STATE MEET 2008 4A BOYS

Nov. 22, 2008

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Miami Columbus           86    2   15   17   25   27   28   66   16:10      1:10
  2   Melbourne High School   119    1    8    9   18   83   93  111   16:11      2:12
  3   Dr. Phillips High Sch   133   10   13   20   35   55   87  116   16:26      1:05
  4   Ferguson                174   21   24   37   39   53   82   86   16:40        41
  5   Niceville               194    7   11   52   56   68   90   99   16:40      1:21
  6   Winter Park High Scho   207   23   31   33   49   71   91   97   16:48        48
  7   Sarasota Hs             217    4   36   45   57   75  119  136   16:41      1:53
  8   Bartram Trail (St. Jo   229    5    6   34   78  106  108  138   16:42      2:05
  9   Sickles Hs              289   38   47   48   72   84  114  148   17:04        45
 10   Hialeah-Miami Lakes     301   12   44   51   65  129  137  142   17:06      2:23
 11   Park Vista              311   14   40   50  102  105  118  127   17:05      1:40
 12   Boone High School       318   16   19   81   92  110  133  150   17:05      1:46
 13   Lyman                   355   30   63   73   89  100  117  121   17:15      1:04
 14   Countryside Hs          359   29   54   76   96  104  130  157   17:16      1:15
 15   Largo Hs                402   43   69   70   88  132  152  155   17:29      1:42
 16   Southwest Miami         422   58   64   67  107  126  159  166   17:33      1:12
 17   Douglas                 429   26   74   85  103  141  158  163   17:32      2:09
 18   Osceola Hs (Kissimmee   431   22   59   79  125  146  164  165   17:35      2:21
 19   Coral Reef              432   41   46   80  122  143  151  167   17:36      1:56
 20   John I. Leonard         453    3   42  101  153  154  161        17:37      3:38
 21   Miami Sunset            460   61   94   95   98  112  131  134   17:35        49
 22   South Plantation        486   32   62  113  139  140  144  162   17:48      2:00
 23   Coral Springs           561   77  109  123  124  128  135  147   18:03      1:05
 24   Taravella               589   60  115  120  145  149  156  160   18:12      1:46

INCOMPLETE TEAMS:
Bayside Hs (Palm Bay)
Braddock
Colonial High School
Cooper City
Coral Glades
Cypress Bay
Durant High School
Edgewater Hs (Orlando
Fletcher (Jax )
Jupiter
Mandarin
Miami Central
Miami Killian
Palm Beach Lakes
Plantation
Santaluces
Spruce Creek
St. Petersburg High S

Individuals

1. Miami Columbus
    2  Armando Del Valle, 10, Miami Columbus       15:24  
   15  Mark Gulesian, 10, Miami Columbus           16:12  
   17  Robert Rowe, 12, Miami Columbus             16:13  
   25  Andrew Shaheen, 11, Miami Columbus          16:31  
   27  Lewis Price, 12, Miami Columbus             16:33  
   28  Dominick Cabrera, 11, Miami Columbus        16:34  
   66  George Gulesian, 12, Miami Columbus         17:14  
Time = 1:20:50     Places = 86

2. Melbourne High School
    1  Brian Atkinson, 11, Melbourne High School   15:15  
    8  James Post, 11, Melbourne High School       16:00  
    9  Erik Fagan, 11, Melbourne High School       16:01  
   18  Dillon McGee, 11, Melbourne High School     16:14  
   83  Marc Gold, 12, Melbourne High School        17:26  
   93  Jacob Stewart, 10, Melbourne High School    17:33  
  111  Callum Wilson, 11, Melbourne High School    17:58  
Time = 1:20:54     Places = 119

3. Dr. Phillips High Sch
   10  Novian Middleton, 10, Dr. Phillips High Sch 16:01  
   13  Alex Mund, 11, Dr. Phillips High Sch        16:05  
   20  Daniel Millay, 10, Dr. Phillips High Sch    16:19  
   35  Kyle Cox, 12, Dr. Phillips High Sch         16:41  
   55  Josh Boggs, 10, Dr. Phillips High Sch       17:06  
   87  Michael Pancotto, 10, Dr. Phillips High Sch 17:30  
  116  Nick Onderick, 12, Dr. Phillips High Sch    18:03  
Time = 1:22:09     Places = 133

