STATE MEET 2008 3A GIRLS

Nov. 22, 2008

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Chiles                   35    3    5    8    9   10   26   27   18:29        56
  2   Satellite High School   138    1    2   33   34   68  105  166   19:11      3:17
  3   Fort Walton Beach       180   22   24   28   39   67   70   71   20:01      1:09
  4   Wharton High School     200   17   19   36   45   83  104  107   20:07      1:37
  5   Newsome High School     201   16   32   44   47   62  121        20:05      1:11
  6   Leon                    205   11   25   30   61   78  119  129   20:05      2:07
  7   Fort Myers High Schoo   221   12   15   54   66   74   75  106   20:08      1:59
  8   St. Thomas Aquinas      223    7   20   41   76   79  130  132   20:07      2:26
  9   Ridgeview High School   236   18   31   58   60   69   88  133   20:17      1:14
 10   Lake Region High Scho   274    4   50   51   59  110  128  138   20:13      3:29
 11   Rockledge High School   314   21   57   73   81   82  102  120   20:41      1:33
12*   Land O' Lakes High Sc   324   14   38   53  108  111  140  146   20:37      2:18
13*   Vanguard High School    324    6   37   91   93   97  143  145   20:31      3:11
 14   Cypress Lake High Sch   330   13   43   64   86  124  134  159   20:40      2:29
 15   Fleming Island High S   367   23   55   77   95  117  118  142   20:53      2:04
 16   Plant High School       375   29   35   85   90  136  139  158   20:56      2:21
 17   Charlotte High School   428   42   72   87   92  135  141  148   21:11      2:09
 18   Northeast Hs (St Pete   459   46   48  103  115  147  149  160   21:20      2:33
 19   Oak Ridge High School   465   63   84   94   99  125  131  137   21:22      1:07
 20   Boca Ciega Hs (Gulfpo   476   49   89  100  112  126  151        21:21      1:35
 21   North Fort Myers High   498   52   56  113  122  155  156  157   21:36      3:20
 22   Titusville High Schoo   530   40   96   98  144  152  153  162   21:43      2:58
 23   Navarre                 549   65   80  123  127  154  163  165   21:50      2:45
 24   West Broward High Sch   590  101  109  114  116  150  161  164   21:55      1:20

INCOMPLETE TEAMS:
Baker High School
Belleview High School
Crestview
Dunedin High School
Dwyer
Haines City High Scho
Kathleen High School
Lake Howell High Scho
Lely High School
Manatee (Bradenton)
Martin County High Sc
Okeechobee High Schoo
Osceola (Seminole)
Palmetto High School
Pembroke Pines Charte
Pine Forest
Seminole Hs (Seminole
South Lake High Schoo
Washington
Wesley Chapel High Sc

Individuals

1. Chiles
    3  Lily Williams, 9*, Chiles                   17:51  
    5  Carly Thomas, 9*, Chiles                    18:20  
    8  Jodie McGuff, 10*, Chiles                   18:44  
    9  Kaia Hampton, 12*, Chiles                   18:45  
   10  Kendall Andrews, 11*, Chiles                18:47  
   26  Stephanie Reynolds, 10*, Chiles             19:47  
   27  Alexandra Pearson, 10*, Chiles              19:50  
Time = 1:32:25     Places = 35

2. Satellite High School
    1  Ashley Shiver, 12*, Satellite High School   17:34  
    2  Juliana Stern, 12*, Satellite High School   17:42  
   33  Nicole Shiver, 10*, Satellite High School   19:54  
   34  Mollie Hibbard, 11*, Satellite High School  19:55  
   68  Sharlea Robbins, 12*, Satellite High School 20:50  
  105  Katherine Parry, 11*, Satellite High School 21:37  
  166  Anastasia McImaroglou, 12*, Satellite High School
                                                   24:38  
Time = 1:35:54     Places = 138

