FHSAA Boys Class 4A Results

Ed Radice Sports Complex, Tampa
Nov. 23, 2002

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Kevin Hicks, 12             16:05    5:22  Miami Central
    2  Brian Griffith, 12          16:06    5:22  Coral Reef
    3  Jeremy Miller, 12           16:06    5:22  John I. Leonard
    4  James Cook, 12              16:08    5:23  Martin County
    5  Paul-Arthur Cross           16:08    5:23  South Plantation High
    6  Jasme Calzada, 12           16:10    5:23  Miami Jackson
    7  Dustin Hicks, 12            16:12    5:24  Oviedo
    8  Kostyantyn Federenko, 12    16:17    5:26  Leto
    9  Coleman Hoover, 10          16:20    5:27  Winter Park
   10  Zachary Johnson, 12         16:22    5:27  Martin County
   11  Brandon Calabro             16:22    5:27  South Plantation High
   12  Daniel Jimenes, 12          16:23    5:28  Winter Park
   13  Donald Anguish, 10          16:27    5:29  Winter Park
   14  Anthony Harris, 12          16:29    5:30  Cypress Creek
   15  Theodore Wright             16:32    5:31  Piper High School
   16  Javier Soto, 12             16:33    5:31  West Orange
   17  Drew Horner, 10             16:33    5:31  Edgewater
   18  Dominique Roberson, 12      16:35    5:32  Spanish River
   19  Andrew Woodhouse, 11        16:35    5:32  Spanish River
   20  Dean Brown, 11              16:38    5:33  Boone
   21  Mark G Richard, 11          16:39    5:33  Edgewater
   22  Christopher Cox, 12         16:40    5:33  Edgewater
   23  Anthony Barreras, 10        16:41    5:34  Colonial
   24  Patrick W Troy, 11          16:42    5:34  Buchholz
   25  Brent White, 12             16:42    5:34  Santaluces
   26  Caleb Vogt, 9               16:45    5:35  Winter Park
   27  Nathan Araya, 12            16:48    5:36  Oak Ridge
   28  Brandon West                16:50    5:37  Royal Palm Beach
   29  Ivan Montijo, 12            16:51    5:37  Winter Park
   30  Michael Alexander, 10       16:53    5:38  Sarasota
   31  Emmett Haldane, 12          16:54    5:38  Cypress Creek
   32  Artist Jones, 10            16:54    5:38  Boone
   33  David Murrell               16:54    5:38  Manatee
   34  Julius Times, 12            16:55    5:38  Miami Northwestern
   35  Sean Kinne, 11              16:57    5:39  Riverview (Riverview)
   36  Gary Calabro                16:58    5:39  South Plantation High
   37  Scott Lindsey, 11           17:00    5:40  Winter Park
   38  Dardel Ciullo, 12           17:03    5:41  Boone
   39  H Dorrell Briscoe, 12       17:04    5:41  Riverview (Sarasota)
   40  Dylan C Stringer, 11        17:05    5:41  Buchholz
   41  Dj G Keller, 11             17:06    5:42  Buchholz
   42  Walter Chambliss, 12        17:07    5:42  Homestead
   43  Robert Leventhal, 12        17:07    5:42  Winter Park
   44  John Mottola                17:08    5:43  South Plantation High
   45  Ricardo Railo, 11           17:08    5:43  Boone
   46  Corey Ronk, 10              17:08    5:43  St. Cloud
   47  Richard Bonilla             17:10    5:43  South Plantation High
   48  Thomas Andrews, 11          17:13    5:44  Martin County