4. Ferguson
   21  Alan Ortega, 12, Ferguson                   16:20  
   24  Joshua Estrada, 11, Ferguson                16:30  
   37  Raul Montoya, 10, Ferguson                  16:43  
   39  Jose Estevez, 10, Ferguson                  16:44  
   53  Arturo Ayala, 12, Ferguson                  17:01  
   82  Joshua Galvez, 10, Ferguson                 17:26  
   86  Fernando Salazar, 10, Ferguson              17:29  
Time = 1:23:16     Places = 174

5. Niceville
    7  Christian Ritacco, 12, Niceville            15:55  
   11  Cameron Thomas, 12, Niceville               16:02  
   52  Michael Cooper, 11, Niceville               17:00  
   56  Robert Burnett, 11, Niceville               17:08  
   68  Cody Skarupa, 11, Niceville                 17:16  
   90  Patrick Lacombe, 10, Niceville              17:32  
   99  Philip Fralix, 10, Niceville                17:38  
Time = 1:23:19     Places = 194

6. Winter Park High Scho
   23  Chris Wilson, 12, Winter Park High Scho     16:30  
   31  Chad Gagnier, 11, Winter Park High Scho     16:36  
   33  Nick Posada, 10, Winter Park High Scho      16:39  
   49  Billy Anguish, 9, Winter Park High Scho     16:58  
   71  Caleb Alte, 12, Winter Park High Scho       17:17  
   91  Zack Daly, 12, Winter Park High Scho        17:33  
   97  Tommy Kingsley, 11, Winter Park High Scho   17:36  
Time = 1:23:58     Places = 207

7. Sarasota Hs
    4  Jonathan Lanning, 12, Sarasota Hs           15:28  
   36  Cooper Davis, 12, Sarasota Hs               16:41  
   45  Andrew Mendoza, 10, Sarasota Hs             16:50  
   57  James Mason, 12, Sarasota Hs                17:08  
   75  Nick Johnson, 10, Sarasota Hs               17:20  
  119  Mark Pellman, 11, Sarasota Hs               18:08  
  136  Julian Gomez, 10, Sarasota Hs               18:34  
Time = 1:23:25     Places = 217

8. Bartram Trail (St. Jo
    5  Chris Dendor, 12, Bartram Trail (St. Jo     15:46  
    6  Eric Ochoa, 11, Bartram Trail (St. Jo       15:51  
   34  Ryan Torp, 12, Bartram Trail (St. Jo        16:40  
   78  Anthony Popiel, 12, Bartram Trail (St. Jo   17:23  
  106  Jonathan Boswell, 12, Bartram Trail (St. Jo 17:50  
  108  Matt Dennis, 12, Bartram Trail (St. Jo      17:54  
  138  Paul Miller, 11, Bartram Trail (St. Jo      18:35  
Time = 1:23:29     Places = 229

9. Sickles Hs
   38  Daniel Wehunt, Sickles Hs                   16:43  
   47  Marc Dejute, Sickles Hs                     16:55  
   48  James Millns, Sickles Hs                    16:56  
   72  Julian Gines, Sickles Hs                    17:17  
   84  Derek Wehunt, Sickles Hs                    17:27  
  114  Jonathon Bermudez, Sickles Hs               18:00  
  148  John Policandriotes, Sickles Hs             18:49  
Time = 1:25:16     Places = 289

10. Hialeah-Miami Lakes
   12  Jesus Rivas, 10, Hialeah-Miami Lakes        16:04  
   44  Jermaine Thompson, 11, Hialeah-Miami Lakes  16:49  
   51  Osdaniel Hernandez, 11, Hialeah-Miami Lakes 16:59  
   65  David Martinez, 9, Hialeah-Miami Lakes      17:13  
  129  Robert Williams, 12, Hialeah-Miami Lakes    18:26  
  137  Joel Joseph, 12, Hialeah-Miami Lakes        18:34  
  142  Alexander Schneider, 11, Hialeah-Miami Lakes
                                                   18:41  
Time = 1:25:30     Places = 301