3. Fort Walton Beach
   22  Erin Gallagher, 12*, Fort Walton Beach      19:40  
   24  Briana Degennaro, 10*, Fort Walton Beach    19:45  
   28  Iolani Scanlan, 11*, Fort Walton Beach      19:50  
   39  Sarah Devaux, 10*, Fort Walton Beach        20:01  
   67  Kathryn Russell, 9*, Fort Walton Beach      20:49  
   70  Elizabeth Gallagher, 11*, Fort Walton Beach 20:51  
   71  Melissa Radford, 10*, Fort Walton Beach     20:57  
Time = 1:40:03     Places = 180

4. Wharton High School
   17  Alyssa Franks, 12*, Wharton High School     19:36  
   19  Erin Bailey, 11*, Wharton High School       19:38  
   36  Shannon Meggs, 11*, Wharton High School     19:59  
   45  Abigail Ritter, 10*, Wharton High School    20:11  
   83  Haley Gray, 10*, Wharton High School        21:12  
  104  Brooke Foley, 10*, Wharton High School      21:36  
  107  Ashley Vassell, 11*, Wharton High School    21:38  
Time = 1:40:33     Places = 200

5. Newsome High School
   16  Rebecca Webster, 12*, Newsome High School   19:30  
   32  Sydney Coates, 11*, Newsome High School     19:53  
   44  Shelby Boyle, 11*, Newsome High School      20:07  
   47  Lindsay Lesavage, 10*, Newsome High School  20:16  
   62  Miranda Peeler, 12*, Newsome High School    20:40  
  121  Kristan Amicarelle, 12*, Newsome High School
                                                   21:47  
Time = 1:40:25     Places = 201

6. Leon
   11  Claire Stodghill, 12*, Leon                 19:01  
   25  Brooke Eubanks, 9*, Leon                    19:47  
   30  Allison Clarke, 11*, Leon                   19:52  
   61  Lacey Langston, 10*, Leon                   20:38  
   78  Catherine Payne, 10*, Leon                  21:08  
  119  Allison Alonzo, 9*, Leon                    21:47  
  129  Mallory Alonso, 12*, Leon                   21:59  
Time = 1:40:23     Places = 205

7. Fort Myers High Schoo
   12  Katie Russo*, Fort Myers High Schoo         19:02  
   15  Sarah Spann*, Fort Myers High Schoo         19:26  
   54  Haley Emerson*, Fort Myers High Schoo       20:23  
   66  Grace Blitzer*, Fort Myers High Schoo       20:48  
   74  Morgan Murphy*, Fort Myers High Schoo       21:01  
   75  Courtney Russo*, Fort Myers High Schoo      21:04  
  106  Laura Turner*, Fort Myers High Schoo        21:37  
Time = 1:40:38     Places = 221

8. St. Thomas Aquinas
    7  Nicole Suarez, 12*, St. Thomas Aquinas      18:42  
   20  Alexandra Payne, 9*, St. Thomas Aquinas     19:38  
   41  Giselle Suarez, 9*, St. Thomas Aquinas      20:02  
   76  Natalie Sesto, 11*, St. Thomas Aquinas      21:05  
   79  Samantha Garcia, 10*, St. Thomas Aquinas    21:08  
  130  Danielle Prieto, 11*, St. Thomas Aquinas    22:00  
  132  Kaitlyn Bartfay, 12*, St. Thomas Aquinas    22:05  
Time = 1:40:34     Places = 223

9. Ridgeview High School
   18  Kayla Vinson, 10*, Ridgeview High School    19:37  
   31  Katherine Midgett, 11*, Ridgeview High School
                                                   19:53  
   58  Kaitlin Yaracs, 12*, Ridgeview High School  20:30  
   60  Lauren Poidevant, 12*, Ridgeview High School
                                                   20:35  
   69  Olivia Pimienta, 11*, Ridgeview High School 20:51  
   88  Emily Alcorn, 11*, Ridgeview High School    21:17  
  133  Amanda Poidevant, 9*, Ridgeview High School 22:06  
Time = 1:41:24     Places = 236

