Inaugural FHSAA Bowling Championships
Girls District Tournament Results

District 1

1. Forest (Ocala)
4455
Nicole Apgar
674
Jennifer Davis
882
Kelli Felton
Jessica Ganglehoff
856
Nicole Georgeadis
1026
Michelle Kriston
Courtney Scholz
120
Elizabeth West
897
2. Vanguard (Ocala)
4281
Ashley Bisson
689
Bethany Boyt
1061
Deanna Hagan
1060
Michelle Kominarek
752
Krystal Locklear
Lauren O'Cull
719
Odalis Villanueva
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Sara Hagan, West Port (Ocala)
1058
2. Mikki Williams, Lake Weir (Ocala)
1020
3. Jessica Rugg, North Marion (Citra)
984

District 2

1. DeLand
5093
Audra Barker
1093
Ashley Gilley
Callie Held
964
Renee Lefleur
467
Jennifer Newell
553
Tara Phillips
773
Kristen Rodriguez
Amy Seymour
1243
2. Flagler Palm Coast (Bunnell)
4863
Misty Burton
966
Dana Davis
130
Jennifer Heberer
Kayleigh Lacertosa
984
Jennifer Lopez
585
Amanda Parrish
1098
Valori Poovey
121
Leah Tedford
979
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Kim Roe, New Smyrna Beach
1190
2. Melissa Castellano, Deltona
1056
3. Amanda Wiseman, Spruce Creek (Port Orange)
1051

District 3

1. Lake Brantley (Altamonte Spr.)
4633
Melissa Ahearns
811
Megan Crowley
1057
Ashley March
918
Erika Wardell
Natalie Wickham
859
Nichole Wickham
988
2. Mount Dora
4473
Barbara Fears
860
Erica Gunger
79
Nicole Gunger
748
Victoria Haller
528
Nicole Teston
1214
Amber Wilkerson
1044
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Kiona Budnick, Lake Mary
1093
2. Amanda Lowther, Lake Howell (Winter Park)
1025
3. Melissa Corrao, Seminole (Sanford)
993

District 4

1. Timber Creek (Orlando)
5325
Jennifer Degenhart
Christa Gardner
1085
Samantha Macina
821
Amy Nesseralla
1058
Tara Nesseralla
1118
Lauren Pfeiffer
133
Katherine Sutphin
1110
2. Winter Park
5086
Ceje Davis
845
Kaylee Flowers
446
Jennifer Powell
1102
Kamini Singh
399
Tracy Spruce
1252
Lisa Styles
1042
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Natasha Mallen, Boone (Orlando)
1173
2. Catlyn Yuknavage, Univeristy (Orlando)
1137
3. Amker West, Apopka
1065

District 5

1. Lincoln Park (Fort Pierce)
4376
Vicky Benjamin
407
Vanessa Careino
415
Leah Maughan
859
Natalie Olson
403
Daria Ruttler
1048
Kelly Sanford
256
Nicole Sprague
717
Jessica Strong
291
2. Centennial (Port St. Lucie)
4186
Vanessa Blanco
711
Kristina Gralak
953
April L'Heureux
929
Shara Linsinbigler
901
Amanda Stinehart
692
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Ashley Jackson, Inlet Grove (Riviera Beach)
1025
2. Brittney Smith, Port St. Lucie
1007
3. Shelley Waggener, Jupiter
966

District 6

1. Royal Palm Beach
4458
Jennifer Baker
1015
Dawn Boike
323
Tara Delong
757
Jessica Pagan
500
Giao Picarelli
981
Noelle Thear
882
2. Olympic Heights (Boca Raton)
4344
Laura Burstell
896
Mandy Dowd
Stephanie Gitto
821
Alicia Pennel
953
Kristy Sargent
712
Alison Stern
136
Paige Taft
130
Molly Weiner
693
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Samantha Hesley, Wellington
1138
2. Amanda Camardella, John I. Leonard (Greenacres)
1127
3. Kate Dubisky, Boca Raton
1045

District 7

1. Miami Carol City
3618
Jessica Allen
732
Ashley Dalberiste
715
Ana Fuentes
Tricia Orr
870
Anais Paredes
631
Evelyn Rodriguez
670
2. North Miami Beach
3524
Emily Alimuddin
509
Megan Carvinis
781
Elizbeth Jones
977
Jackylene Lau
521
Jessica Martinez
473
Tanuja Rampersad
263
Angelibel Seto
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Nadine Brisson, North Miami
891
2. Loreal Banks, Hialeah-Miami Lakes
876
3. Natasha Beneby, North Miami
819

District 8

1. Braddock (Miami)
4142
Samantha Caballero
701
Emily Cerilo
913
Sabrina Einegar
758
Jamie Escobar
907
Samantha Lippel
863
2. Miami Coral Park
3681
Lili Fuentes
952
Christina Garcia
804
Julie Martinez
649
Vanessa Moncada
585
Angelica Najera
691
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Marla Dorvilier, Miami Jackson
804
2. Jennifer Magnorsky, Miami Beach
792
3. Melinda Farinas, Miami Beach
776

District 9

1. South Dade (Homestead)
5532
Chrissy Boyett
943
Melissa Denis
Brigette Harrelson
1251
Jennifer Houston
1193
Anna Messick
1154
Samantha Murphy
991
2. Miami Palmetto
4900
Kelly Bigenho
909
Jennifer Brophy
Jennifer Casarino
888
Danielle Evans
1014
Vivian Kallinosis
1003
Jenevieve Sadler
1086
Individual Results (Top 3 not part of 1st or 2nd place team)
1. Caitlin Graham, Southwest Miami
1166
2. Alyssa Harper, Varela (Miami)
1152
3. Lindsie Brown, Miami Killian
1071