Girls Volleyball District Planning Meetings

Class 9A

 District Host School Date Site Time
1 Mandarin      
2 Lyman      
3 Apopka      
4 Colonial      
5 Oak Ridge      
6 Alonso      
7 George Jenkins      
8 Treasure Coast      
9 Jupiter      
10 Boca Raton      
11 Douglas      
12 South Plantation      
13 Miramar      
14 Miami Beach      
15 Southwest Miami      
16 Miami Beach      

Class 8A

 District Host School Date Site Time
1 Tate      
2 Lincoln      
3 Fletcher      
4 Creekside      
5 East River      
6 Celebration      
7 Winter Haven      
8 Sickles      
9 Lennard      
10 Seminole (Seminole)      
11 Braden River      
12 Riverdale      
13 Royal Palm Beach      
14 Fort Lauderdale      
15 Cooper City      
16 Goleman      

Class 7A

 District Host School Date Site Time
1 Milton      
2 Fort Walton Beach      
3 Englewood      
4 Columbia      
5 Deltona      
6 Auburndale      
7 Blake      
8 Springstead      
9 Largo      
10 North Fort Myers      
11 East Lee County      
12 Barron Collier      
13 Eau Gallie      
14 Northeast (Oakland Park)      
15 Miami Central      
16 Miami Jackson      

Class 6A

 District Host School Date Site Time
1 Arnold      
2 Rickards      
3 Paxon      
4 Baker County      
5 Clay      
6 Belleview      
7 Lecanto      
8 Wesley Chapel      
9 Middleton      
10 Hardee      
11 Dunedin      
12 Cypress Lake      
13 Eustis      
14 Titusville      
15 Fort Pierce Westwood      
16 Coconut Creek      

Class 5A

 District Host School Date Site Time
1 Walton      
2 Taylor County      
3 Duval Charter      
4 Interlachen      
5 South Sumter      
6 Montverde      
7 Cocoa      
8 Mulberry      
9 Clearwater Central Catholic      
10 LaBelle      
11 Lincoln Park      
12 Cardinal Newman      
13 Coral Springs Charter      
14 Chaminade-Madonna      
15 Carrollton      
16 Keys Gate      

Class 4A

 District Host School Date Site Time
1 Oak Hall      
2 Providence      
3 First Academy (Orlando)      
4 Seffner Christian      
5 Benjamin      
6 Doctors Charter      
7 Archbishop Carroll      
8 Somerset Charter      

Class 3A

 District Host School Date Site Time
1 John Paul II      
2 St. Johns Country Day      
3 Foundation Academy      
4 Keswick Christian      
5 St. Stephen's      
6 Marco Island      
7 Lake Worth Christian      
8 Posnack      

Class 2A

 District Host School Date Site Time
1 Community Christian      
2 Christ's Church      
3 Peniel Baptist      
4 Bayshore Christian       
5 Pine Castle Christian      
6 Covenant Christian      
7 Donna Klein      
8 Colonial Christian      

Class 1A

 District Host School Date Site Time
1 Laurel Hill      
2 Holmes County      
3 Blountstown      
4 Chipley      
5 Lafayette      
6 Hawthorne      
7 Trenton      
8 Fort Meade