10. Lake Region High Scho
    4  Sydney Devore, 12*, Lake Region High Scho   18:10  
   50  Sherley Alexis, 12*, Lake Region High Scho  20:20  
   51  Jessica Ortiz, 9*, Lake Region High Scho    20:21  
   59  Celenne Morfin, 12*, Lake Region High Scho  20:34  
  110  Emily Nabong, 9*, Lake Region High Scho     21:39  
  128  Kelsy Hovercamp, 11*, Lake Region High Scho 21:57  
  138  Jasmine Warren, 12*, Lake Region High Scho  22:19  
Time = 1:41:02     Places = 274

11. Rockledge High School
   21  Danielle Lusk, 10*, Rockledge High School   19:39  
   57  Michelle Hoffman, 10*, Rockledge High School
                                                   20:28  
   73  Allyce Znoj, 12*, Rockledge High School     21:00  
   81  Amanda Sebetka, 10*, Rockledge High School  21:09  
   82  Carlie Hayhurst, 11*, Rockledge High School 21:11  
  102  Danielle White, 12*, Rockledge High School  21:34  
  120  Amanda Sperling, 12*, Rockledge High School 21:47  
Time = 1:43:25     Places = 314

12*. Land O' Lakes High Sc
   14  Alyssa Brandt, 10*, Land O' Lakes High Sc   19:25  
   38  Renea Porsh, 11*, Land O' Lakes High Sc     20:00  
   53  Nicolle Forcier, 11*, Land O' Lakes High Sc 20:22  
  108  Alea Basulto, 10*, Land O' Lakes High Sc    21:38  
  111  Morgan Keppel, 11*, Land O' Lakes High Sc   21:42  
  140  Jennifer Romero, 12*, Land O' Lakes High Sc 22:23  
  146  Leah Stanton*, Land O' Lakes High Sc        22:40  
Time = 1:43:05     Places = 324

13*. Vanguard High School
    6  Tori Lawson, 12*, Vanguard High School      18:20  
   37  Kristen Moreau, 11*, Vanguard High School   19:59  
   91  Mary Cain, 11*, Vanguard High School        21:21  
   93  Kraigen Hatcher, 10*, Vanguard High School  21:24  
   97  Katelyn Osborne, 10*, Vanguard High School  21:31  
  143  Allison Kramer, 10*, Vanguard High School   22:29  
  145  Taylor Ritacco, 10*, Vanguard High School   22:39  
Time = 1:42:33     Places = 324

14. Cypress Lake High Sch
   13  Kaitlyn Martin*, Cypress Lake High Sch      19:23  
   43  Juliette Gourdet*, Cypress Lake High Sch    20:04  
   64  Maycee Dioneda*, Cypress Lake High Sch      20:46  
   86  Payge Quinn*, Cypress Lake High Sch         21:16  
  124  Samantha Fortune*, Cypress Lake High Sch    21:51  
  134  Carley Maniscalco*, Cypress Lake High Sch   22:08  
  159  Genese Badeau*, Cypress Lake High Sch       23:51  
Time = 1:43:18     Places = 330

15. Fleming Island High S
   23  Chelsea Metzgar, 12*, Fleming Island High S 19:43  
   55  Savannah Leitner, 10*, Fleming Island High S
                                                   20:24  
   77  Madison Surdyke, 10*, Fleming Island High S 21:07  
   95  Sophia Anderson, 10*, Fleming Island High S 21:27  
  117  Emily Harry, 9*, Fleming Island High S      21:46  
  118  Tara C Peplow, 12*, Fleming Island High S   21:46  
  142  Emily Cooksey, 10*, Fleming Island High S   22:27  
Time = 1:44:24     Places = 367