   49  Joseph Faitella, 10         17:14    5:45  Martin County
   50  Andrew Charles, 12          17:15    5:45  Colonial
   51  Mitchel Guirard, 11         17:16    5:45  John I. Leonard
   52  Zachariah De Veau, 9        17:17    5:45  Riverview (Sarasota)
   53  Dwight Anderson             17:18    5:46  Boyd Anderson High Sc
   54  Philips Araujo, 11          17:18    5:46  Cypress Creek
   55  William Barnett, 12         17:19    5:46  Lake Mary
   56  Javier Garcia, 12           17:19    5:46  Coral Springs
   57  Andrew Quiles, 10           17:19    5:46  Cypress Creek
   58  Keith A Moody, 10           17:22    5:47  Spruce Creek
   59  Devin Koon, 12              17:22    5:47  Miami Central
   60  John Salas, 12              17:22    5:47  Leto
   61  Jacob Lawson, 10            17:23    5:48  John I. Leonard
   62  Benjamin Caswell, 12        17:24    5:48  Riverview (Sarasota)
   63  Andrew Gaab, 12             17:24    5:48  Mandarin
   64  Matt A Garvin, 11           17:27    5:49  Buchholz
   65  Brandon J Dahlem, 11        17:27    5:49  Buchholz
   66  Timothy Bell, 11            17:28    5:49  Oak Ridge
   67  Kyle Dillet, 10             17:28    5:49  Colonial
   68  Aaron Kindt, 9              17:28    5:49  Boone
   69  Blake Goldfarb, 12          17:29    5:49  Spanish River
   70  Chad Kotce, 10              17:29    5:50  Mandarin
   71  Jordan T Justice, 11        17:29    5:50  Edgewater
   72  Marc Urdaneta, 11           17:31    5:50  Coral Reef
   73  Chad Holt, 10               17:31    5:50  Sarasota
   74  Mark C Droll, 12            17:31    5:50  Buchholz
   75  Brandon Minshew, 10         17:32    5:50  Mandarin
   76  Rene Rodriguez, 11          17:32    5:51  Christopher Columbus
   77  Joris Claessens, 10         17:32    5:51  Lake Mary
   78  Alex Regar, 11              17:33    5:51  Bloomingdale
   79  Rene Lumene, 10             17:34    5:51  North Miami Beach
   80  John Roper, 12              17:35    5:52  Mandarin
   81  Felipe Benscome, 12         17:36    5:52  Miami Sunset
   82  Christopher Sanders, 12     17:38    5:53  Miami Central
   83  Stephen Little, 11          17:39    5:53  Lake Mary
   84  Aldis Ulrych, 10            17:41    5:53  Dr. Krop
   85  Davon Johnson, 12           17:41    5:54  Homestead
   86  Kyle Koontz, 11             17:43    5:54  Bloomingdale
   87  Elisha Dawkins, 12          17:43    5:54  Miami Central
   88  Anthony Garcia, 10          17:43    5:54  Miami Sunset
   89  Michel Sybert, 11           17:45    5:55  Martin County
   90  Matt Bonnett, 12            17:46    5:55  Buchholz
   91  Harrison Smith, 11          17:48    5:56  Bloomingdale
   92  Yudiel Devergel, 12         17:48    5:56  Goleman
   93  Mathew Craft, 12            17:48    5:56  Boone
   94  Olivier Mixtur, 12          17:50    5:56  Coral Springs
   95  Matthew Iannatto            17:50    5:57  South Plantation High
   96  Justin Yarborough, 9        17:54    5:58  Bloomingdale
   97  Tyrone Jones, 12            17:54    5:58  Leto
   98  Ricardo Postigo, 10         17:55    5:58  Miami Sunset
   99  Thomas Adriaansen, 12       17:56    5:58  Lake Mary
