2018 FHSAA Dual State District Wrestling Tournaments

The following are sites and times for the 2018 FHSAA dual state district wrestling tournaments. All times are local to site.

Class 3A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Fleming Island Clay County Fairgrounds 12/22 12 p.m. Round Robin
2 Wekiva on campus 12/20 5 p.m. 7:30 p.m.
3 Winter Springs on campus 12/16 9 a.m. immediately following
4 Timber Creek on campus 12/20 3 p.m. 6 p.m.
5 Celebration on campus 12/20 2 p.m. 6:30 p.m.
6 George Jenkins on campus 1/6 10 a.m.  
7 Steinbrenner Southeastern University 1/4 12 p.m. immediately following
8 Palm Harbor University North - Palm Harbor, South - Manatee 12/13 5 p.m. 12/14 @ 5 p.m.
9 Jupiter on campus 12/16 11 a.m. 2:30 p.m.
10 Royal Palm Beach on campus 1/6 10:30 a.m. TBA
11 Park Vista on campus 12/21 3 p.m. 4 p.m.
12 St. Thomas Aquinas on campus 12/22 3:30 p.m. 7 p.m.
13 Cooper City on campus 12/13 3 p.m. 8 p.m.
14 Reagan on campus 12/14 2 p.m. TBA
15          
16 South Dade on campus 12/14 & 12/15 3 p.m. 10 a.m.

Class 2A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Tate on campus 12/16 10 a.m. TBA
2 Columbia on campus 1/4 2 p.m. immediately following
3 Ridgeview on campus 1/4 1 p.m. immediately following
4 Creekside on campus 12/13 5 p.m. immediately following
5 Citrus on campus 1/3 TBA TBA
6 Harmony on campus 1/5-1/6 1/5 - 11 a.m. 1/6 12 p.m.
7 Brandon on campus 12/16 10:30 a.m. immediately following
8 Robinson on campus 1/3 12 p.m. 3 p.m.
9 Dunedin on campus 12/23 10 a.m. 6 p.m.
10 Venice on campus 12/22 10 a.m. TBA
11 Riverdale on campus 12/12 TBA TBA
12 South Fort Myers on campus 12/22 1:45 p.m. 5:30 p.m. or 30 mins after semifinals
13 Palm Bay on campus 12/14 3:30 p.m. 7 p.m.
14 Okeechobee on campus 12/13 4 p.m. 6 p.m.
15 Stranahan on campus 12/21 3 p.m. 7 p.m.
16 Doral Academy on campus 12/8 8 a.m. TBA

Class 1A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Marianna on campus 12/14 4:30 p.m.  
2 Suwannee on campus 1/5 4 p.m. immediately following
3 Yulee on campus 1/3 12 p.m. TBA
4 Bolles on campus 1/3 TBA TBA
5 Palatka on campus 12/13 6 p.m. immediately following
6 Nature Coast on campus 12/13 1 p.m. 6:30 p.m.
7 Bishop Moore on campus 12/21 TBA TBA
8 Space Coast on campus 12/13 2:30 p.m. TBA
9 Mulberry on campus 1/6 11 a.m. 4 p.m.
10 Fivay on campus 1/6 10:30 a.m. TBA
11 Booker on campus 1/6 TBA TBA
12 Lemon Bay on campus 12/13 1 p.m. following semifinal round
13 American Heritage  on campus 12/16 9 a.m. Round Robin
14 Cardinal Gibbons on campus 12/12 4 p.m. 5 p.m.
15 Somerset Academy on campus 1/4 3 p.m. 5 p.m.
16 Key West on campus 12/12 4:30 p.m. Round Robin