16. Plant High School
   29  Michaela Kennedy, 11*, Plant High School    19:52  
   35  Elizabeth Goodwin, 10*, Plant High School   19:58  
   85  Abigail Meckley, 9*, Plant High School      21:16  
   90  Jane Watts, 12*, Plant High School          21:20  
  136  Sophia Sanchez, 9*, Plant High School       22:13  
  139  Kelly Coker, 11*, Plant High School         22:20  
  158  Kelsey Banker*, Plant High School           23:50  
Time = 1:44:36     Places = 375

17. Charlotte High School
   42  Teressa Gugino*, Charlotte High School      20:03  
   72  Melissa Monroe*, Charlotte High School      21:00  
   87  Rachel Morrello*, Charlotte High School     21:17  
   92  Amanda Ivankovic*, Charlotte High School    21:23  
  135  Jordan Davis, 9, Charlotte High School      22:12  
  141  Kalla Borrego*, Charlotte High School       22:25  
  148  Alyssa Bertinelli*, Charlotte High School   22:47  
Time = 1:45:52     Places = 428

18. Northeast Hs (St Pete
   46  Elyse M Snyder, 11*, Northeast Hs (St Pete  20:14  
   48  Ashleigh E Coad, 9*, Northeast Hs (St Pete  20:18  
  103  Ayanna D Thomas-Rentz, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   21:35  
  115  Brittany M Hicks, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   21:44  
  147  Charlene T Nguyen, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   22:46  
  149  Heather M Sproul, 11*, Northeast Hs (St Pete
                                                   22:48  
  160  Kelsey B Powell, 10*, Northeast Hs (St Pete 23:52  
Time = 1:46:36     Places = 459

19. Oak Ridge High School
   63  Netali Chapple, 11*, Oak Ridge High School  20:45  
   84  Shanay Mayes, 11*, Oak Ridge High School    21:15  
   94  Jasmine Hilts, 12*, Oak Ridge High School   21:26  
   99  Stephanie Mayfield, 11*, Oak Ridge High School
                                                   21:33  
  125  Sanley Richemond, 9*, Oak Ridge High School 21:52  
  131  Sharnise Smith, 10*, Oak Ridge High School  22:03  
  137  Micshma Paul, 10*, Oak Ridge High School    22:16  
Time = 1:46:49     Places = 465

20. Boca Ciega Hs (Gulfpo
   49  Sara Allen, 12*, Boca Ciega Hs (Gulfpo      20:19  
   89  Tess Huttenlocker, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo
                                                   21:20  
  100  Shelby Eyles, 11*, Boca Ciega Hs (Gulfpo    21:33  
  112  Allison Corder*, Boca Ciega Hs (Gulfpo      21:42  
  126  Tyler Suitt, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo     21:53  
  151  Samantha Noling, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo 22:56  
Time = 1:46:45     Places = 476

21. North Fort Myers High
   52  Chelsea Humbert-Llinas*, North Fort Myers High
                                                   20:21  
   56  Wayloniz Rosario*, North Fort Myers High    20:26  
  113  Tina Agostinelli*, North Fort Myers High    21:44  
  122  Stephanie Nevadunsky*, North Fort Myers High
                                                   21:48  
  155  Morgan Lowry*, North Fort Myers High        23:41  
  156  Yelena Sereda*, North Fort Myers High       23:42  
  157  Joane Titus*, North Fort Myers High         23:49  
Time = 1:47:58     Places = 498

22. Titusville High Schoo
   40  Teresa Huff, 10*, Titusville High Schoo     20:01  
   96  Casey Corley, 9*, Titusville High Schoo     21:29  
   98  Erica Halvorson, 10*, Titusville High Schoo 21:31  
  144  Reanne Graves, 11*, Titusville High Schoo   22:36  
  152  Catherine Norris, 11*, Titusville High Schoo
                                                   22:58  
  153  Katie Nettuno, 11*, Titusville High Schoo   23:22  
  162  Patricia Sawyer, 12*, Titusville High Schoo 23:59  
Time = 1:48:33     Places = 530