11. Park Vista
   14  David Darling, 12, Park Vista               16:10  
   40  Nigel Reynolds, 12, Park Vista              16:44  
   50  Deniz Hay, 11, Park Vista                   16:58  
  102  Sage Jacobs, 10, Park Vista                 17:42  
  105  David Mussat, 11, Park Vista                17:50  
  118  Daniel Hall, 10, Park Vista                 18:07  
  127  Hardy Moore, 10, Park Vista                 18:24  
Time = 1:25:23     Places = 311

12. Boone High School
   16  Phil Duncan, 10, Boone High School          16:13  
   19  John-Logan Hines, 10, Boone High School     16:17  
   81  Andrew Dillard, 12, Boone High School       17:25  
   92  Nicky Hall, 10, Boone High School           17:33  
  110  Garrett Furth, 11, Boone High School        17:58  
  133  James Parker, 11, Boone High School         18:32  
  150  Cameron Hooper, 11, Boone High School       18:57  
Time = 1:25:24     Places = 318

13. Lyman
   30  Sean Rynning, 11, Lyman                     16:35  
   63  Phillip Pastore, 11, Lyman                  17:12  
   73  Justin Springhart, 11, Lyman                17:18  
   89  Michael Viviano, 11, Lyman                  17:32  
  100  Lucas Morrison, 12, Lyman                   17:39  
  117  Brian Anderson, 9, Lyman                    18:07  
  121  Cameron McCarthy, 9, Lyman                  18:10  
Time = 1:26:13     Places = 355

14. Countryside Hs
   29  Zachary Christenson, 11, Countryside Hs     16:34  
   54  Jacob Herrman, Countryside Hs               17:04  
   76  Matthew Worner, Countryside Hs              17:21  
   96  Kosta Fotopoulos, 11, Countryside Hs        17:35  
  104  Nicholas Ribble, 12, Countryside Hs         17:49  
  130  Parker Polgar, Countryside Hs               18:28  
  157  Nicholas Wyland, Countryside Hs             19:14  
Time = 1:26:20     Places = 359

15. Largo Hs
   43  Gabe Ramos, 12, Largo Hs                    16:48  
   69  Rick Pluta, Largo Hs                        17:16  
   70  Micah Levine, 12, Largo Hs                  17:17  
   88  Thomas McGrath, 12, Largo Hs                17:32  
  132  Tyler Lewis, 9, Largo Hs                    18:30  
  152  Austin Boyer, 9, Largo Hs                   19:02  
  155  Dan Jewett, 9, Largo Hs                     19:06  
Time = 1:27:21     Places = 402

16. Southwest Miami
   58  Oscar Blanco, 11, Southwest Miami           17:09  
   64  Orangel Velasquez, 12, Southwest Miami      17:12  
   67  Chris Smith, 12, Southwest Miami            17:15  
  107  Andres Sanchez, 11, Southwest Miami         17:51  
  126  Adrien Couto, 11, Southwest Miami           18:20  
  159  Marc Cazanas, 11, Southwest Miami           19:22  
  166  Roberto Ramirez, 11, Southwest Miami        20:03  
Time = 1:27:44     Places = 422

17. Douglas
   26  Brad Robeson, 11, Douglas                   16:31  
   74  Kyle Campbell, 12, Douglas                  17:19  
   85  Roland Zech, 12, Douglas                    17:28  
  103  Chris Zilka, 12, Douglas                    17:44  
  141  James McFall, 10, Douglas                   18:39  
  158  Alec Gillan, 10, Douglas                    19:22  
  163  Brandon Anderson, 9, Douglas                19:42  
Time = 1:27:40     Places = 429

18. Osceola Hs (Kissimmee
   22  Jeff Surran, 12, Osceola Hs (Kissimmee      16:22  
   59  Gabriel Bird, 11, Osceola Hs (Kissimmee     17:09  
   79  Josh Head, 11, Osceola Hs (Kissimmee        17:24  
  125  Yosue Luna, 12, Osceola Hs (Kissimmee       18:18  
  146  Angel Ortiz, 10, Osceola Hs (Kissimmee      18:43  
  164  Ian Tudor, Osceola Hs (Kissimmee            19:44  
  165  Tim Locksmith, 9, Osceola Hs (Kissimmee     19:46  
Time = 1:27:54     Places = 431

