Basketball District Planning Meetings

All District Planning Meetings will take place between March 19 and April 13, 2018. 

Class 9A

 District Host School Date Site Time
1 Spruce Creek      
2 Lake Brantley      
3 Wekiva      
4 Boone      
5 Oak Ridge      
6 Alonso      
7 George Jenkins      
8 Centennial      
9 Wellington      
10 Spanish River      
11 Taravella      
12 Piper      
13 Flanagan      
14 Hialeah      
15 Miami Coral Park      
16 South Dade      

Class 8A

 District Host School Date Site Time
1 Niceville      
2 Chiles      
3 Robert E. Lee      
4 Bartram Trail3/9      
5 Lake Howell      
6 St. Cloud      
7 Winter Haven      
8 Wiregrass Ranch      
9 Bloomingdale      
10 St. Petersburg      
11 Palmetto      
12 North Port       
13 Forest Hill      
14 Plantation      
15 Hollywood Hills      
16 Westland Hialeah      

Class 7A

 District Host School Date Site Time
1 Pace      
2 Crestview      
3 Nease      
4 Gainesville      
5 New Smyrna Beach      
6 Auburndale      
7 King      
8 Springstead      
9 Northeast (St. Pete)      
10 Port Charlotte      
11 Lehigh      
12 Palmetto Ridge      
13 Heritage      
14 Boyd Anderson      
15 Miami Northwestern      
16 Miami Springs      

Class 6A

 District Host School Date Site Time
1 Mosley      
2 Wakulla      
3 Yulee      
4 Wolfson      
5 Palatka      
6 North Marion      
7 Central      
8 Pasco      
9 Spoto      
10 Lake Wales      
11 Gibbs      
12 Cypress Lake      
13 Leesburg      
14 Rockledge      
15 Port St. Lucie      
16 Hallandale      

Class 5A

 District Host School Date Site Time
1 West Florida      
2 East Gadsden      
3 West Nassau      
4 Bradford      
5 Mount Dora      
6 Trinity Prep      
7 West Shore      
8 Mulberry      
9 Brooks-DeBartolo      
10 Oasis      
11 Oxbridge Acadey      
12 North Broward Prep      
13 Calvary Christian (Ft. Lauderdale)      
14 Monsignor Pace      
15 Gulliver Prep      
16 Westminster Christian      

Class 4A

 District Host School Date Site Time
1 P.K. Yonge      
2 University Christian (Jacksonville)      
3 Santa Fe Catholic (Lakeland)      
4 St. Petersburg Catholic      
5 Somserset Canyons      
6 Hilaeah Educational      
7 Archbishop Carroll      
8 Miami Community Charter      

Class 3A

 District Host School Date Site Time
1 Rocky Bayou      
2 Warner Christian      
3 Orlando Christian Prep      
4 Bishop McLaughlin      
5 Out-of-Door      
6 Canterbury (Fort Myers)      
7 Trinity Christian (Lake Worth)      
8 Hebrew Academy      

Class 2A

 District Host School Date Site Time
1 Munroe      
2 First Coast Christian      
3 Beacon of Hope      
4 Seven Rivers Christian      
5 Agape      
6 Master's Academy (Vero)      
7 Atlantic Christian (WPB)      
8 Miami Christian      

Class 1A

 District Host School Date Site Time
1 Popular Springs      
2 Cottondale      
3 Northview      
4 Bozeman      
5 Madison County      
6 Williston      
7 Chiefland      
8 Fort Meade