23. Navarre
   65  Karyssa Tourelle-Fallon, 12*, Navarre       20:47  
   80  Kristen Cross, 11*, Navarre                 21:08  
  123  Karlee Tyler, 11*, Navarre                  21:49  
  127  Sabrina Seignemartin, 12*, Navarre          21:55  
  154  Mallory Beck, 12*, Navarre                  23:32  
  163  Chelsea Chandler, 11*, Navarre              24:24  
  165  Deanna Bruce, 10*, Navarre                  24:34  
Time = 1:49:08     Places = 549

24. West Broward High Sch
  101  Katalyna Pineros, 11*, West Broward High Sch
                                                   21:33  
  109  Tatiana Blanco, 9*, West Broward High Sch   21:38  
  114  Elizabeth Gallardo, 9*, West Broward High Sch
                                                   21:44  
  116  Jade Wall-Stringer, 9*, West Broward High Sch
                                                   21:45  
  150  Lisa Grafe, 10*, West Broward High Sch      22:53  
  161  Natasha Blanco, 9*, West Broward High Sch   23:59  
  164  Courtney Uhlar, 11*, West Broward High Sch  24:26  
Time = 1:49:31     Places = 590
Top

 PLACE                  FINISHER                  TIME

    1  Ashley Shiver, 12*, Satellite High School   17:34  
    2  Juliana Stern, 12*, Satellite High School   17:42  
    3  Lily Williams, 9*, Chiles                   17:51  
    4  Sydney Devore, 12*, Lake Region High Scho   18:10  
    5  Carly Thomas, 9*, Chiles                    18:20  
    6  Tori Lawson, 12*, Vanguard High School      18:20  
    7  Nicole Suarez, 12*, St. Thomas Aquinas      18:42  
    8  Jodie McGuff, 10*, Chiles                   18:44  
    9  Kaia Hampton, 12*, Chiles                   18:45  
   10  Kendall Andrews, 11*, Chiles                18:47  
   11  Claire Stodghill, 12*, Leon                 19:01  
   12  Katie Russo*, Fort Myers High Schoo         19:02  
   13  Crystal Wachob, 10*, Pine Forest            19:03  
   14  Isabelle Amaro, 9*, Pembroke Pines Charte   19:07  
   15  Amber Imm*, Lely High School                19:17  
   16  Anne-Marie Blaney*, Belleview High School   19:18  
   17  Kaitlyn Martin*, Cypress Lake High Sch      19:23  
   18  Alyssa Brandt, 10*, Land O' Lakes High Sc   19:25  
   19  Sarah Spann*, Fort Myers High Schoo         19:26  
   20  Lauren Day, 11*, Crestview                  19:27  
   21  Rebecca Webster, 12*, Newsome High School   19:30  
   22  Alyssa Franks, 12*, Wharton High School     19:36  
   23  Sara Ardila, 11*, Lake Howell High Scho     19:36  
   24  Kayla Vinson, 10*, Ridgeview High School    19:37  
   25  Erin Bailey, 11*, Wharton High School       19:38  
   26  Alexandra Payne, 9*, St. Thomas Aquinas     19:38  
   27  Danielle Lusk, 10*, Rockledge High School   19:39  
   28  Erin Gallagher, 12*, Fort Walton Beach      19:40  
   29  Darroneshia Lott, 10*, Pine Forest          19:41  
   30  Isabella Penido, 10*, Okeechobee High Schoo 19:42  
   31  Chelsea Metzgar, 12*, Fleming Island High S 19:43  
   32  Alexis Irwin, 9*, Osceola (Seminole)        19:43  
   33  Jessica McKinnis, 11*, Palmetto High School 19:43  
   34  Briana Degennaro, 10*, Fort Walton Beach    19:45  
   35  Brooke Eubanks, 9*, Leon                    19:47  
   36  Stephanie Reynolds, 10*, Chiles             19:47  
   37  Alexandra Pearson, 10*, Chiles              19:50  
