Girls Soccer District Planning Meetings

Class 5A

 District Host School Date Site Time
1 Buchholz 3/28/17 Buchholz Media Center 5:30 p.m.
2 DeLand      
3 Oviedo      
4 Olympia 3/14/17 Dr. Phillips HS 8:30 a.m.
5 Timber Creek 3/14/17 Dr. Phillips HS 1 p.m.
6 Durant      
7 George Steinbrenner 3/22/17 Leto HS 10:30 p.m.
8 Manatee      
9 Gateway 3/30/17 Cafeteria 6:30 p.m.
10 Fort Pierce Central 4/3/17 Cobra Cafe 4 p.m.
11 Seminole Ridge 3/15/17 Principal's Conference Room 5:30 p.m.
12 Monarch       
13 Cypress Bay 3/16/17 Pompano Beach HS  
14 McArthur      
15 South Miami 3/30/17 Southwest Miami Senior HS  
16 Miami Southridge      

Class 4A

 District Host School Date Site Time
1 Navarre 3/29/17 Media Center 5 p.m.
2 Lincoln      
3 First Coast 3/14/17 Media Center 4 p.m.
4 Fleming Island 3/29/17 Fleming Island HS 6 p.m.
5 Lake Minneola      
6 Melbourne 4/5/17 Cafeteria 6 p.m.
7 Winter Haven 3/28/17 Main Media Center 5:30 p.m.
8 Leto      
9 Brandon      
10 Pinellas Park      
11 Charlotte      
12 Gulf Coast 3/13/17 Gulf Coast HS 11:30 a.m.
13 Martin County 3/29/17 Florida Room 5 p.m.
14 Blanche Ely      
15 Nova      
16 Mater 3/30/17 Miami Southwest 11 a.m.

Class 3A

 District Host School Date Site Time
1 Pensacola      
2 Bay 3/30/17 Bay HS 4 p.m. CST
3 Stanton 4/3/17 Stanton Media Center 4 p.m.
4 Matanzas 3/22/17 Pirate Conference Room 6 p.m.
5 Lake Weir 3/29/17 Main Office - Conference Room 6 p.m.
6 Tavares 4/3/17 Tavares HS 6 p.m.
7 Hernando      
8 Sunlake 3/29/17 Room 4-137 6 p.m.
9 Robinson 3/22/17 Leto HS Media Center 10:30 a.m.
10 Southeast 3/28/17 Conference Call 5 p.m.
11 Poinciana 4/5/17 Conference Call 10 a.m.
12 Bayside      
13 Dunbar      
14 Immokalee      
15 Pembroke Pines      
16 Hialeah-Miami Lakes      

Class 2A

 District Host School Date Site Time
1 North Bay Haven      
2 Florida High 3/22/17 Florida State University School 6 p.m.
3 Ribault 3/28/17 Room 135 5 p.m.
4 Bolles 4/13/17 Athletic Conference Room 6 p.m.
5 Santa Fe 3/29/17 Media Center 6 p.m.
6 Dunnellon 3/30/17 Media Center 6 p.m.
7 Father Lopez 3/29/17 Administrative Conference Room 5 p.m.
8 Cocoa 3/30/17 Cocoa HS Front Office 6 p.m.
9 Berkeley Prep 4/3/17 P.E. Classroom 5:30 p.m.
10 Mulberry 3/30/17 Mulberry HS 10 a.m.
11 DeSoto County      
12 Bishop Verot 3/21/17 Gateway Charter 9:30 a.m.
13 King's Academy  3/15/17 Library 6:30 p.m.
14 Pine Crest 3/20/17 Fit Room 3 & 4 6 p.m.
15 Miami Edison      
16 Pinecrest Prep 3/23/17 Media Center 5:45 p.m.

Class 1A

 District Host School Date Site Time
1 Maclay      
2 St. Joseph      
3 Lake Mary Prep 3/16/17 LMP Griffin Cafe 6 p.m.
4 Legacy 3/15/17 Legacy HS 10 a.m.
5 Carrollwood 3/28/17 Gym Annex Building 5:30 p.m.
6 Indian Rocks Christian 4/5/17 Family Life Center 6:30 p.m.
7 St. Stephen's 3/13/17 Gym upstairs 6:30 p.m.
8 Community School      
9 Lakeland Christian 4/3/17 Lakeland Christian Cafeteria 5:30 p.m.
10 St. Edward's 3/22/17 Board Room 6 p.m.
11 Berean Christian 3/29/17 Room 500 4 p.m.
12 Yeshiva 3/15/17 Head of School Office 9 a.m.
13 Sheridan Hills      
14 Miami Country Day 3/15/17 Hialeah Educational Academy 11:15 a.m.
15 SLAM Academy      
16 Palmer Trinity 3/21/17 Palmer Trinity 5:30 p.m.