19. Coral Reef
   41  Dylan Cook, 10, Coral Reef                  16:46  
   46  Greg Wall, 12, Coral Reef                   16:54  
   80  David Ramirez, 11, Coral Reef               17:24  
  122  Jamie Calvillo, 12, Coral Reef              18:12  
  143  James Hall, 10, Coral Reef                  18:42  
  151  Gustavo Brandao, 12, Coral Reef             19:01  
  167  Joshua Simms, 10, Coral Reef                21:25  
Time = 1:27:56     Places = 432

20. John I. Leonard
    3  Ryan Pickering, 10, John I. Leonard         15:27  
   42  Anderson Charles, 9, John I. Leonard        16:48  
  101  Carlos Martinez, 11, John I. Leonard        17:41  
  153  Vital Dieujuste, 12, John I. Leonard        19:02  
  154  Joshua Visi-Clark, 10, John I. Leonard      19:05  
  161  Luis Bazan, 11, John I. Leonard             19:39  
Time = 1:28:01     Places = 453

21. Miami Sunset
   61  Mateo Carreno, 11, Miami Sunset             17:11  
   94  Anthony Gutierrez, 11, Miami Sunset         17:33  
   95  Jorge Grajales, 12, Miami Sunset            17:35  
   98  Francisco Clavijo, 10, Miami Sunset         17:37  
  112  Luciano Reinoso, 11, Miami Sunset           17:59  
  131  Gylmar Garcia, 11, Miami Sunset             18:29  
  134  Gregory Tufts, 11, Miami Sunset             18:33  
Time = 1:27:52     Places = 460

22. South Plantation
   32  Ryan Toledo, 12, South Plantation           16:37  
   62  Scott Wargula, 10, South Plantation         17:11  
  113  Michael Braha, 11, South Plantation         17:59  
  139  Eric Bender, 11, South Plantation           18:36  
  140  Joshua Fitzgibbon, 10, South Plantation     18:36  
  144  Emil Gregor, 10, South Plantation           18:42  
  162  Jesse Braha, 11, South Plantation           19:41  
Time = 1:28:56     Places = 486

23. Coral Springs
   77  Daniel Cardenas, 12, Coral Springs          17:22  
  109  Casey Claire, 12, Coral Springs             17:56  
  123  Grant Maller, 11, Coral Springs             18:15  
  124  Martin Felix, 9, Coral Springs              18:16  
  128  Kainon Cole, 9, Coral Springs               18:26  
  135  David Pierre-Louis, 12, Coral Springs       18:33  
  147  Kervans Joseph, 10, Coral Springs           18:46  
Time = 1:30:15     Places = 561

24. Taravella
   60  Eric Weiner, 11, Taravella                  17:10  
  115  Scott Heffley, 12, Taravella                18:02  
  120  Chris Gonzalez, 11, Taravella               18:10  
  145  Elijah Rainwater, 12, Taravella             18:43  
  149  Ryan Moale, 11, Taravella                   18:55  
  156  Tristan Gray, 11, Taravella                 19:08  
  160  Brett Enlow, 10, Taravella                  19:26  
Time = 1:30:58     Places = 589
Top