   38  Iolani Scanlan, 11*, Fort Walton Beach      19:50  
   39  Michaela Kennedy, 11*, Plant High School    19:52  
   40  Allison Clarke, 11*, Leon                   19:52  
   41  Katherine Midgett, 11*, Ridgeview High School
                                                   19:53  
   42  Sydney Coates, 11*, Newsome High School     19:53  
   43  Nicole Shiver, 10*, Satellite High School   19:54  
   44  Mollie Hibbard, 11*, Satellite High School  19:55  
   45  Jennifer Maxwell, 12*, Kathleen High School 19:57  
   46  Elizabeth Goodwin, 10*, Plant High School   19:58  
   47  Shannon Meggs, 11*, Wharton High School     19:59  
   48  Kristen Moreau, 11*, Vanguard High School   19:59  
   49  Renea Porsh, 11*, Land O' Lakes High Sc     20:00  
   50  Sarah Devaux, 10*, Fort Walton Beach        20:01  
   51  Teresa Huff, 10*, Titusville High Schoo     20:01  
   52  Giselle Suarez, 9*, St. Thomas Aquinas      20:02  
   53  Teressa Gugino*, Charlotte High School      20:03  
   54  Juliette Gourdet*, Cypress Lake High Sch    20:04  
   55  Shelby Boyle, 11*, Newsome High School      20:07  
   56  Natalie Savy, 12*, Martin County High Sc    20:09  
   57  Abigail Ritter, 10*, Wharton High School    20:11  
   58  Elyse M Snyder, 11*, Northeast Hs (St Pete  20:14  
   59  Sammi Ernest, 12*, Washington               20:16  
   60  Jessica Furst*, Wesley Chapel High Sc       20:16  
   61  Lindsay Lesavage, 10*, Newsome High School  20:16  
   62  Ashleigh E Coad, 9*, Northeast Hs (St Pete  20:18  
   63  Cynthia Barajas*, Haines City High Scho     20:19  
   64  Sara Allen, 12*, Boca Ciega Hs (Gulfpo      20:19  
   65  Sherley Alexis, 12*, Lake Region High Scho  20:20  
   66  Jessica Ortiz, 9*, Lake Region High Scho    20:21  
   67  Chelsea Humbert-Llinas*, North Fort Myers High
                                                   20:21  
   68  Nicolle Forcier, 11*, Land O' Lakes High Sc 20:22  
   69  Haley Emerson*, Fort Myers High Schoo       20:23  
   70  Savannah Leitner, 10*, Fleming Island High S
                                                   20:24  
   71  Wayloniz Rosario*, North Fort Myers High    20:26  
   72  Kaitlin Homme, 11*, Seminole Hs (Seminole   20:28  
   73  Michelle Hoffman, 10*, Rockledge High School
                                                   20:28  
   74  Chantelle Brodie, 9*, Martin County High Sc 20:29  
   75  Kaitlin Yaracs, 12*, Ridgeview High School  20:30  
   76  Celenne Morfin, 12*, Lake Region High Scho  20:34  
   77  Lauren Poidevant, 12*, Ridgeview High School
                                                   20:35  
   78  Lacey Langston, 10*, Leon                   20:38  
   79  Jessica Pate, 12*, Manatee (Bradenton)      20:40  
   80  Miranda Peeler, 12*, Newsome High School    20:40  
   81  Netali Chapple, 11*, Oak Ridge High School  20:45  
   82  Maycee Dioneda*, Cypress Lake High Sch      20:46  
   83  Lauren Kelly, 12*, South Lake High Schoo    20:47  
   84  Karyssa Tourelle-Fallon, 12*, Navarre       20:47  
   85  Grace Blitzer*, Fort Myers High Schoo       20:48  
   86  Patterson McDulin, 9*, Dwyer                20:48  
   87  Kathryn Russell, 9*, Fort Walton Beach      20:49  
   88  Sharlea Robbins, 12*, Satellite High School 20:50  
   89  Olivia Pimienta, 11*, Ridgeview High School 20:51  
   90  Elizabeth Gallagher, 11*, Fort Walton Beach 20:51  