  100  Brian McLellan, 12          17:56    5:59  Deltona
  101  Brandon Magaw, 10           17:57    5:59  John I. Leonard
  102  Carlos Revilla, 12          17:57    5:59  Goleman
  103  John Austin                 17:58    5:59  Boyd Anderson High Sc
  104  John Paez, 11               17:58    5:59  Bloomingdale

Pace: 6:00 | Top

105 Jeffrey Murphy, 11 17:59 6:00 Oak Ridge 106 Nicholas Briz, 11 18:00 6:00 Christopher Columbus 107 Robel Araya, 10 18:02 6:00 Oak Ridge 108 Oscar Carballo, 12 18:02 6:01 Miami Sunset 109 Taylor Nelson 18:02 6:01 Boyd Anderson High Sc 110 Benjamin Wolski, 11 18:04 6:01 Riverview (Sarasota) 111 Phillip Darby, 11 18:04 6:01 Mandarin 112 Christopher Gilbert, 9 18:04 6:01 Christopher Columbus 113 Daniel Lopez, 12 18:05 6:01 Leto 114 Brian Dalton, 10 18:06 6:02 Colonial 115 Ryan White, 12 18:06 6:02 Santaluces 116 Jason Lalor 18:06 6:02 Boyd Anderson High Sc 117 Paul Kutch, 12 18:08 6:02 Cypress Creek 118 Daniel Selsky, 11 18:09 6:03 Lake Mary 119 Christopher Jones, 10 18:09 6:03 Coral Springs 120 Koral Duygulu, 12 18:09 6:03 Coral Springs 121 Jordan Notaro, 10 18:10 6:03 Boone 122 Gabriel Candelaria, 12 18:12 6:04 Coral Reef 123 Aric Pell, 12 18:12 6:04 Martin County 124 Alex Fundora, 9 18:13 6:04 Spanish River 125 Tristan Bordon, 11 18:15 6:05 Miami Killian 126 Javier Pagan, 9 18:16 6:05 Colonial 127 Miguel Resario, 9 18:17 6:05 Oak Ridge 128 Steven Rogers, 12 18:17 6:06 Coral Springs 129 David Cook, 10 18:18 6:06 Bloomingdale 130 Egon Vollmer, 11 18:19 6:06 Varela 131 Alex Brito, 10 18:19 6:06 Varela 132 Rudy Josema 18:20 6:06 Boyd Anderson High Sc 133 Nathan Jones, 12 18:20 6:06 Miami Central 134 Pierre Fonseca, 9 18:20 6:07 Cypress Creek 135 Alejandro Lanauze, 10 18:21 6:07 Lake Mary 136 Russell Jacques, 12 18:22 6:07 North Miami Beach 137 Jose Castro, 12 18:23 6:08 Varela 138 Carlos Malpica, 12 18:24 6:08 Leto 139 Jorge Rodriguez 18:24 6:08 Leto 140 Alvin Charles, 10 18:25 6:08 Colonial 141 David Rivera, 11 18:27 6:09 Leto 142 Jonathan Halsey, 11 18:28 6:09 Lake Mary 143 Ryan Ford, 11 18:29 6:10 Martin County 144 Bryan Bristol, 11 18:29 6:10 Oak Ridge 145 Tyler Nicoll, 11 18:30 6:10 Coral Springs 146 Kevin Perez, 12 18:31 6:10 Christopher Columbus 147 Josue Squilinio 18:32 6:11 South Plantation High 148 Ryan Barber, 12 18:33 6:11 Mandarin 149 Zachary DiGiovanni, 11 18:35 6:12 Oak Ridge 150 Christian Genao, 12 18:38 6:12 Cypress Creek 151 Gabriel Reyes, 11 18:39 6:13 Varela 152 Steven Wylie, 9 18:41 6:13 Mandarin 153 Rocco Favata, 11 18:41 6:14 Coral Springs 154 Sean A Nelson, 12 18:46 6:15 Edgewater 155 Brett Addison, 10 18:47 6:15 Riverview (Sarasota) 156 Julian Varela, 11 18:47 6:16 Varela 157 Ricardo Maza, 12 18:50 6:16 Coral Reef 158 Kyle B Scott, 10 18:50 6:17 Edgewater 159 C J. Keating, 12 18:51 6:17 Bloomingdale 160 Eresto Martinez, 10 18:51 6:17 Edgewater 161 Joseph Lanser, 11 18:52 6:17 Christopher Columbus 162 Ricardo Martinez, 12 18:54 6:18 Miami Sunset 163 Shawn Conn, 11 18:55 6:18 Miami Sunset 164 Benjamin Carter, 9 18:58 6:19 Spanish River 165 Michael Llanes, 11 18:58 6:19 Goleman 166 Javen Durham 18:59 6:20 