 PLACE                  FINISHER                  TIME

    1  Brian Atkinson, 11, Melbourne High School   15:15  
    2  Armando Del Valle, 10, Miami Columbus       15:24  
    3  Ryan Pickering, 10, John I. Leonard         15:27  
    4  Jonathan Lanning, 12, Sarasota Hs           15:28  
    5  Chris Dendor, 12, Bartram Trail (St. Jo     15:46  
    6  Eric Ochoa, 11, Bartram Trail (St. Jo       15:51  
    7  Christian Ritacco, 12, Niceville            15:55  
    8  John Mitchell, Durant High School           15:59  
    9  Eduardo Garcia, 10, Mandarin                16:00  
   10  James Post, 11, Melbourne High School       16:00  
   11  Erik Fagan, 11, Melbourne High School       16:01  
   12  Novian Middleton, 10, Dr. Phillips High Sch 16:01  
   13  Cameron Thomas, 12, Niceville               16:02  
   14  Kevin Bonilla, 12, Cypress Bay              16:03  
   15  Jesus Rivas, 10, Hialeah-Miami Lakes        16:04  
   16  Nick Arjoon, 11, Bayside Hs (Palm Bay)      16:04  
   17  Alex Mund, 11, Dr. Phillips High Sch        16:05  
   18  Will Bridges, 10, Edgewater Hs (Orlando     16:07  
   19  David Darling, 12, Park Vista               16:10  
   20  Mark Gulesian, 10, Miami Columbus           16:12  
   21  Phil Duncan, 10, Boone High School          16:13  
   22  Robert Rowe, 12, Miami Columbus             16:13  
   23  Bryan Reynolds, St. Petersburg High S       16:13  
   24  Dillon McGee, 11, Melbourne High School     16:14  
   25  John-Logan Hines, 10, Boone High School     16:17  
   26  Daniel Millay, 10, Dr. Phillips High Sch    16:19  
   27  Steven Fernandez, 11, Colonial High School  16:19  
   28  Alan Ortega, 12, Ferguson                   16:20  
   29  Jeff Surran, 12, Osceola Hs (Kissimmee      16:22  
   30  Jesteffer Annichiarico, 12, Braddock        16:24  
   31  Chris Wilson, 12, Winter Park High Scho     16:30  
   32  Joshua Estrada, 11, Ferguson                16:30  
   33  Santiago Zerda, 10, Coral Glades            16:31  
   34  Andrew Shaheen, 11, Miami Columbus          16:31  
   35  Brad Robeson, 11, Douglas                   16:31  
   36  Joseph Elsakr, 12, Spruce Creek             16:32  
   37  Lewis Price, 12, Miami Columbus             16:33  
   38  Dominick Cabrera, 11, Miami Columbus        16:34  
   39  Zachary Christenson, 11, Countryside Hs     16:34  
   40  Joshua Gracia, 12, Santaluces               16:35  
   41  Sean Rynning, 11, Lyman                     16:35  
   42  Chad Gagnier, 11, Winter Park High Scho     16:36  
   43  Ryan Toledo, 12, South Plantation           16:37  
   44  Nick Posada, 10, Winter Park High Scho      16:39  
   45  Ryan Torp, 12, Bartram Trail (St. Jo        16:40  
   46  Kyle Cox, 12, Dr. Phillips High Sch         16:41  
   47  Cooper Davis, 12, Sarasota Hs               16:41  
   48  Raul Montoya, 10, Ferguson                  16:43  
   49  Daniel Wehunt, Sickles Hs                   16:43  
   50  Jose Estevez, 10, Ferguson                  16:44  
   51  Nigel Reynolds, 12, Park Vista              16:44  
   52  Dylan Cook, 10, Coral Reef                  16:46  
   53  Anderson Charles, 9, John I. Leonard        16:48  
   54  Gabe Ramos, 12, Largo Hs                    16:48  
   55  Jermaine Thompson, 11, Hialeah-Miami Lakes  16:49  
   56  Mike Smith, 12, Fletcher (Jax )             16:49  
   57  Andrew Mendoza, 10, Sarasota Hs             16:50  
   58  Brock Snider, 11, Cooper City               16:51  
   59  Ryan Oneal, 11, Jupiter                     16:52  
   60  Greg Wall, 12, Coral Reef                   16:54  
   61  Marc Dejute, Sickles Hs                     16:55  
   62  James Millns, Sickles Hs                    16:56  
   63  Billy Anguish, 9, Winter Park High Scho     16:58  