   91  Melissa Radford, 10*, Fort Walton Beach     20:57  
   92  Melissa Monroe*, Charlotte High School      21:00  
   93  Allyce Znoj, 12*, Rockledge High School     21:00  
   94  Morgan Murphy*, Fort Myers High Schoo       21:01  
   95  Courtney Russo*, Fort Myers High Schoo      21:04  
   96  Natalie Sesto, 11*, St. Thomas Aquinas      21:05  
   97  Amanda Kane*, Baker High School             21:06  
   98  Madison Surdyke, 10*, Fleming Island High S 21:07  
   99  Catherine Payne, 10*, Leon                  21:08  
  100  Samantha Garcia, 10*, St. Thomas Aquinas    21:08  
  101  Kristen Cross, 11*, Navarre                 21:08  
  102  Amanda Sebetka, 10*, Rockledge High School  21:09  
  103  Savannah Coleman*, Dunedin High School      21:11  
  104  Carlie Hayhurst, 11*, Rockledge High School 21:11  
  105  Haley Gray, 10*, Wharton High School        21:12  
  106  Shanay Mayes, 11*, Oak Ridge High School    21:15  
  107  Abigail Meckley, 9*, Plant High School      21:16  
  108  Payge Quinn*, Cypress Lake High Sch         21:16  
  109  Rachel Morrello*, Charlotte High School     21:17  
  110  Emily Alcorn, 11*, Ridgeview High School    21:17  
  111  Tess Huttenlocker, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo
                                                   21:20  
  112  Jane Watts, 12*, Plant High School          21:20  
  113  Mary Cain, 11*, Vanguard High School        21:21  
  114  Amanda Ivankovic*, Charlotte High School    21:23  
  115  Kraigen Hatcher, 10*, Vanguard High School  21:24  
  116  Jasmine Hilts, 12*, Oak Ridge High School   21:26  
  117  Sophia Anderson, 10*, Fleming Island High S 21:27  
  118  Casey Corley, 9*, Titusville High Schoo     21:29  
  119  Katelyn Osborne, 10*, Vanguard High School  21:31  
  120  Erica Halvorson, 10*, Titusville High Schoo 21:31  
  121  Stephanie Mayfield, 11*, Oak Ridge High School
                                                   21:33  
  122  Shelby Eyles, 11*, Boca Ciega Hs (Gulfpo    21:33  
  123  Katalyna Pineros, 11*, West Broward High Sch
                                                   21:33  
  124  Danielle White, 12*, Rockledge High School  21:34  
  125  Ayanna D Thomas-Rentz, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   21:35  
  126  Brooke Foley, 10*, Wharton High School      21:36  
  127  Katherine Parry, 11*, Satellite High School 21:37  
  128  Ulatha Cange, 12*, Dwyer                    21:37  
  129  Laura Turner*, Fort Myers High Schoo        21:37  
  130  Ashley Vassell, 11*, Wharton High School    21:38  
  131  Alea Basulto, 10*, Land O' Lakes High Sc    21:38  
  132  Tatiana Blanco, 9*, West Broward High Sch   21:38  
  133  Emily Nabong, 9*, Lake Region High Scho     21:39  
  134  Morgan Keppel, 11*, Land O' Lakes High Sc   21:42  
  135  Allison Corder*, Boca Ciega Hs (Gulfpo      21:42  
  136  Tina Agostinelli*, North Fort Myers High    21:44  
  137  Elizabeth Gallardo, 9*, West Broward High Sch
                                                   21:44  
  138  Brittany M Hicks, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   21:44  
  139  Jade Wall-Stringer, 9*, West Broward High Sch
                                                   21:45  
  140  Emily Harry, 9*, Fleming Island High S      21:46  
  141  Tara C Peplow, 12*, Fleming Island High S   21:46  