Boyd Anderson High Sc 167 Renato Hidalgo, 12 19:01 6:20 John I. Leonard 168 Jean Ulysee, 9 19:02 6:20 Miami Central 169 Orlando Lagos, 10 19:02 6:21 John I. Leonard 170 Andrew Mansilla, 12 19:04 6:21 Christopher Columbus 171 Alonzo Joseph, 12 19:06 6:22 Miami Central 172 Mike Brown, 12 19:07 6:22 Coral Reef 173 Patrick Hale, 9 19:08 6:23 Colonial 174 Daniel Hall, 10 19:09 6:23 Riverview (Sarasota) 175 Xavier Morales 19:19 6:26 Boyd Anderson High Sc 176 Michael Storey, 10 19:20 6:27 Riverview (Sarasota) 177 Alejandro Chomat, 12 19:24 6:28 Christopher Columbus 178 Frank Hebbert, 12 19:26 6:28 Goleman 179 Carlos Rico, 11 19:27 6:29 Varela 180 Jason Wong, 10 19:35 6:32 Coral Reef 181 Christian Ball, 11 19:37 6:32 Varela 182 Emmanuel Roman, 11 19:47 6:36 Goleman 183 Nicolas Rey, 10 19:55 6:38 Miami Sunset 184 Robert Ayan, 11 20:03 6:41 Goleman 185 Esteban Freeman, 11 20:15 6:45 Coral Reef 186 Osvaldo O'Neil, 9 20:25 6:48 John I. Leonard 187 David Mackler, 9 20:39 6:53 Spanish River 188 Matthew Glachman, 10 20:52 6:57 Spanish River PLACE FINISHER TIME PACE 1. Winter Park 7 Coleman Hoover, 10 16:20 5:27 10 Daniel Jimenes, 12 16:23 5:28 11 Donald Anguish, 10 16:27 5:29 21 Caleb Vogt, 9 16:45 5:35 23 Ivan Montijo, 12 16:51 5:37 7 Finishers Time = 1:22:46 Places = 72 2. South Plantation High 5 Paul-Arthur Cross 16:08 5:23 9 Brandon Calabro 16:22 5:27 26 Gary Calabro 16:58 5:39 33 John Mottola 17:08 5:43 35 Richard Bonilla 17:10 5:43 7 Finishers Time = 1:23:44 Places = 108 3. Martin County 4 James Cook, 12 16:08 5:23 8 Zachary Johnson, 12 16:22 5:27 36 Thomas Andrews, 11 17:13 5:44 37 Joseph Faitella, 10 17:14 5:45 72 Michel Sybert, 11 17:45 5:55 7 Finishers Time = 1:24:40 Places = 157 4. Boone 16 Dean Brown, 11 16:38 5:33 25 Artist Jones, 10 16:54 5:38 28 Dardel Ciullo, 12 17:03 5:41 34 Ricardo Railo, 11 17:08 5:43 55 Aaron Kindt, 9 17:28 5:49 7 Finishers Time = 1:25:10 Places = 158 5. Buchholz 20 Patrick W Troy, 11 16:42 5:34 30 Dylan C Stringer, 11 17:05 5:41 31 Dj G Keller, 11 17:06 5:42 51 Matt A Garvin, 11 17:27 5:49 52 Brandon J Dahlem, 11 17:27 5:49 7 Finishers Time = 1:25:44 Places = 184 6. Cypress Creek 12 Anthony Harris, 12 16:29 5:30 24 Emmett Haldane, 12 16:54 5:38 42 Philips Araujo, 11 17:18 5:46 45 Andrew Quiles, 10 17:19 5:46 98 Paul Kutch, 12 18:08 6:02 7 Finishers Time = 1:26:07 Places = 221 7. Edgewater 13 Drew Horner, 10 16:33 5:31 17 Mark G Richard, 11 16:39 5:33 18 Christopher Cox, 12 16:40 5:33 58 Jordan T Justice, 11 17:29 5:50 133 Sean A Nelson, 12 18:46 6:15 7 Finishers Time = 1:26:07 Places = 239 8. Miami Central 1 Kevin Hicks, 12 16:05 5:22 46 Devin Koon, 12 17:22 5:47 67 Christopher Sanders, 12 17:38 5:53 70 Elisha Dawkins, 12 17:43 5:54 113 Nathan Jones, 12 18:20 6:06 7 Finishers Time = 1:27:06 Places = 297 9. Colonial 19 Anthony Barreras, 10 16:41 5:34 38 Andrew Charles, 12 17:15 5:45 54 Kyle Dillet, 10 17:28 5:49 96 Brian Dalton, 10 18:06 6:02 106 Javier Pagan, 9 18:16 6:05 7 Finishers Time = 1:27:44 Places = 313 10. John I. Leonard 3 Jeremy Miller, 12 16:06 5:22 39 Mitchel Guirard, 11 17:16 5:45 48 Jacob Lawson, 10 17:23 5:48 83 Brandon Magaw, 10 17:57 5:59 146 