60 #108 Peterson, Zachary    11 Hillsborough (Ta        6:23.0   19:49.76   60   
 61 #110 Valdes, Nicholas     11 Hillsborough (Ta        6:23.2   19:50.38   61   
 62 #202 Anderson, Kenique     9 Ridge Community         6:24.5   19:54.46   62   
 63  #54 Wetherington, Brock  11 Durant (Plant City)     6:25.4   19:57.25   63   
 64  #31 Zalanka, Alexander    9 Bartow                  6:25.6   19:57.78   64   
 65  #39 Cintora, Christian   11 Blake (Tampa)           6:25.9   19:58.96   65   
 66  #98 Rodriguez, Angel     -- Haines City             6:27.0   20:02.11   66   
 67 #205 Martinez, Alexander  -- Ridge Community         6:29.4   20:09.84   67   
 68 #178 Gilbert, Colton      11 Lakeland                6:29.5   20:10.01        
 69 #190 Algarin, Alberto     -- Leto (Tampa)            6:31.7   20:16.77   68   
 70  #68 Regueira, Ezequiel   -- East Bay (Gibson        6:38.1   20:36.74   69   
 71 #232 Mueller, Nils        11 Winter Haven            6:38.5   20:38.05   70   
 72  #29 Schuler, John        12 Bartow                  6:38.7   20:38.73   71   
 73  #83 Foust, Hunter         9 George Jenkins (        6:38.9   20:39.33   72   
 74 #107 Miller, Andrew       -- Hillsborough (Ta        6:39.3   20:40.36   73   
 75 #109 Ruiz, Gabriel        11 Hillsborough (Ta        6:39.6   20:41.28   74   
 76 #196 Aspuria, Regalado    12 Leto (Tampa)            6:39.9   20:42.17   75   
 77 #124 Hall, Jonathan       12 King (Tampa)            6:41.3   20:46.80   76   
 78  #40 Marchese, Antonino    9 Blake (Tampa)           6:41.4   20:47.06   77   
 79 #228 Alderman, Joshua     10 Winter Haven            6:41.7   20:47.75   78   
 80 #241 Adoni, Nico          11 Kathleen (Lakeland)     6:44.2   20:55.55   79   
 81  #12 Trosper, Joseph      12 Armwood (Seffner)       6:45.1   20:58.54   80   
 82 #176 Garrick, Kevin       12 Lakeland                6:46.9   21:04.02        
 83  #70 Taouil, Adam         -- East Bay (Gibson        6:49.3   21:11.60   81   
 84  #64 Blankenship, Shaler  -- East Bay (Gibson        6:50.2   21:14.18   82   
 85   #8 Eaken, Andrew        10 Armwood (Seffner)       6:50.2   21:14.35   83   
 86 #207 Ramirez, Justin      -- Ridge Community         6:51.4   21:17.94   84   
 87 #229 Douglas, Tyler        9 Winter Haven            6:53.0   21:23.13   85   
 88 #140 Sue, Danny           11 Lake Gibson (Lak        7:01.0   21:47.94   86   
 89 #192 Vences, Jesse        11 Leto (Tampa)            7:03.4   21:55.43   87   
 90 #194 Hanson, Matthew      -- Leto (Tampa)            7:07.1   22:06.80   88   
 91 #231 Jules, Dieffc        11 Winter Haven            7:12.0   22:22.07   89   
 92 #206 Miller, Jerry        11 Ridge Community         7:14.2   22:28.98   90   
 93  #41 Muffly, Jeremy       12 Blake (Tampa)           7:15.5   22:32.82   91   
 94 #204 Lang, Jonathan        9 Ridge Community         7:18.7   22:42.95   92   
 95 #135 Araujo, Drew          9 Lake Gibson (Lak        7:35.8   23:36.02   93   
 96  #96 Marcelin, Marcel     11 Haines City             7:39.5   23:47.41   94   
 97 #247 Stevens, Jacob       10 Kathleen (Lakeland)     7:42.1   23:55.61   95   
 98 #177 Gilbert, Clayton      9 Lakeland                7:48.0   24:13.99        
 99 #100 Trimache, Collin      9 Haines City             7:48.9   24:16.68   96   
100  #43 Simpson, Brandon      9 Blake (Tampa)           7:51.3   24:24.18   97   
101  #42 Muldrow, Demarius     9 Blake (Tampa)           8:01.5   24:55.77   98   
102 #203 Bookmiller, Daniel    9 Ridge Community         8:05.9   25:09.43   99   
103 #179 Mank, Russell        11 Lakeland                8:07.7   25:15.24        
104 #233 Nguyen, Ba           10 Winter Haven            8:36.1   26:43.21  100   
105 #208 Roach, Joshua        11 Ridge Community         8:38.2   26:49.92  101   
106 #113 Williams, David      11 Jefferson (Tampa)       9:49.6   30:31.55        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 George Jenkins (Lakeland)    53    4    8    9   13   19   58   72           
      Total Time:  1:27:22.34                                                     
         Average:    17:28.47                                                     
   2 Lake Region (Eagle Lake)     74    1    3    7   25   38   43   46           
      Total Time:  1:27:30.32                                                     
         Average:    17:30.07                                                     
   3 Sickles (Tampa)              97    2   16   21   27   31   40   44           
      Total Time:  1:29:04.51                                                     
         Average:    17:48.91                                                     
   4 Armwood (Seffner)           117    6   18   23   34   36   80   83           
      Total Time:  1:30:19.58                                                     
         Average:    18:03.92                                                     
   5 Durant (Plant City)         134   11   17   24   33   49   63                
      Total Time:  1:31:15.57                                                     
         Average:    18:15.12                                                     
   6 Bartow                      209   29   37   41   45   57   64   71           
      Total Time:  1:34:27.66                                                     
         Average:    18:53.54                                                     
   7 Hillsborough (Tampa)        216   10   12   60   61   73   74                
      Total Time:  1:35:25.31                                                     
         Average:    19:05.07                                                     
   8 King (Tampa)                219   30   32   51   52   54   55   76           
      Total Time:  1:35:20.87                                                     
         Average:    19:04.18                                                     
   9 East Bay (Gibsonton)        241   22   47   50   53   69   81   82           
      Total Time:  1:36:52.83                                                     
         Average:    19:22.57                                                     
  10 Kathleen (Lakeland)         250   14   20   42   79   95                     
      Total Time:  1:39:16.58                                                     
         Average:    19:51.32                                                     
  11 Leto (Tampa)                252   26   35   48   68   75   87   88           
      Total Time:  1:36:57.34                                                     
         Average:    19:23.47                                                     
  12 Lake Gibson (Lakeland)      281   15   28   59   86   93                     
      Total Time:  1:41:12.06                                                     
         Average:    20:14.42                                                     
  13 Haines City                 300    5   39   66   94   96                     
      Total Time:  1:43:53.34                                                     
         Average:    20:46.67                                                     
  14 Winter Haven                378   56   70   78   85   89  100                
      Total Time:  1:44:53.45                                                     
         Average:    20:58.69                                                     
  15 Ridge Community (Davenpor   395   62   67   84   90   92   99  101           
      Total Time:  1:46:34.17                                                     
         Average:    21:18.84                                                     
  16 Blake (Tampa)               428   65   77   91   97   98                     
      Total Time:  1:52:38.79                                                     
         Average:    22:31.76