  142  Allison Alonzo, 9*, Leon                    21:47  
  143  Amanda Sperling, 12*, Rockledge High School 21:47  
  144  Kristan Amicarelle, 12*, Newsome High School
                                                   21:47  
  145  Stephanie Nevadunsky*, North Fort Myers High
                                                   21:48  
  146  Karlee Tyler, 11*, Navarre                  21:49  
  147  Samantha Fortune*, Cypress Lake High Sch    21:51  
  148  Sanley Richemond, 9*, Oak Ridge High School 21:52  
  149  Tyler Suitt, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo     21:53  
  150  Sabrina Seignemartin, 12*, Navarre          21:55  
  151  Kelsy Hovercamp, 11*, Lake Region High Scho 21:57  
  152  Mallory Alonso, 12*, Leon                   21:59  
  153  Danielle Prieto, 11*, St. Thomas Aquinas    22:00  
  154  Sharnise Smith, 10*, Oak Ridge High School  22:03  
  155  Kaitlyn Bartfay, 12*, St. Thomas Aquinas    22:05  
  156  Amanda Poidevant, 9*, Ridgeview High School 22:06  
  157  Carley Maniscalco*, Cypress Lake High Sch   22:08  
    1  Jordan Davis, 9, Charlotte High School      22:12  
  158  Sophia Sanchez, 9*, Plant High School       22:13  
  159  Micshma Paul, 10*, Oak Ridge High School    22:16  
  160  Jasmine Warren, 12*, Lake Region High Scho  22:19  
  161  Kelly Coker, 11*, Plant High School         22:20  
  162  Jennifer Romero, 12*, Land O' Lakes High Sc 22:23  
  163  Kalla Borrego*, Charlotte High School       22:25  
  164  Emily Cooksey, 10*, Fleming Island High S   22:27  
  165  Allison Kramer, 10*, Vanguard High School   22:29  
  166  Reanne Graves, 11*, Titusville High Schoo   22:36  
  167  Taylor Ritacco, 10*, Vanguard High School   22:39  
  168  Leah Stanton*, Land O' Lakes High Sc        22:40  
  169  Charlene T Nguyen, 12*, Northeast Hs (St Pete
                                                   22:46  
  170  Alyssa Bertinelli*, Charlotte High School   22:47  
  171  Heather M Sproul, 11*, Northeast Hs (St Pete
                                                   22:48  
  172  Lisa Grafe, 10*, West Broward High Sch      22:53  
  173  Samantha Noling, 10*, Boca Ciega Hs (Gulfpo 22:56  
  174  Catherine Norris, 11*, Titusville High Schoo
                                                   22:58  
  175  Katie Nettuno, 11*, Titusville High Schoo   23:22  
  176  Mallory Beck, 12*, Navarre                  23:32  
  177  Morgan Lowry*, North Fort Myers High        23:41  
  178  Yelena Sereda*, North Fort Myers High       23:42  
  179  Joane Titus*, North Fort Myers High         23:49  
  180  Kelsey Banker*, Plant High School           23:50  
  181  Genese Badeau*, Cypress Lake High Sch       23:51  
  182  Kelsey B Powell, 10*, Northeast Hs (St Pete 23:52  
  183  Natasha Blanco, 9*, West Broward High Sch   23:59  
  184  Patricia Sawyer, 12*, Titusville High Schoo 23:59  
  185  Chelsea Chandler, 11*, Navarre              24:24  
  186  Courtney Uhlar, 11*, West Broward High Sch  24:26  
  187  Deanna Bruce, 10*, Navarre                  24:34  
  188  Anastasia McImaroglou, 12*, Satellite High School
                                                   24:38  
"*" indicates females
1 finishers among Men 127 & Under
152 finishers among Women 127 & Under
1 male finishers
188 female finishers
189 total finishers