Renato Hidalgo, 12 19:01 6:20 7 Finishers Time = 1:27:41 Places = 319 11. Mandarin 50 Andrew Gaab, 12 17:24 5:48 57 Chad Kotce, 10 17:29 5:50 61 Brandon Minshew, 10 17:32 5:50 65 John Roper, 12 17:35 5:52 93 Phillip Darby, 11 18:04 6:01 7 Finishers Time = 1:28:03 Places = 326 12. Spanish River 14 Dominique Roberson, 12 16:35 5:32 15 Andrew Woodhouse, 11 16:35 5:32 56 Blake Goldfarb, 12 17:29 5:49 105 Alex Fundora, 9 18:13 6:04 143 Benjamin Carter, 9 18:58 6:19 7 Finishers Time = 1:27:47 Places = 333 13. Riverview (Sarasota) 29 H Dorrell Briscoe, 12 17:04 5:41 40 Zachariah De Veau, 9 17:17 5:45 49 Benjamin Caswell, 12 17:24 5:48 92 Benjamin Wolski, 11 18:04 6:01 134 Brett Addison, 10 18:47 6:15 7 Finishers Time = 1:28:34 Places = 344 14. Leto 6 Kostyantyn Federenko, 12 16:17 5:26 47 John Salas, 12 17:22 5:47 80 Tyrone Jones, 12 17:54 5:58 95 Daniel Lopez, 12 18:05 6:01 117 Carlos Malpica, 12 18:24 6:08 7 Finishers Time = 1:28:00 Places = 345 15. Lake Mary 43 William Barnett, 12 17:19 5:46 63 Joris Claessens, 10 17:32 5:51 68 Stephen Little, 11 17:39 5:53 82 Thomas Adriaansen, 12 17:56 5:58 99 Daniel Selsky, 11 18:09 6:03 7 Finishers Time = 1:28:32 Places = 355 16. Oak Ridge 22 Nathan Araya, 12 16:48 5:36 53 Timothy Bell, 11 17:28 5:49 87 Jeffrey Murphy, 11 17:59 6:00 89 Robel Araya, 10 18:02 6:00 107 Miguel Resario, 9 18:17 6:05 7 Finishers Time = 1:28:31 Places = 358 17. Bloomingdale 64 Alex Regar, 11 17:33 5:51 69 Kyle Koontz, 11 17:43 5:54 74 Harrison Smith, 11 17:48 5:56 79 Justin Yarborough, 9 17:54 5:58 86 John Paez, 11 17:58 5:59 7 Finishers Time = 1:28:53 Places = 372 18. Boyd Anderson High Sc 41 Dwight Anderson 17:18 5:46 85 John Austin 17:58 5:59 91 Taylor Nelson 18:02 6:01 97 Jason Lalor 18:06 6:02 112 Rudy Josema 18:20 6:06 7 Finishers Time = 1:29:42 Places = 426 19. Coral Springs 44 Javier Garcia, 12 17:19 5:46 77 Olivier Mixtur, 12 17:50 5:56 100 Christopher Jones, 10 18:09 6:03 101 Koral Duygulu, 12 18:09 6:03 108 Steven Rogers, 12 18:17 6:06 7 Finishers Time = 1:29:42 Places = 430 20. Miami Sunset 66 Felipe Benscome, 12 17:36 5:52 71 Anthony Garcia, 10 17:43 5:54 81 Ricardo Postigo, 10 17:55 5:58 90 Oscar Carballo, 12 18:02 6:01 141 Ricardo Martinez, 12 18:54 6:18 7 Finishers Time = 1:30:08 Places = 449 21. Coral Reef 2 Brian Griffith, 12 16:06 5:22 59 Marc Urdaneta, 11 17:31 5:50 103 Gabriel Candelaria, 12 18:12 6:04 136 Ricardo Maza, 12 18:50 6:16 151 Mike Brown, 12 19:07 6:22 7 Finishers Time = 1:29:44 Places = 451 22. Christopher Columbus 62 Rene Rodriguez, 11 17:32 5:51 88 Nicholas Briz, 11 18:00 6:00 94 Christopher Gilbert, 9 18:04 6:01 125 Kevin Perez, 12 18:31 6:10 140 Joseph Lanser, 11 18:52 6:17 7 Finishers Time = 1:30:58 Places = 509 23. Varela 110 Egon Vollmer, 11 18:19 6:06 111 Alex Brito, 10 18:19 6:06 116 Jose Castro, 12 18:23 6:08 130 Gabriel Reyes, 11 18:39 6:13 135 Julian Varela, 11 18:47 6:16 7 Finishers Time = 1:32:26 Places = 602 24. Goleman 75 Yudiel Devergel, 12 17:48 5:56 84 Carlos Revilla, 12 17:57 5:59 144 Michael Llanes, 11 18:58 6:19 157 Frank Hebbert, 12 19:26 6:28 161 Emmanuel Roman, 11 19:47 6:36 6 Finishers Time = 1:33:54 Places = 621
Top