   64  Deniz Hay, 11, Park Vista                   16:58  
   65  Osdaniel Hernandez, 11, Hialeah-Miami Lakes 16:59  
   66  Michael Cooper, 11, Niceville               17:00  
   67  Arturo Ayala, 12, Ferguson                  17:01  
   68  Jamesly Charles, 11, Plantation             17:03  
   69  Jacob Herrman, Countryside Hs               17:04  
   70  Josh Boggs, 10, Dr. Phillips High Sch       17:06  
   71  Robert Burnett, 11, Niceville               17:08  
   72  James Mason, 12, Sarasota Hs                17:08  
   73  Oscar Blanco, 11, Southwest Miami           17:09  
   74  Gabriel Bird, 11, Osceola Hs (Kissimmee     17:09  
   75  Eric Weiner, 11, Taravella                  17:10  
   76  Mateo Carreno, 11, Miami Sunset             17:11  
   77  Scott Wargula, 10, South Plantation         17:11  
   78  Miguel Delgadillo, 12, Miami Killian        17:11  
   79  Phillip Pastore, 11, Lyman                  17:12  
   80  Orangel Velasquez, 12, Southwest Miami      17:12  
   81  David Martinez, 9, Hialeah-Miami Lakes      17:13  
   82  George Gulesian, 12, Miami Columbus         17:14  
   83  Chris Smith, 12, Southwest Miami            17:15  
   84  Cody Skarupa, 11, Niceville                 17:16  
   85  Rick Pluta, Largo Hs                        17:16  
   86  Micah Levine, 12, Largo Hs                  17:17  
   87  Caleb Alte, 12, Winter Park High Scho       17:17  
   88  Julian Gines, Sickles Hs                    17:17  
   89  Justin Springhart, 11, Lyman                17:18  
   90  Kyle Campbell, 12, Douglas                  17:19  
   91  Nick Johnson, 10, Sarasota Hs               17:20  
   92  Matthew Worner, Countryside Hs              17:21  
   93  Daniel Cardenas, 12, Coral Springs          17:22  
   94  Anthony Popiel, 12, Bartram Trail (St. Jo   17:23  
   95  Josh Head, 11, Osceola Hs (Kissimmee        17:24  
   96  David Ramirez, 11, Coral Reef               17:24  
   97  Andrew Dillard, 12, Boone High School       17:25  
   98  Joshua Galvez, 10, Ferguson                 17:26  
   99  Marc Gold, 12, Melbourne High School        17:26  
  100  Derek Wehunt, Sickles Hs                    17:27  
  101  Roland Zech, 12, Douglas                    17:28  
  102  Fernando Salazar, 10, Ferguson              17:29  
  103  Michael Pancotto, 10, Dr. Phillips High Sch 17:30  
  104  Baron Barber, 11, Palm Beach Lakes          17:30  
  105  Thomas McGrath, 12, Largo Hs                17:32  
  106  Michael Viviano, 11, Lyman                  17:32  
  107  Patrick Lacombe, 10, Niceville              17:32  
  108  Zack Daly, 12, Winter Park High Scho        17:33  
  109  Nicky Hall, 10, Boone High School           17:33  
  110  Jacob Stewart, 10, Melbourne High School    17:33  
  111  Anthony Gutierrez, 11, Miami Sunset         17:33  
  112  Jorge Grajales, 12, Miami Sunset            17:35  
  113  Kosta Fotopoulos, 11, Countryside Hs        17:35  
  114  Tommy Kingsley, 11, Winter Park High Scho   17:36  
  115  Francisco Clavijo, 10, Miami Sunset         17:37  
  116  Jimmy Florestal, 12, Miami Central          17:38  
  117  Herven Seraphin, 11, Miami Central          17:38  
  118  Philip Fralix, 10, Niceville                17:38  
  119  Lucas Morrison, 12, Lyman                   17:39  
  120  Daniel Spector, 12, Cooper City             17:39  
  121  Carlos Martinez, 11, John I. Leonard        17:41  
  122  Sage Jacobs, 10, Park Vista                 17:42  
  123  Chris Zilka, 12, Douglas                    17:44  
  124  Nicholas Ribble, 12, Countryside Hs         17:49  
  125  David Mussat, 11, Park Vista                17:50  
  126  Jonathan Boswell, 12, Bartram Trail (St. Jo 17:50  
  127  Andres Sanchez, 11, Southwest Miami         17:51  
  128  Matt Dennis, 12, Bartram Trail (St. Jo      17:54  
  129  Casey Claire, 12, Coral Springs             17:56  
  130  Garrett Furth, 11, Boone High School        17:58  
  131  Callum Wilson, 11, Melbourne High School    17:58  
  132  Luciano Reinoso, 11, Miami Sunset           17:59  
  133  Michael Braha, 11, South Plantation         17:59  
  134  Jonathon Bermudez, Sickles Hs               18:00  
  135  Scott Heffley, 12, Taravella                18:02  
  136  Nick Onderick, 12, Dr. Phillips High Sch    18:03  
  137  Brian Anderson, 9, Lyman                    18:07  
  138  Daniel Hall, 10, Park Vista                 18:07  
  139  Mark Pellman, 11, Sarasota Hs               18:08  
  140  Chris Gonzalez, 11, Taravella               18:10  
  141  Cameron McCarthy, 9, Lyman                  18:10  
  142  Jamie Calvillo, 12, Coral Reef              18:12  
  143  Grant Maller, 11, Coral Springs             18:15  
  144  Martin Felix, 9, Coral Springs              18:16  
  145  Yosue Luna, 12, Osceola Hs (Kissimmee       18:18  
  146  Adrien Couto, 11, Southwest Miami           18:20  
  147  Hardy Moore, 10, Park Vista                 18:24  
  148  Kainon Cole, 9, Coral Springs               18:26  
  149  Robert Williams, 12, Hialeah-Miami Lakes    18:26  
  150  Parker Polgar, Countryside Hs               18:28  
  151  Gylmar Garcia, 11, Miami Sunset             18:29  
  152  Tyler Lewis, 9, Largo Hs                    18:30  
  153  James Parker, 11, Boone High School         18:32  
  154  Gregory Tufts, 11, Miami Sunset             18:33  
  155  David Pierre-Louis, 12, Coral Springs       18:33  
  156  Julian Gomez, 10, Sarasota Hs               18:34  
  157  Joel Joseph, 12, Hialeah-Miami Lakes        18:34  
  158  Paul Miller, 11, Bartram Trail (St. Jo      18:35  
  159  Eric Bender, 11, South Plantation           18:36  
  160  Joshua Fitzgibbon, 10, South Plantation     18:36  
  161  James McFall, 10, Douglas                   18:39  
  162  Alexander Schneider, 11, Hialeah-Miami Lakes
                                                   18:41  
  163  James Hall, 10, Coral Reef                  18:42  
  164  Emil Gregor, 10, South Plantation           18:42  
  165  Elijah Rainwater, 12, Taravella             18:43  
  166  Angel Ortiz, 10, Osceola Hs (Kissimmee      18:43  
  167  Kervans Joseph, 10, Coral Springs           18:46  
  168  John Policandriotes, Sickles Hs             18:49  
  169  Ryan Moale, 11, Taravella                   18:55  
  170  Cameron Hooper, 11, Boone High School       18:57  
  171  Gustavo Brandao, 12, Coral Reef             19:01  
  172  Austin Boyer, 9, Largo Hs                   19:02  
  173  Vital Dieujuste, 12, John I. Leonard        19:02  
  174  Joshua Visi-Clark, 10, John I. Leonard      19:05  
  175  Dan Jewett, 9, Largo Hs                     19:06  
  176  Tristan Gray, 11, Taravella                 19:08  
  177  Nicholas Wyland, Countryside Hs             19:14  
  178  Alec Gillan, 10, Douglas                    19:22  
  179  Marc Cazanas, 11, Southwest Miami           19:22  
  180  Brett Enlow, 10, Taravella                  19:26  
  181  Luis Bazan, 11, John I. Leonard             19:39  
  182  Jesse Braha, 11, South Plantation           19:41  
  183  Brandon Anderson, 9, Douglas                19:42  
  184  Ian Tudor, Osceola Hs (Kissimmee            19:44  
  185  Tim Locksmith, 9, Osceola Hs (Kissimmee     19:46  
  186  Roberto Ramirez, 11, Southwest Miami        20:03  
  187  Joshua Simms, 10, Coral Reef                21:25  
"*" indicates females
172 finishers among Men 127 & Under
187 male finishers
0 female finishers
187 total finishers